poster

Breakdance Girl

 • USA

  B-Girl

Krimi / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 90 min

Režie:

Emily Dell

Scénář:

Emily Dell

Kamera:

Alan Caudillo

Producenti:

Elizabeth Dell

Střih:

Tamara Friedman

Scénografie:

Zach Bangma
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  *

  "Zádové svaly vypracované tancem zřejmě zadržely nůž." Ano, i takové poznání jsem si odnesl ze snímku založeném na breakdanci a "dramatických" rodinných vztazích mezi dcerou, mladou mámou a ještě mladší babičkou. Mne tedy bavily pouze ty taneční scény, při kterých někteří jedinci prokazovali absenci kostí ve svém těle a každou akci zakončovali pohledem drsnějším než brusný papír. To jsem se alespoň nasmál, ale děj a jiné zbytečné výplně mezi poskakováním se mnou prohráli svůj battle o lepší hodnocení. A to stačilo naslinit si prsty a zapojit se do zásuvky.(10.12.2015)

 • Olík
  *

  Už by měl někdo tu lavinu tanečních filmů zastavit!!!!!!! Nechápu, že si přední představitelé breakdance scény špiní jména v takových blábolech. Závody o to kdo udělá namachrovanější postoj, nebo ve své větě řekne víckrát slova jako B-girl nebo B-boy (vyhrává Jules se svým proslovem před závěrečným battlem) – to se dalo vydržet jen díky častému přetáčení :((15.11.2010)

 • Smok
  **

  Julii (Angel) síce lámací tanec ide a celkom na parkete diktuje, ale to je na dobrý film málo. Nejakého solídnejšieho príbehu sa divák nedočká - ten, ktorý bol ponúknutý je skôr smiešny a pripomína telenovelu. Ale som presvedčený, že medzi trinásťročnými "breakermi" a drsnými "hip hopaz from da street" (ktorých je v našich krajinách čoraz viac) si tento film nejakých priaznivcov nájde.(24.3.2010)

 • FFilipCZ
  odpad!

  Prokristapána kolik dalších takovýhle breakdance braků se bude muset ještě natočit, než těm autorům dojde, že nic novýho už prostě nevymyslej. Občas se to dá zkousnout, občas nějaký film překvapí, ale tohle je teda ultimátní sračka. Pár filmů zachrání obsazení, pár alespoň dobrá hudba nebo break. Ale tady to je nepovedenost každým coulem. Hlavní hrdinka vypadá jak něčí matka, o českým dabingu ani nemluvim a do toho celkem trapný moves a stará (na to že to je točení 2009) hudba.(5.8.2013)

 • Terva
  **

  Ta úvodní scéna nebyla moc věrohodná. Hector vs. Angela vs. Rosie. Hektor má její obličej těsně před očima a stejně jí nepozná ? ...no, no. Zvuky ve filmu jsou taky nějaký divný, tam kde by měla " znít ulice " auta, houkačky, kroky...tam je slyšet hudba a tam, kde bych hudbu očekával, je mrtvolné ticho. A další divná věc je, že Angeliny babička je skoro hezčí než její dcera i vnučka. Jedna věc mně však na filmu zaujala...grafity na zdi klubu u Kinga. Breakdancový kostlivec na skateboardu...podařená kresba. Taneční kreace taky ujdou, zvláště ten poslední " boj ". BABIČKA Crescencia - Jenny Gabo, MATKA Gabby - Missy Yager, DCERA Angel - Jules Urich. Tak to je tak vše, zbytek filmu je shit. Zazní zde i song All my Life http://www.youtube.com/watch?v=R9wJuvGqPsM jinak velkou část hudby zastupuje Son Doobie.(11.2.2010)

 • - Film je vlastně prodloužení krátkometrážního snímku B-Girl, který natočila Emily Dell již v roce 2004 (Terva)

 • - Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu La Femme konaný v Los Angeles v roce 2010. Emily Dell si odnesla první místo v kategorii Nejlepší režie. (Terva)