Mstitel s černou maskou

• Japonsko K-20: Kaijin niju menso den (více)

Diabolský zloduch dvadsiatich tvárí sa pripravuje na svoj najväčší zločin! Maskovaný zloduch K-20, ktorý kradne cenné artefakty, vyzve detektíva Kogora Akechiho, aby odvolal zásnuby s bohatou dedičkou Yoko Hashibaovou, inak sa dopustí najväčšej lúpeže, k akej kedy došlo. Vo fiktívnom japonskom meste roku 1940 horná trieda bez obmedzenia dominuje a medzi bohatými a chudobnými obyvateľmi vládnu obrovské rozdiely. A práve v tejto ťažkej dobe sa Japonskom pohybuje maskovaný zloduch K-20, ktorý kradne cenné artefakty. V stopách zločinca putuje jeho nepriateľ, mimoriadne zdvorilý a korektný detektív Kogoro Akechi. Keď Akechi oznámi svoje zasnúbenie s bohatou dedičkou Yoko Hashibaovou, K-20 vyzve detektíva, aby odvolal svadbu, inak sa dopustí najväčšej lúpeže, k akej kedy došlo. Medzitým dobromyseľný cirkusový umelec Heikichi Endo dostane objednávku od tajomného zákazníka, aby fotografoval svadbu Akechiho a Yoko. Heikichi netuší, že jeho záhadným zamestnávateľom je v skutočnosti diabolský K-20, ktorý všetko pripravil tak, aby sa Heikechi stal obetným baránkom... (oficiální text distributora)

Adrian

Japonsky film o maskovanom (anti)hrdinovi na hollywoodsky sposob. Vyprava, triky, rozmachlost -> vsetko parametre, ktore K-20 ma bez obav porovnatelne s kazdym stredno a vyssie rozpoctovym komiksovym "spektaklom" z americkej filmovej fabriky. S tym vsak prichadza aj naprosta priama nalinkovanost pribehu, kde velke klise strieda este vacsie, bez jedineho vybocenia a co i len naznaku "podvratnosti" :) skratka rozpravame velky pribeh vo velkom. Dobre remeslo vedia totiz nielen amici. Najvacsou emociu tak pre mna osobne boli po projekcii rozziarene tvare azijskych (drvivo japonskych) tvariciek v hladisku, ktore ten pribeh a de facto aj cely film naozaj "zrali". ()

JFL

Spektakulární podívaná a odpudivá kastrace vizí japonského spisovatele Edogawy Ranpoa. Postavy Padoucha s dvaceti tvářemi a detektiva Kogora Akečiho i zmiňovaných dětských detektivů pocházejí z díla Edogawy Ranpoa, které se vyznačuje pokřivenými a mysteriózními vizemi. Tvůrci filmu vyňali koncepty Ranpoových postav (nikoli postavy, protože zdejší postavy mají odlišné charaktery) z původního světa a přenesli je do nového, popcornově přístupného prostředí. Na druhou stranu je nutné uznat ambice udělat v oblasti japonského hraného filmu něco, co tu v této kombinaci doposud nebylo. Film se pohybuje někde mezi „Spider-manem“ a hranou variací na anime „Metropolis“, přičemž první jmenované obohacuje o to, že v akčních scénách kombinuje CGI s parkourem a sociálně hierarchický svět druhého stylizuje do retrofuturistického elektro-punku (jako steampunk, ale místo páry mytizovaná teslovská elektřina ve stylu „Dokonalého triku“). ()

eraserhead666

Byly doby, kdy mě podobné filmy i bavili. Možná je to jen samotným filmem, ale tohle byla hrozná nuda. Dvakrát jsem u toho usnul. Obsazení to má vcelku fajn, jakmile došlo na humor, bylo to zábavné (mám vcelku japonský smysl pro humor rád), ale jinak zdlouhavé a záživné asi jako sopel, který vám dopadne na koleno, ale ještě pořád je spojený s vaším nosem. ()

corpsy

Nudná japonská zlátanina, ktorá nedosahuje ani polovičnú intenzitu svojich slávnejších predobrazov, a je to pre mňa ďalší z príkladov, že východná kinematografia, hlavne tá akčná, začína rapídne upadať na kvalite. A mohlo to byť skvelé staromódne dobrodružstvo, no namiesto toho je to iba opäť veľké sklamanie. ()

majo25

Celkom zaujímavá, aj keď nie celkom originálna akčná detektívka, ktorá mi svojim fílingom a vlastne aj hudbou pripomínala filmy o Batmanovi. Má to taký západný look, aj by som si tipol, že film mal byť zameraný (aj) na amerického diváka. Alternatívna realita (či skôr história) fajn, postavy väčšinou sympatické, až na toho tínedžera, ktorý pracoval pre detektíva - nejako som obsadenie nepochopil. Stopáž mohla byť kratšia, komické momenty menej početné a na efektoch bolo cítiť, že na tie hollywoodske ešte majú čo doháňať. Ale na oddychovku celkovo slušné. ()

BoncheR

Priznám sa že som ešte nemal možnosť "zoznámiť" sa s japonskými akčnými filmami. Toto bola v podstate celkom neškodná oddychovka, ktorá ani nenadchne, ale ani neurazí...:) ()

civalII

Prej krimi, he he. Dobrá prdel to byla. "Šampon, kde je šampon? --> Šampon, šampon? To je asi na utírání zadku. --> Je to na mytí vlasů. --> Ty bys tomu dal, na zadek. --> Máš tam mýdlo? --> Mýdlo? Mýdlem se dají umýt vlasy --> Jo!!! --> A kde je sprcha:" :-) ()

Wade

Opravdu velké překvapení, které mě nenechalo spát až skoro do 2hod do rána. K-20: Kaijin niju menso den komiksový film na japonský způsob který se opravdu povedl. Příběh po celou dobu nikam neodbočil a putoval k jasnému cíli se spoustu jak by někdo napsal klišé mi vůbec nevadil. Film se chvilku tvářil jako komedie poté zas sklouznul do komiksovky alá Spider-man nebo Batman, ale i přes to všechno si stále držel ten japonský nádech. Rozhodně je škoda že zde hodnotilo jen 183 uživatelů včetně mě, protože film si rozhodně zaslouží víc jak 57%. Jak už jsem jednou napsal velké překvapení. 81% ()

TERRORDROME

Dlhé ako konský ... a nudné ako kukuričné pole. Blbé filozofovanie a moralizovanie je tu ešte doplnené infantilným, pitvorivým humorom. To všetko spolu dáva dohromady jeden veľký filmový maglajz ktorý sa snaží pôsobiť veľkolepo, ale pár pekných záberov na mesto a pompézna hudba ( a už vôbec nie tie blbé zlodejsko-maskovacie triky čo tu predvádzajú hrdinovia ) z tej uťahanej nudy trhák nespravia. ()

Santino7

V žiadnom prípade sa neradím k extra veľkým znalcom japonských filmov, to v žiadnom prípade. Videl som ich naozaj žalostne málo, takže tento počin ani nemám možnosť s niečím porovnávať. Ako sa ale neskôr ukázalo, ono to ani vôbec nevadí, keďže samotný film ako taký veľmi pripomína hollywoodsky filmársky štýl. Veľkoleposť, všade naokolo pozlátka, rozprávkovo naivný scenár, ktorý bol mimoriadne ľahko predvídateľný a tak podobne. Ak by som to mal vystihnúť jedným jediným slovom, bolo by ním asi zlepenec. No proste niečo, na čo sme už dlhé roky zvyknutí, čiže nič svetoborné. A aj keď je to iba taký neškodný priemer zaobalený do pekného pozlátka, uznávam, že vcelku pozerateľný. 3/5 ()

Drink4Fun

Mně se to líbilo, není to nic převratného, ale akcičky tam jsou pěkný. Nemůžu si ale odpustit poznámku, že mi hlavní hrdina občas připomínal spider-mana :-D ()

fallanga

Klasický průměr. Trocha vtipu, trocha akce a trocha té romantiky. Nic co by vyráželo dech, ale také nic co urazí. ()

karnifex

Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale postupně se ukazovalo, že jak je ten film dlouhej, tak je blbej! A dlouhej je až moc, takže minimálně poslední půlhodinu už budete jen nešťastně vykřikovat: "Hejkiči, Hejkiči, jdi konečně do ...!" Ale aspoň ten Teslův přístroj byl udělaný pěkně. ()