Watchmen (TV seriál)

USA, 2008, 12x25–30 min

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Dave Gibbons

Rozpohybovaná adaptace jinak výborného komiksu. Zachovává příběh i styl kresby, který mi přijde poněkud zastaralý, ale přesto jsem si na něj poměrně rychle zvykl. Textové bubliny mi připadají při pohybu obrazu trochu matoucí, navíc jsou všechny postavy namluveny tímtéž člověkem, což na mě, zvlášť u ženských rolí, působí velice nepříjemně. Zvuk jde sice vypnout, protože veškerý text se vyskytuje i v bublinách, ale pak se ztratí i hudba, která není nijak výrázná, ale k dílu se perfektně hodí. Komiksu bych dal přednost, ale při nedostatku času je i tohle zpracování dobrý zážitek.(9.3.2009)

V podstatě bez výrazných změn,doslova...rozhýbaný (+namluvený,ozvučený a ohudebněný) comics,který patří po právu k jedním (ne-li) nejvýznamnějším dílům v této oblasti,vůbec. Jen 2 věci mě trochu zaráží...proč to má bubliny,když dosud všechny motion comicsy které mám,jsou jen namluvené,ale chápu,autoři chtěli udělati naprosto přesnou (se vším všudy) poctu tomuto comicsu a proč mluví všechny postavy (i ženské,což je fakt někdy utrpení) jeden chlap???? To neměli peníze na herečku,která by mluvila zase všechny ženské postavy? Jako by jich tam bylo tolik. Je to škoda,páč to v tomto př.občas dosti snižuje zážitek až to ten příběh i zesměšňuje. Jinak samoz.,je to bomba! Jako předloha,která má přec jen výhodu v tom,že má ještě navíc ty doprovodné texty a nějaký chlápek se vám tam nepitvoří,jako Laurie Juspeczyková a její máti.:) Naštěstí se mu nejlépe vyvedl Rorschach,pro mě (i díky filmu) ta nejzásadnější,nejfascinovatější etc. postava z celého comicsu.(3.2.2019)

Jak dává 6ti hodinová stopáž tušit, komiksovej děj je dvojnásob obsáhlejší i komplikovanější, než ten filmovej. Nicméně ani bez úchvatný mezikapitolní dokumentace, včetně úryvků z Pod kápí, to furt NENÍ zdaleka celé asi jako kosočtverec bez čárky uprostřed a dalších okolo... tudíž s knížkou se jednou za rok mazlim zhruba 12 hodin a rozhodně je to lepší než s tímhle monotoním jednohlasym dabingem! Do filmové podoby byli Strážci vybroušeni dokonale, s hodnocením "seriálu" jsem ovšem kritičtější, páč prostě nejde o bůhvíco za počin a nejsou tam všechny ty super písničky:)(18.10.2018)

Je trochu nefér srovnávat to se Snyderovou hranou verzí, ale upřímně, kdybych si měl vybrat mezi Zackovou vyleštěnou a myšlenkově vykleštěnou nudou, anebo šestihodinovou rozpohybovanou (a hlavně doslovnou) verzí Mooreova majstrštyku, je jasné, že bych se Matthew Goodeovi a jeho gay oblečku vysmál a šel si raději číst hýbající se bubliny. Motion Comic totiž nepostrádá atmosféru statického comicsu, má na takový projekt nečekaně dobrý soundtrack a místy citelně vyplouvají na povrch i emoce (věc, kterou Snyderův film nezná). Interní comicsovou vložku bych klidně vystřihl, absence Under the Hood zamrzí kvůli lehkému zploštění příběhu (rozsah několika dekád se vytrácí), ale i tak Watchmeni v téhle formě fungují, baví a zajímají. Pro ty s odporem k tištěnému slovu imho ideální.(11.3.2009)

Až po několika trailerech na filmové Watchmeny jsem se začal zajímat o původní komiks, jenže času na čtení a vůbec shánění papírové verze jsem bohužel neměl. Jednou jsem ale narazil na těchhle 12 dílů, kopírujících přesně 12 kapitol komiksu téměř vším. Jsou to vlastně obrázky přímo z papíru, jemž je vdechnut lehký pohyb a do pozadí zasazena hudba. Jsou zde i bubliny s textem, které předčítá jeden jediný člověk, což vůbec není nevýhodou. Je to prostě pocta komiksu, která mě totálně navnadila na Snyderův film.(14.3.2009)