poster

Biùtiful cauntri

 • Slovensko

  Biutiful cauntri

  (festivalový název)

Dokumentární

Itálie, 2008, 79 min

Producenti:

Lionello Cerri
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • pijavica
  *****

  8,0/10 Prednedávnom som videl hororovú komédiu o zmutovanej(?) ovci, pričom tento výsledok laboratórnych pokusov označovali ako "godmonster". V Bjútifl kántry zazriete celé stádo "godmonstrov" .... a nie, nejde o triky. Tento dokument neodporúčam zhliadnuť pred jedlom a už vôbec nie po jedle.(4.12.2009)

 • Radko
  ****

  Kto čítal Gomoru Roberta Savianiho a videl rovnomenný film si týmto dokumentom o eko mafii len doplní celkový neveľmi lichotivý obrázok talianskeho juhu. Pesticídy a toxíny, umne nahádzané po celej krásnej krajine. Umierajúce ovce, chorí ľudia, dioxíny a jedy, všade kam len stúpiš.(2.12.2009)

 • Slarque
  ****

  Otřesné svědectví z oblasti zasažené ekologickou katastofou, jejíž dopady už jsou srovnatelné s havárií v Černobylu. Jenže tady to není žádná havárie, ale důsledek činnosti camorry, pro niž je likvidace toxického odpadu velice lukrativním byznysem. Stejně tak zaráží laxní přístup italské vlády i jejích úřadů. Třeba když odeberou vzorky ovčího mléka a až o osm měsíců později jejich majitelům oznámí, že množství dioxinů v mléce vysoce převyšuje povolené koncentrace. Že se z něho celou tu dobu vyráběly, prodávaly a konzumovaly nejen sýry je jasné. Po filmařské stránce na úrovni lepšího televizního dokumentu (ani netuším, proč na to byli ti režiséři tři).(15.3.2009)

 • Terva
  *****

  Další otřesný dokument o tom, že Země se stává velkou skládkou.(7.7.2012)

 • flu
  ***

  Lidé jsou červi a tak to musí zůstat. Tenhle citát z policejních odposlechů, který zmiňuje Roberto Saviano ve své knize Gomora, by mohl být zároveň i mottem tohoto šíleného dokumentu z "trojúhelníku smrti" mezi Accerou, Nolou a Mariglianem. Pro zkorumpované politiky a byznysmeny, stejně jako pro jejich "obchodní partnery" z řad Camorry, jsou lidé z kampánského venkova opravdu jen pouhými červy. Totální zoufalství a beznaděj. Otřesný film.(23.7.2012)