Čas hlupáků (festivalový název)

The Age of Stupid

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 89 min

John Battsek

Kostýmy:

Heidi Miller

Postmoderní dokument. Manipulující, citově vydírající, ve své podstatě až bulvární (zaostřeno na děti, neštěstí, mediální vyvolávání strachu atd.). Avšak velká témata si takovou metodu možná vyžadují. Globální chaos (zjednodušeně už zažitý termín globální oteplování) je problematika, která vzbuzuje silné emoce. Dá se jí buď věřit, či nevěřit. Osobně tomu sice věřím, leč ohledně dokumentu mám svá ale... Mimochodem, kolik energie asi stálo jeho natočení?(8.1.2010)

výstižne a stručně řečeno vše podstatné a to místy s nečekanou zdrcující razancí..spousty skvělých ztvárnění různých propletených ať už ekonomických nebo politických systémů, kterým nechybí nápad a nutně požadovaná značná dávka ironie a sarkasmu, která míří na dané problémy a ukazuje tak jejich absurditu a zároveň bezmoc s danou situací něco dělat, i přes to, že se většina shoduje na tom, že je potřeba něco změnit, skoro nikdo neumí nic jinýho než jen o tý situaci debatovat a tvářit se při tom důležitě..(21.3.2009)

Dokonalý příklad nebezpečného dokumentu. Nadšení budou ti, co byli nadšení u Goreovi Nepříjemné pravdy - tedy ti, co ani neuvažují o tom, že by svá tvrzení podkládali argumenty, byli ochotní přijímat názor druhých a uvažovat mimo svojí bublinu "mojí pravdy". Globální oteplování je - tečka. Lidi zničí planetu - tečka. Je to dobře natočené a Postlethwaiteho charisma to táhne kupředu, jako dokument by to ale mělo být především pravdivé a objektivní. Je rozdíl mezi Moorem, který si na nic nehraje, a něčím, co se tváří jako hromada pravdy. Přitom jde jen o další politickou agitku a obviňování bez náznaku reálného řešení s jasným cílem. (A teď neřeším, jestli jsou ty věci, co tvůrci tvrdí, pravdivé - říkám, že jsou propagované špatně a hloupě.)(8.5.2011)

• teutates

V poslednej dobe vzniká množstvo týchto dokumentov, popravde väčšina je len bla bla bla... ovládanie masy ľudí vydieraním, zastrašovaním, mediálnym tlakom no a v neposlednom rade nevedomosťou. "Gro" týchto dokumentov tvoria "bludy" (hlúposti). Toto téma je na dlhú debatu a ani 89 min. dokument na to nestáči... určite trochu pravdy sa nájde všade, ale proste "vek hlupákov" sedí v tomto prípade v inom slova zmysle. 3/10 nevýrazne, ničím poučné, myšlienkovo prázdne.(20.6.2010)

Podíváme se na to a pokud tomu věříme, tak nás to asi vyděsí, asi určitě! A tak většina z nás začne doufat, že ti, co tomu nevěří mají pravdu, zavře oči, objedná si letenky od nízkonákladové společnosti, zajede si autem do kaufalndu a svým dětem koupí spoustu dalších a zbytečných plastových hraček z Číny! A ať to vyřeší někdo jiný - to by bylo moc hezké!(27.3.2010)