poster

Sedmý závoj

  • anglický

    The Seventh Veil

Drama

Velká Británie, 1945, 90 min

Režie:

Compton Bennett

Střih:

Gordon Hales
(další profese)
  • Ann Todd

  • - Podle žebříčků, který v roce 2004 sestavil British Film Institute, patří Sedmý závoj do první desítky historicky nejnavštěvovanějších filmů na území Británie. Celkový počet jeho diváků je odhadován na 17 900 000 osob. [Zdroj: Zdeněk Bauer - kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)

  • - Když byl Herbert Lom obsazen do role psychiatra, chodíval dlouhé týdny do londýnského ústavu duševně nemocných, aby nasál atmosféru zdejšího prostředí a aby sledoval, jak probíhá léčba psychicky nemocných, ale značné znalosti mu dala i pražská univerzita (nestudoval ovšem medicínu), kde se seznámil s psychoterapeuty Freudem a Jungem. Nakonec po propuštění filmu mu napsal dopis profesor psychiatrie doktor Nathaniel Thornton z New Yorku, ve kterém mu pogratuloval za přesvědčivé podání role psychiatra. [Zdroj: Zdeněk Bauer - kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)

  • - Film byl krátce po své britské premiéře úspěšně promítán ve střední a západní Evropě (i v Československu), ale také v Indii, v Austrálii i v Jižní a Severní Americe. [Zdroj: Zdeněk Bauer - kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace