Comeback Odyssea (amatérský film)

Komedie / Drama / Podobenství

Česko, 2007, 66 min

Super! Rozhodně jsem se nenudila!!! Zábavný putovní příběh Odyho z Itháky. Celým filmem plula bohatá vůně osobitého humoru:-) Poseidon byl velice dobře zahraný:-)...Dokonalé záběry:) Líbil se mi záběr, kdy Odysseus utíká do své rodné země. Mělo to svůj řád:). Každá postava měla své charisma a kouzlo. Celkově to mělo svůj řád:) Není co dodat:-) Prostě film plný vtipů, zábavy, ale také napínavosti, která mě provázela celým filmem :-)(5.9.2009)

• - Do filmu jsou natvrdo vypáleny titulky – Mikoláš Orlický totiž dospěl ve střižně k závěru, že hercům bylo špatně rozumět (ať už z důvodu artikulace či rušivého prostředí). Po premiéře filmu dospěl ke druhému závěru, který mu potvrdili i druzí, že hercům je rozumět dobře a že vypálené titulky akorát rozptylují. Vytvoření nové verze bez titulků je však z technických důvodů nemožné. (13_11)

• - Když je Odysseus společně s posádkou sveden svůdnými sirénami, jdou si s nimi užít do vykřičeného domu. Majitel domu (Ondřej Funda) jim otevře a pozdraví se s nimi. Všichni pozdraví „Dobrý den“, až na Eurylocha (Michal Kalous), který ho přivítá slovy „Dobrý večer“. (13_11)

• - Spoiler: Bonusová scéna, kdy Penelope (Martina Týblová) objeví v Odysseově peněžence fotku Kalypsó (za což dá Odysseovi facku), se na přání Odyssea hned několikrát přetáčela – ten chtěl vychytat moment, kdy bude facka znít jako facka a nikoli jako pohlavek. Bohužel, po několika nevydařených pokusech se použil záběr první. (13_11)