Reklama

Reklama

Je tomu na den přesně čtrnáct let, co ji jako plačící novorozeně odložila její biologická matka do kontejneru na odpadky. Nyní se dospívající April v den svých narozenin rozhodne vydat po stopách vzpomínek ve snaze získat odpovědi na otázky, které ji pronásledují už od dětství.
Film natočený v produkci BBC podle světoznámého dívčího románu Holka z popelnice od Jacqueline Wilsonové si po svém odvysílání ve Velké Británii získal celou řadu kritiků, o čemž svědčí např. nominace na Emmy (2009) v kategorii Děti a mládež a ocenění v anketě KidScreen Award (2010). (muskcz)

(více)

Recenze (12)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Námet atraktívny, spracovanie priemerné, Dakota pôvabná. Dejové peripetie boli raz uveriteľné, inokedy ani veľmi nie. Marion s priateľom mi vyložene prekážali, ale v Británii takéto typy možno vnímajú ako súčasť širšieho normálu. Tri hviezdičky sú skôr výrazom mojej dobrosrdečnosti, ako reálneho dojmu. Niekedy však treba byť za dobráka, aby ma Indiáni v ČSFD nenazvali Ten, ktorý dáva málo hviezdičiek. ()

pezz 

všechny recenze uživatele

Zfilmované podľa románu..., čo nepozeráme krimi-noviny? Takýchto smutných príbehov sú stovky a sú to zasa diagnózy alebo asociálne správanie. Tu je to vykreslené podľa románu (?). Otázka znie či je toto téma na román a jeho sfilmovanie podľa románu. Ja tvrdím že nie. Táto téma je o práve na život ako najvyšej ľudskej hodnoty a preto by mala mat iné filmové rozmery a ciele (a i dej) aké tu boli predstavené. Trocha moc odľahčené, trocha moc rozprávačské a idealizované ako by ani nešlo o tak vážnu tému. Film vyznel ako by odkladanie detí bolo asi niečo celkom samozrejmé. To je tak keď sa niečo tak závažné zfilmuje podľa románu. Takže mi to vyznelo ako skôr "odložené dieťa? - veď sa nič nestalo", príbeh ide do miestami až veselého rozprávania, že máme pociť, že by sme aj my chceli (si prežiť) byť odloženými deťmi a to je špatne. Inak Dakota veľmi dobrý výber detskej herečky a aj výkon, ale to je asi všetko.... Ťažko hodnotiť, musím dať štábu priemer. 50% ()

Reklama

Hakha 

všechny recenze uživatele

Příjemné herecké obsazení a poutavě odvyprávěný příběh dělají z tohoto filmu povedenou televizní podívanou. I když jsem od tohoto filmu nic neočekával a neměl jsem o něm žádné informace, tak se mi film trefil do noty a po celou dobu sledování jsem byl jak přišroubovaný k sedačce. Mé hodnocení 4hvězdičky... do hledáčku si dávám mladou a talentovanou herečku Dakotu Blue Richards, která na svůj věk hraje přesvědčivě. ()

Pompaj 

všechny recenze uživatele

Tady člověk dostává, jaký asi mají život pohozené, nebo nějakým způsobem opuštěné děti. Líbila se mi ta nepředvídatelnost děje a to s jakým citem byl odvyprávěn. Zakončení není srdcervoucí, ale krásně podané, přijme to, jaké to zrovna je.Když jse kouknu po výběru herců, tak se jim povedlo dosadit správné lidi v čele s Dakotou Blue Richards, všichni hráli přesvědčivě. V neposlední musím pochválit skladatele, hudba byla povedená. 80% ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Mnohokrát mne už napadlo, jaké asi musejí být další osudy dětí, které se najdou pohozené někde na chodbě paneláku nebo jako zde v kontejneru, co se s nimi děje, když přestanou zajímat média. Jak se s osudem nalezenců a s tím, že o rodičích nevědí víc, než že je tak nechtěli, že by je klidně nechali umřít, srovnávají. Jacqueline Wilsonová a Juliet May tyhle věci promyslely opravdu do důsledků a výsledkem je velmi povedené vyprávění napínavého příběhu, který při své unikátnosti zůstává pořád přísně logický, stejně jako dopředu těžko předvídatelný. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Když Frankie (Chris Ryman) otevře popelnici, aby spatřil plačící April, pokaždé vykřikne něco jiného: v prvním flashbacku „No way!“ („To snad ne!“) a ve druhém „I don't believe it!“ („To se mi snad zdá!“). (muskcz)
  • Všimněte si, že ve scéně, kdy spolu Marion (Juliet Stevenson) a April (Dakota Blue Richards) večeří, Marion upadne na stůl vedle talíře hrášek, který bezprostředně poté zmizí a následně se na stejném místě znovu objeví. (muskcz)

Reklama

Reklama