V něčem horší, v něčem lepší než první díl, ale ve výsledku stejně dobrá podívaná. Hlavní hrdina sice není tak charismatický jako Leónidás, ale je zajímavě vykreslen jako důmyslný stratég dělající i chyby. Souboje a bitevní scény se mi líbily snad více než ve 300, obzvláště ta úvodní v bouři se zpomalenými blesky brala dech, Eva Green zahrála velmi nevyzpytatelnou divoženku výtečně a celé to vůbec příjemně uteklo. Předloha Franka Millera zatím česky nevyšla, takže na rozdíl od předchozího snímku nemáme možnost srovnávat, nakolik se jí inspirovali scenáristé, režisér a výtvarníci, nicméně líbilo se mi, že film nepůsobil dojmem opakování toho, co se dříve osvědčilo, ale přišel s řadou nových věcí.(19.7.2015)

300: Vzestup CGI krve:) Ze začátku by si člověk až pomyslel, že se dívá na Spartaka:) Až na to, že 300: Bitva u Thermopyl byla natočena mnohem dřív, než tento populární seriál. Já tam zkrátka viděla vše, čím tento seriál vyniká. Podmanivý vizuál, barevné zpracování, zpomalené scény, digitální krev cákající všude, sexy chlapi a sexy ženy... ehm, vlastně jedna žena. Lena Headey má sice hezkou tvář, ale Eva Green je prostě... bohyně. Jako tvrdá a nelítostná velitelka Artemisia, je úžasná. Ty její vlasy, líčení, šaty... perfection. Řekla bych, že se jedná o docela vydařené pokračování, ale na první díl to rozhodně nemá.(19.9.2015)

• Psema

300: Vzestup lobotomie. Congrats každému, kdo tuhle repetetivní a nuzně vydestilovanou selanku dokázal dojet až k Perské porážce napoprvé, protože něco tak uloudaného, nudného a bezdějového jsem naposledy viděl, když režíroval papá Snyder. Jenže ten alespoň zvládal nějakou gradaci, obsadil lidi s charismatem a do spartských pytlíků (haha) přibalil i nějakou tu hlášku. Murro má Stampletona zábavného asi jako Primalex plus, šmahem degraduje Santorova Xerxa na pohou figurku v rukách magora. A ani tu Evičku nenechá zamávat stříbrné plachtě po pořádném "fightu". Zbývá jen jedna oukej-soft-porn-zábavička, úderná hudba a otevřená vrata nejen pro sequel, ale i pro analýzu estetiky násilí. Dlouho jsem neviděl film, který by s podobným zápalem dělal z krvavé řeže o tisícech mrtvol respektuhodné krásno. A vlastně nevím, jestli zvracet, anebo být fascinován.(23.7.2014)

Škoda té digitální krve (schválně, ale přesto nelíbí) a low-endových makerů, protože točit to znovu Snyder, obsadit výhradně áčkové herce a naleštit vizuál - a mohlo jít o bombu roku. Scénáristicky překvapivě zručné a dobře uchopené, Eva Green samice roku a aní hlavní hrdina nebyl zase až tak hrozný. Bitvy nicméně kontroverzní a celkový vizuál nevyrovnaný. Místy kulervoucně mrštné a přehledné, občas hrůza děs a běs. Rozporuplná věc, ale potěší nekompromisní rating a filmová soulož, která letos dost možná nebude překonána.(24.3.2014)

Žádnej vzestup říše, ale vzestup Evičky Green a u kluků pak možná ještě vzestup nejmenovanýho orgánu. Digitální krev mě nebrala, výkvět manekýnů taky ne a ty kecy o svobodě beru spíš jako takový retro, protože už stejěn ani nevíme co to je, ovšem film má skvělý digitální námořní bitvy, hudbu která film pocáká adrenalinem až po prdel a především neskutečně luxusní Evičku Green, ta je tady tak sexy, že by nenechala v klidu ani homíky a jako bobnus předvádí svůj herecký standart což znamená totální nadprůměr, ale není to jen Evě, i ten příběh na to, že je to vlastně taková adrenalinově - vizuální kravinka je docela neurážející, tím hlavně myslím provázanost s prvním dílem.(7.4.2014)

• - Příprava byla pro všechny herce velmi náročná. Osm týdnů před zahájením natáčení tvrdě cvičili 8 až 12 hodin denně v tělocvičně, což zahrnovalo posilování, atletiku či bojová umění. Kromě toho musel každý individuálně dodržovat přísný stravovací režim (někteří herci museli přibrat, někteří naopak shodit několik kil). Režim a trénink trval i po celou dobu natáčení. (Lynette)

• - Tímto filmem si Eva Green splnila herecký sen zahrát si akční hrdinku. (Nathanielmon)

• - Film mal viacero pracovných označení a názvov, a to 300 2, 300: Battle of Artemisium, Untitled 300 Sequel či Xerxes. (MikaelSVK)