300: Vzestup říše

300: Vzostup impéria

• Nizozemsko

Válečný / Fantasy / Akční / Drama

USA, 2014, 102 min

Je to jako koukat na prehlidku abercrombie a fitch na imax platne, pricemz obcas nejakej z tech obnazenejch modylku zavaha a uklouzne a eva green mu za to ve zpomalenym zaberu usekne hlavu. jo, myslim, ze to hodne vypovida o tom, jak fungujou prehlidky muzskyho spodniho pradla. Jinak zívačka, na kterou se pár dnů po projekci vlastně vůbec nevzpomínám. 60%(4.3.2014)

Partička peloponéských notorických sedlehářů tentokrát hrdinně a pateticky vzdoruje páru nejluxusnějších trojek současného filmového průmyslu. A vzdorují úspěšně. Vede je totiž necharizmatický impotentní generál Comukles, jenž prošel kástingem patrně jen díky tomu, že udělal nejvíc sklapovaček, a díky své indispozici odolal vyprcat se paní Zelené mezi skálopevné stěny Thermopylské soutěsky. Ze strašlivého Xerxese tentokrát udělali ozdobu hispánského gájprajdu, a tak ona ta Evka obecně zachraňuje situaci premenstruačním syndromem sehraným tak dokonale, že by měl strach se k ní přiblížit i dvoumetrový kladivář po půlročním půstu. Ač kapku užvaněné a míň mačo, vizuální orgie jsou to naprosto dokonalé, homopošťuchování vyrýsovaných abdomenů drsné a přehledné a prodaktplejsment zahuštěného rajského protlaku velmi vkusný, nevtíravý a hlavně nepřístupný!(23.3.2014)

300: vzestup Noama Murry, Izraelce, kterého do teď znali jen chorobní sjížděči reklam. Druhá třístovka v mnoha věcech převyšuje tu první, například už postava Leny Headeyové (ha, počeštil jsem to, komu se to tak nelíbí, ať si Lannisterského lva políbí) už není k uzoufání nudná, nýbrž nahláškovaná a zábavná. Nový testosteroňák v hlavní gerojské úloze taky získává kladné body, jelikož to není jen osvalená hora, nýbrž logicky uvažující entita, která má určité povědomí i o takových náročných disciplínách, jako je ironie, nadsázka a humor (navíc má modrý plášť, což je kladný bod jako dobře rostlé prase). Děj je taky lepší, jenže... V jedné věci druhá třístovka ztrácí, v prvním díle byla akce geniální, v záběru byli ZCELA vidět oba soupeřící bojovníci, tady jsou jen záběry, kdy je přes celé plátno vidíme rameno a omečenou paži ( mnohem méně kopí, jak trudmé), akce je tak mnohem méně přehlednější a tuctovější, její pravdivost z hlediska historické taktiky se taktéž odploutvila kamsi do hlubin Egejského moře. PS: Eva green je roztomilá, živočišná, přitažlivá a obávaná a vše v naprosto skvostné podobě.(9.3.2014)

Prvý diel milujem a musím povedať, že ten druhý ma príjemne prekvapil. Aj keď Zack Snyder nie je na poste režiséra, Millerová komiksová predloha a Snyderov scenáristicky a producentsky dohlaď stačí aby tento film nedopadol zle. Dopadol prekvapivo dobre a v akčných scénach Leonidasa miestami aj tromfne. Choreografia akčných scén skrátka nemá chybu, takže to čo ste v prvom filme tak milovali sa v druhom o chlp zdokonalilo. Rozpočet filmu je o pár melónov väčší, takže sa dočkáme tento krát aj "väčších" záberov, kde horiace Atény, či postup vojsk oku polahodia rovnako ako námorné bitky alebo Eva Green. Čo sa týka hereckého obsadenie tak generál Themistokles Sullivan Stapleton nemá charizmu Butlera, ale budete mu fandiť. O dosť lepšie obsadenie je na druhej strane, kde Eva Green ako Artemisia si to doslova užíva a okrem toho je aj brutálne sexi. Príbehová línia je fajn, príjemne ladí a obohacuje prvú tristovku. Hudbe rovnako ako filmu chýbajú výraznejšie emócie, čo je asi jediné mínus, inak Junkie XL v akčných scénach trieska na hudobné nástroje efektne a presne. Film je predovšetkým stále len o akcii, ktorej je dostatok a hlavne jej nechýba nápad, či moment prekvapenia. Obľúbený soundtrack: Marathon. 85% - 4*(10.3.2014)

Nebejt Evičky Greenů, byl by tenhle film sotva třetinovej. Ona do téhle daleko komiksovější adaptace, na rozdíl od první třístovky, dodala neuvěřitelný šarm. A také se to všechno vlastně odvíjí od toho, jak často se na plátně zrovna ona objevuje. Každopádně komiksovější nádech mi tenhle film trošku znechutil. První třístovka vypadala hodně stylově a hodně syrově. Tenhle díl bych spíš přirovnal k Sincity. Všechno je tady záměrně umělý a rádoby cool. Neříkám, že mě Vzestup říše urazil. To určitě ne. Jen má v podstatě jedno jediné eso v rukávu a tím je právě Eva Green. Všechno ostatní je absolutně pomíjivý.(10.7.2015)

• - Kvůli akčním scénám musela Eva Green projít intenzivním tréninkem bojových umění. Rovněž se musela naučit zacházet s mečem. (R´Hell)

• - Rodrigo Santoro, který ztvárnil roli Xerxe, strávil v maskérně každý den 6 hodin. Poté, co ji opustil, se na scéně nesměl příliš pohybovat, aby si neponičil všechny piercingy a řetízky, kterými ho v maskérně ověsili. (Cheeker)

• - Herec Hans Matheson ztvárňující vedlejší postavu Aesykla se dostal k roli díky tomu, že si na něj úplnou náhodou vzpomněl scenárista snímku Zack Snyder, který mu okamžitě zavolal a roli mu nabídl. Matheson se totiž několik let předtím zúčastnil velkého konkurzu na jeho tehdy připravovaný projekt Sucker Punch (2011), ale žádnou roli nakonec nezískal. (Lynette)