Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  300: Vzestup CGI krve:) Ze začátku by si člověk až pomyslel, že se dívá na Spartaka:) Až na to, že 300: Bitva u Thermopyl byla natočena mnohem dřív, než tento populární seriál. Já tam zkrátka viděla vše, čím tento seriál vyniká. Podmanivý vizuál, barevné zpracování, zpomalené scény, digitální krev cákající všude, sexy chlapi a sexy ženy... ehm, vlastně jedna žena. Lena Headey má sice hezkou tvář, ale Eva Green je prostě... bohyně. Jako tvrdá a nelítostná velitelka Artemisia, je úžasná. Ty její vlasy, líčení, šaty... perfection. Řekla bych, že se jedná o docela vydařené pokračování, ale na první díl to rozhodně nemá.(19.9.2015)

 • Flipnic
  *****

  Již první "třístovka" pro mne byla peckou, protože se jednalo o něco nového, neokoukaného, skvěle odvyprávěného a celkově zajímavého ... Akce, brutalita a krev člověka mého ražení samozřejmě hřála u srdce, ale film jí celkově zas tolik neobsahoval. Nebyl to pro mne sice světový kult, jak se z ní udělalo, ale bylo to super. Druhá "třístovka" se mírně odklonila od comixových nepohyblivých záběrů a stejně jako rozbouřené mořské vlny, na kterých se bojovalo, mě totálně smetla adrenalinovým nábojem. Příběh celkem seděl k realitě, úsměvně jsem sledoval vývoj střetu Peršanů s Řeky a promítalsi to k historickým faktům ... úsměvné, ani ne špatné,ani ne kvalitní. To hlavní ale zejména je zde UKRUTNÁ porce akce, fightů a krve !!! Většinu stopáže divák sleduje naprosto geniálně provedené souboje, kdy se podobně jako v dnešních nejlepších "martial arts" filmech východu i Západu (Florentine ...) kamera přibližuje a oddaluje, otáčí kolem postav, rozbité hlavy, usekané končetiny a litry stříkající krve směrem na diváka pumpují adrenalin do žil ... A pumpují ho tak mocně, že jsem se zaťatými pěstičkami a zatnutými zoubky držel palečky hlavní postavě Themistoklesovi, kterej je fakt třída a porcuje všechny a všechno s nonšalantní grácií japonského samuraje,stejně jako taktizuje a přivádí Peršany v údiv ... a sexuální scéna s Evou Green, která je také úžasná, je naprostou třešničkou na krvavém dortu ... To vše v monumentálním obrovském pojetí, kdy některé záběry jsou prostě jak vystupující výjevy nedozírných rozměrů, hudba žene adrenalin, brutalitu, souboje a vlny ještě víc kupředu ... při samotném záběru jsem pak řval nadšením ... a slzička dojetí ukápla. Tohle je prostě takovej akční náser, že jsem to neviděl od dob klasických monumentálních japonských historických řežeb. Úžasný zážitek ...(24.3.2014)

 • Aaron.
  *

  Bože, co jsem to zase viděl. Příběh prázdný, nudný a nesrovnatelný s jedničkou. Nová třístovka je plná příšerného CGI. Z lidí se vylévala zvláštní tekutina, ale krev to rozhodně nepřipomínalo ani v nejmenším. Film ze mě po chvilce vyšumí a nezbude po něm žádná scéna ani hláška, která by mi utkvěla v paměti. Celý film je o dvou postavách a zbytek je náhodný výběr chlapů, který maj vousy a břišáky a vůbec nic se o nich nedozvíme a sotva je vidíme vyniknout v bitvě. Hans Matheson se zde objevil, aby celý film říkal "mhm, mhm" a "poslouchejte svého vůdce". Sullivan Stapleton postrádá charisma a nevěřil jsem mu ani jednu větu. Jednu jedinou hvězdičku jsem dal za Evu Green a za choreografii bojů. Zbytečný a odfláknutý film.(10.4.2014)

 • genetique
  ***

  Epické sklamanie. Prvá Tristovka využívala šťavnatú nekompromisnosť akčných scén, Millerovský comicsovský podpis vo forme lahodných farebných kontrastov. To všetko sa dvojka snaží napodobiť a pomerne slušne sa jej to darí. Jednotka však mala ešte niečo navyše, a to je komplexnosť scenára, ktorý nebol deravý a prvoplánový ako Andersonove 'Pompeii', ale hlavne mala Butlera. Ten je v tomto formáte zdá sa nenahraditeľný, nehovoriac o homošskom náprotivku Xerxesa, takže ako epic fail hodnotím hlavne casting. Inak ale celkom fajn, akcia chutne krvavá, prehľadná a veľkolepá, tých pár bojových sekvencií (a dokonca ani šťavnatá Eva Green) však nedokázali prekryť mizerný celkový dojem. 60%.(21.10.2014)

 • Zeck
  *

  Jedna z největší sraček, které jsem letos viděl. Historická přesnost je ve většině podobných filmů pohřbívána do hloubi země ze zcela zjevného důvodu, důkazem toho buď první díl, ve kterém se tak nějak zatajilo pár tisíc řeckých bojovníků, aby vynikla legenda 300 Sparťanů, kteří používali karate a breakdance šerm proti nestoudným mutantům z Persie. Aby ale historické reálie nabízely mnohonásobně zajímavější a zábavnější příběh než toto ohavné pokračování... Už když jsem se dozvěděl, jaké události by mělo pokračování znázorňovat, smál jsem se, protože jsem přesně věděl jak to dopadne. 90 minutové srážení na moři parodiemi na Trirémy, vše dokonale zamaskované v nepřehledné digitální bouři, aby i ten největší popcorn výmaz netušil, co se tam děje, ale získal pocit, že je to hrozná řež. Příběh nikde, zábava nikde, pointa nikde, patos všude, logika absolutně nikde, zkrátka dokonalé hovno, vyšperkované kozami Evy, která velí absolutně všemu, zabíjí nejlepší válečníky po desítkách a pak na konci chcípne a čumí do ztracena. Film je nejenom výsměch historii, je to výsměch i samotnému žánru. Absolutní hype, ve kterém se de facto vůbec nic nestane, jen pár naolejovaných gayů z posiloven máchá meči a občas vystříkne krev. Bohužel to není na rozdíl od 300 vůbec zábavné a ty boje jsou ubohé a nudné. Jeden díl Spartakuse nabízí mnohem více zábavy, kvality a promyšlenosti, než celý tento film dohromady. 20%(26.5.2014)

 • - Herci měli k dispozici během natáčení kaskadéry, přesto si většinu choreograficky náročných bojových scén zahráli sami a nenechali se zastupovat, aby filmový děj vypadal co nejvíce autenticky. (Lynette)

 • - Hlavní postavu athénského generála Themistokla si mohl zahrát Joel Edgerton, avšak nabídku odmítl. (oje)

 • - Protože se ve skutečnosti natáčelo bez vody, zvláště náročné bylo filmování námořních bitev. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace