• Wacoslav1

Tak ač se v poslední době považuji za kino fanatika, tak na tohle jsem nešel a dobře jsem udělal. Riskuji sice, že si tímhle komentem proti sobě poštvu některé své oblíbence kterým se to zatím vesměs líbí, ale nemůžu si pomoct. Jeden z mých oblíbenců se ptá co se vám na tom nepáčí? Já to obrátím co se vám na to páčí??? To fakt stačí tak kurevsky málo ke spokojenosti... Já sakra nejsem pseudointelektuál a umím ocenit poctivej vejplach, ale všechno má svoje hranice to tady jako do prdele fakt nikomu nevadí, že díky těm všudypřítomným zpomalovačkám a 3D efektům jsou ty bitvy naprosto nekoukatelný?! Fakt nepotřebuju vidět každej kill ve zpomaleným záběru navíc doprovázenej hektolitry naprosto trapný digitální krve. Jasně namítněte, že Wacoslav nadává když je to PG-13 a tudíž by měl chrochtat blahem z drsnýho Rka pro správný chlapy. To sedí já netvrdím, že nerad usekaný hlavy, končetiny, rozetnutý hrudníky atd, ale ta CGI krev mě fakt začíná neskutečně srát. Je to až do očí bijící jak je to naprosto trapný a nekoukatelný. Takže první 300 nebylo taky kdo ví co, i tam to zasírali těmi aspekty co jsem zmínil, ale bylo to ještě na přijatelný úrovni a hlavně tam byl charizmatickej Butler na kterýho se tenhle nesympatickej trapák z gumovým ksichtem co si tu hraje na hlavního hrdinu nechytá ani náhodou. Jediný co tuhle ptákovinu drží nad vodou je skvělá Eva Green, která si tu záporňačku opravdu užila, dokonce ukázala i kozičky, takže v tomhle pohledu není co vytknout bez ní by to bylo na hraně jedný hvězdy a odpadu takhle nakonec udělím velmi slabý 2* a nechtějte po mě abych na to někdy koukal znova.25%(27.3.2014)

"Ukážme, že sme sa rozhodli radšej zomrieť na nohách, než žiť na kolenách..." Pokračovanie dnes už kultovej "300-ky" je o niečo slabšie, ale inak ponúka veľmi podobný vizuálny zážitok plný nereálnych, ale oku lahodiacich súbojov. Krásny vizuál svojou prítomnosťou ešte vylepšila krásna E. Greenová , bez ktorej by to asi nebolo ono. A to hovorím ja, čo nemám rád bojovníčky vo filmoch...Film, ktorý sa takmer celý natáčal s pozadím zeleného plátna je plný trikov, ale ich kvalita je veľmi dobrá a je jasné, že takýto film, by ešte pred pár rokmi nemohol vzniknúť. Diváci zažijú rozbúrené moria bez toho, aby si herci namočili nohy, ale to nás nemusí zaujímať. Všetci bojovníci tu trpia vysokým tlakom a ich krv strieka na všetky strany. Najviac sa mi pozdávalo šikovné osadenie a previazanie príbehu i s predchádzajúcim filmom. Potešila ma účasť hrbatého zradcu, ale v závere sa akosi pozabudlo na Božského kráľa Perzie. Žeby dvierka na ďalšie pokračovanie? 80%.(22.9.2014)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $106,580,051Tržby Celosvetovo $337,580,051Tržby za predaj Blu-ray v USA $16,714,160 //počet predaných kusov 776,025Tržby za predaj DVD v USA $16,547,753 //počet predaných kusov 962,937║ Prvá 300 je taká moja srdcovka, takže som očakával a dúfal že pokračovanie ktoré obohacuje a dopĺňa dej okolo pôvodného filmu dokáže patrične strhnúť a tak sa aj stalo. Hlavne prvá tretina moc potešila, opäť prišlo na vyšperkované dynamické súboje, náhľad na boj o Marathon vs Darious milo prekvapil, prerod Xerxesa na boha rovnako tak urobil svoje, krásny komiksovo podfarbený vizuál v 3D urobil tiež svoje penzum a aj hudba celkom zapasovala, kde ma príjemne nadchlo že sa neopakovali motívy z prvého dielu. Na škodu bola ale poslabšia výraznosť hlavného hrdinu Themistoklesa v podaní pre mňa neznámeho Sullivana Stapletona, skôr Eva Green ako Artemisia si viac kradla film pre seba. Taktické súboje lodí na mori v celku slušne spracované, záver opäť prinášal príjemné zimomriavky, nuž k tomuto pokračovaniu by určité malé výhrady boli ale aj tak opäť veľmi slušne spracovaný komiks. /videl v kine 3D verziu: 85%/ __moja recenzia(12.3.2014)

Návrat do doby, kde žádné maso nebylo dost mrtvé na to, aby se ještě nedalo nakrájet, se poměrně vydařil. U mne nastal problém v tom, že jsem ve škole chyběl, kdy se probíralo hrdinství Themistokla, takže navázat na slavnou prohru dějinami opěvovaného Leonidase nebylo vůbec jednoduché. Přesto mne řecko-perská jatka poměrně bavila, zvláště když si to oba soupeřící vojevůdci netradičně rozdali při poměrně zdařilém sado-maso sexu. Také si nemohu odpustit kacířskou myšlenku o tom, že všichni ti obchodníci, rolníci a básníci naštěstí před bojem navštěvovali posilovnu poměrně pravidelně, takže jejich porcování nepůsobilo ani na chvilku trapným dojmem.(31.10.2014)

• Pepinec

Nahatí hoši od Teplé brány versus Kožení metalisté v čele s emo-punkerkou Zelenou, jejíž mohutné oční stíny přebila pouze ještě mohutnější skákající kůzlátka. Prošpikováno kecy tak vznešenými, že na ně ani teleskopem nedohlédneš, opláštěno mlžnými záběry ve stylu porna z NDR a opepřeno sportovními disciplínami Jízda na lodi z kopce, Hromadná bouračka na vodě a Palubní parkur. Pokud si takhle někdo představuje vzestup říše, ať trpí tiše. P.S: Stávají-li se skutečně ze slibů větry, dost mě zajímá, co a komu jsem po včerejší hrachovce v noci nasliboval.(1.7.2015)

• - Veta z filmu "Rozhodli sme sa, že radšej zomrieme na vlastných nohách ako žiť na kolenách" je variáciou slávneho výroku mexického revolucionára Emiliana Zapatu. (beso74)

• - Při natáčení se musel vyřešit problém s maketami bitevních lodí. Zatímco řecké plavidlo se do studia vešlo celé, perská loď byla tak velká, že ji filmaři museli rozřezat na třetiny, aby mohla být vměstnána do filmové haly. (Linkyc)

• - Natáčení probíhalo převážně v Sofii v Bulharsku a v bulharských filmových studiích New Boyana v Sofii, kde se filmovalo výhradně před zelenou obrazovkou. Dále se pak štáb podíval také do kalifornského Los Angeles. Filmovalo se na podzim roku 2012. (Ltblue)