Originalita už je sice pryč, ale je to pořád nářez. Ta schválně přehnaná megabrutalita mě furt baví. Dialogové scény jsou opět celkem o hovně, ale když tam hlavní hrdina začne sekat končetiny, agresivně mrdat Evu Green, nebo digitálně rajtovat na koni po lodích, tak je to prostě fajn. Na nic si to nehraje a servíruje to druhou porci přesně toho, co jsme mohli čekat. Akorát hodně dobrej Sullivan Stapleton ani náhodou nepředčí božského Gerarda Butlera. Ten se v tý roli tenkrát prostě našel a i ta jeho postava byla víc cool.(24.3.2014)

Partička peloponéských notorických sedlehářů tentokrát hrdinně a pateticky vzdoruje páru nejluxusnějších trojek současného filmového průmyslu. A vzdorují úspěšně. Vede je totiž necharizmatický impotentní generál Comukles, jenž prošel kástingem patrně jen díky tomu, že udělal nejvíc sklapovaček, a díky své indispozici odolal vyprcat se paní Zelené mezi skálopevné stěny Thermopylské soutěsky. Ze strašlivého Xerxese tentokrát udělali ozdobu hispánského gájprajdu, a tak ona ta Evka obecně zachraňuje situaci premenstruačním syndromem sehraným tak dokonale, že by měl strach se k ní přiblížit i dvoumetrový kladivář po půlročním půstu. Ač kapku užvaněné a míň mačo, vizuální orgie jsou to naprosto dokonalé, homopošťuchování vyrýsovaných abdomenů drsné a přehledné a prodaktplejsment zahuštěného rajského protlaku velmi vkusný, nevtíravý a hlavně nepřístupný!(23.3.2014)

Dvojka, která překonává jedničku. Oproti ní totiž střídá rozmanité exteriéry (a počasí), využívá zpomalené záběry k dobru příběhu a ne jako stokrát opakovanou perličku. Samozřejmě je škoda, že hlavní postava nemá charizmatičtějšího herce, ale všechno divákovi vynahrazuje démonická Eva Green, která rozhodně nemá problémy s odkrýváním svého poprsí...ach, spoiler! Vlatně ne, je to reklama! Pro mě osobně je na filmu jen zarážející, že Xerxes je ve výsledku velmi nevýrazná postava, vlastně taková loutka na drátkách, které jsou navázané na dlouhé nehty Evy Green... Záměr nebo jen castingová/scénáristická hra? PS: konečně ta krev zůstává na místě, kam dopadla, ne jako v prvním díle, kde mizela:)(14.3.2014)

Prvý diel milujem a musím povedať, že ten druhý ma príjemne prekvapil. Aj keď Zack Snyder nie je na poste režiséra, Millerová komiksová predloha a Snyderov scenáristicky a producentsky dohlaď stačí aby tento film nedopadol zle. Dopadol prekvapivo dobre a v akčných scénach Leonidasa miestami aj tromfne. Choreografia akčných scén skrátka nemá chybu, takže to čo ste v prvom filme tak milovali sa v druhom o chlp zdokonalilo. Rozpočet filmu je o pár melónov väčší, takže sa dočkáme tento krát aj "väčších" záberov, kde horiace Atény, či postup vojsk oku polahodia rovnako ako námorné bitky alebo Eva Green. Čo sa týka hereckého obsadenie tak generál Themistokles Sullivan Stapleton nemá charizmu Butlera, ale budete mu fandiť. O dosť lepšie obsadenie je na druhej strane, kde Eva Green ako Artemisia si to doslova užíva a okrem toho je aj brutálne sexi. Príbehová línia je fajn, príjemne ladí a obohacuje prvú tristovku. Hudbe rovnako ako filmu chýbajú výraznejšie emócie, čo je asi jediné mínus, inak Junkie XL v akčných scénach trieska na hudobné nástroje efektne a presne. Film je predovšetkým stále len o akcii, ktorej je dostatok a hlavne jej nechýba nápad, či moment prekvapenia. Obľúbený soundtrack: Marathon. 85% - 4*(10.3.2014)

Za malebných zvuků plápolajících plachet a bouří mečů k nám doplachtilo pokračování jednoho z nejúspěšnějších filmů roku 2007. Ono pokračování vlastně není správný výraz, jedná se spíš o tzv inbetwequel, což znamená, že děj Rise of Empire se postupně odehrává před, během a dokonce i po událostech Bitvy u Termopyl, což se nakonec ukázalo jako velmi dobrý tah. Camea Gerarda Butlera jsme se bohužel nedočkali, stejně tak režisérské otěže po Snyderovi převzal neznámý, leč celkem zručný reklamní geek, Noam Murro. Změna k lepšímu to sice možná není, režisér se však nenechal svým prvním megalomanským filmem zastrašit a odvedl solidní práci. Krom starých známých na scénu přichází zejména dvě nové tváře : Sullivan Stapleton, který na mě ani zdaleka ve filmu nepůsobil tak nezajímavě jako v trailerech, ba právě naopak; no a pak samozřejmě fantastická Eva Green, která je prostě a jednoduše dokonalá. Nic dalšího asi netřeba dodávat, pokud jste viděli první film, tak trošku tušíte do čeho jdete, jelikož se v podstatě jedná o více téhož s tím rozdílem, že je to mnohem digitálnější a brutálnější (a když řikám brutálnější, tak tim jasně dávam najevo, že se digitální krví rozhodně nešetřilo) než kdy dřív. A ačkoli má film pouhopouhých 109 min, je neskutečně našlapaný. Dvě obrovské bitvy, jedna menší na začátku a kupodivu je i prostor na širší rozšiřování děje. Pokud neholdujete akci, nebo vám vadí krev, nové třístovce se rozhodně vyhněte. Viděno v kině 2x...90%...[9.3.2014_Cinema City IMAX_Flora](7.3.2014)

• - Spoiler: Keď Themistokles (Sullivan Stapleton) vystrelí šíp na Darea (Igal Naor), trafí ho do brucha. O niekoľko záberov neskôr, keď je na smrteľnej posteli, ho má však zabodnutý v hrudi. (BaffoSK)

• - Herec Hans Matheson přiznal, že k získání fyzické kondice musel projít velmi tvrdým tréninkem, který trval přibližně 10 týdnů. (Lynette)

• - Natáčení probíhalo převážně v Sofii v Bulharsku a v bulharských filmových studiích New Boyana v Sofii, kde se filmovalo výhradně před zelenou obrazovkou. Dále se pak štáb podíval také do kalifornského Los Angeles. Filmovalo se na podzim roku 2012. (Ltblue)