Probudit se vedle ubodané mladé ženy, to nemůže přežít ani policajt. Další případ oblíbené detektivní dvojice.
Dvě whisky, pár dvojek červeného, pak zase whisky, to vše podepřeno neurčitým množstvím lorazepamu - to je dávka, která by sekla s každým. Andy Dalziel je sice pořádný kus chlapa, tohle je však i na něj trochu příliš. Tedy ono by se zase tak moc nedělo, kdyby se druhý den ráno neprobudil v cizím pokoji vedle ubodané mladé ženy. A kdyby následkem všeho toho požitého svinstva neměl okno jako výkladní skříň. A kdyby se to celé ještě navíc neodehrávalo v Amsterodamu. Od samého začátku jeho služební cesty to mezi ním a místními poldy docela slušně jiskřilo, takže není divu, že inspektor Boersma nemá nejmenší chuť zpochybňovat důkazy, které tak jednoznačně svědčí proti tomu protivnému Angličanovi. Naštěstí pořád ještě platí, že v nouzi poznáš přítele. A Andy, i když je to takový samorost, pořád ještě pár přátel má. (oficiální text distributora)

filmmovier

Naprosto nejlepší díl celého seriálu. Absolutní dokonalost. Luxusní výchozí zápletka, perfektní vyšetřování a správně dramatické a nečekaně i poměrně akční finále. Prvotřídní drama, klenot seriálu. Warren Clarke je absolutní génius a změna prostředí byla taky velice příjemná. Není co vytknout. 100%. ()

tranquill

"Sympaťák!?!.. No, jo, ale na vraždy je u nás nejlepší.. Odpověď na mou otázku!" Jedna z nejlepších epizod, tentokrát se bytostně týkající Andyho. "Samí eurofrňáci, co?" A také asi díl s největší počtem hlášek a "superdeklamací" :-) "Motiv...příležitost...a metoda. Chci si vytvořit v mysli obraz zločinu a kašlu na psychologické profilování a na ty vědecké cesty k rychlému řešení. Já chci být prostě pořádný detektiv!" ()