eraserhead666

Během celé své záliby v horrorech jste si postupem času vyvinuli tu lehkou, tu silnější averzi na upírské filmy. A tak od filmu jménem Vampyrer neočekáváte nic dobrého. A ono vás toto existenciální rodinné drama dvou sester v upírském hávu i trošku mile překvapí. Ale jen trošku, protože je to tak trochu nudné. Holky jsou fajn po všech stránkách, mají dobré charaktery, jsou skvěle zahrané, v neposlední řadě hezky vypadají, ale zbytečně se po celý film plácají jen ode zdi ke zdi, nebo lépe řečeno odnikud nikam, což po chvíli začne docela nudit a skončí to tím nejotřepanějším závěrem, který vás napadne. Scénář jim moc neumožní se projevit nebo nějak rozvinout. A to je obrovská škoda. 2,5* ()

Nick Tow

Po nedávnej švédskej upírskej ochutnávke Let the Right One In sa mi na tento zákusok celkom zbiehali slinky, ale pavlovovské reflexy cvakli zubami naprázdno. Úvod síce splní účel celkom solídneho aperitívu, ale všetko, čo príde po ňom, chutí ako sójové kocky vyvarené v neosolonej vode. Teda nijak. Dve sestry (rasa nosferatu) si najprv v akomsi nočnom klube vyrobia menší problém - jedna z nich zabije viacmenej v sebeobrane (ak možno za sebeobranu považovať nechuť nechať sa "vojet" na záchode) násilníckého šéfa gangu motorkárov. No a následne, počas tej istej noci utekajú pred pomstiteľmi, vedú nekonečné hádky prerušované trucovitým mlčaním, alebo sa len tak veľavýznamne, no skôr nepríčetne ksichtia. A to je všetko. Teda má to aj druhý plán, pretože jedna zo sestier chce seknúť z upírskym "samotárstvom" a zaradiť sa medzi sporiadaných občanov, s čím tá druhá pochopiteľne nesúhlasí. Záver nemôžem prezradiť, lebo by som spoileroval, ale docvakne vám skôr než sa zjavia titulky, pretože pri sójovej diéte nečakajte, že vás šéfkuchár dorazí čímsi rafinovaným. ()