poster

Rubicon (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 9 h 39 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Jason Horwitch

Hudba:

Peter Nashel

Hrají:

James Badge Dale, Jessica Collins, Lauren Hodges, Dallas Roberts, Christopher Evan Welch, Arliss Howard, Miranda Richardson, Michael Cristofer, David McDaniel, Jennifer Butler, Natalie Gold, Manish Dayal, James Schram, Mark Lotito, Daniel Stewart Sherman, Stephen Gevedon, Sheila Tapia, Leroy McClain, Annie Parisse, Josh Barrett, Kelly McCreary, Amanda Warren, Gary Hilborn, Zoe Margaret Colletti, Greg Stuhr, Donnetta Lavinia Grays, Vanessa Aspillaga, James Martinez, Maryann Plunkett, Joe Mancini, Murphy Guyer, Julian Gamble, Kate Nowlin, Harris Yulin, James Saito, Daryl Edwards, Royce Johnson, Roger Robinson, Boyana Balta, Scott Evans, Darren Goldstein, Stephen Schnetzer, Heather Lindell, Manu Narayan, Michael Spound, Stephanie DiMaggio, Peter Gerety, David Rasche, Concetta Tomei, Isiah Whitlock Jr., Ebon Moss-Bachrach, Christopher Denham, Joseph Sikora, Fredric Lehne, Michael Gaston, Tom Kemp, Al Nazemian, Marcia DeBonis, Sarah Wilson, Tibor Feldman
(další profese)
 • honajz
  ***

  Po sedmi dílech jsem poněkud rozpačitý. Seriál má zajímavou, trochu syrovou, a na druhé straně trochu mystickou atmosféru, výborné herecké výkony, hudbu, ale ten děj je hrozně zbytečně rozředěn. Ve druhém dílu se dozvíme hodně náznaků a stop, aby po nich následně nikdo nešel, a vše se věnuje shromažďování informací poněkud bokem zaměření skupiny. Chtělo by to začít rozmotávat nitky, ta předehra už je zdlouhavá. --- EDIT po 9. dílu: Ne, na tohle nemám. První díl vynikající, pa dejme tomu to prostředí, vztahy, kamera, slušný, ale dějově o ničem a prázdné až na půdu. Asi to nedokoukám.(7.9.2010)

 • Ice.dog
  ****

  Pilot super, má spád, zaujme, další díly začínají být čím dál více fádní. Děj se vleče, hlavní hrdina Will, kterej rozlouskne fikanou křížovku spiklenců rychlejš než normální člověk burák, nemůže vyřešit základní věci několik dílů, aby toho nebylo málo je povýšen na vedoucího týmu v kterém má feťačku, závisláka na cigárech a typickou kancelářskou krysu... Shrnuli to, výborný námět seriálu, který i přes nevyužitý svůj potenciál stojí za to vidět, bohužel vhledem k tomu, že nikdy nebude natočena další série má až příliš otevřený konec...75%(17.10.2012)

 • TomikZlesa
  ***

  Jsem asi u 8 nebo kolikátýho dílu a zatím je to asi takhle..Ahoj jsem Will Travers a několik prvních dílů se budu tvářit jako inteligent s IQ160, ale potom co úspěšně vyluštim křížovku a muj tchán se o tom jen zmíní ho někdo zabije. Pak se ješte chvíli budu chovat inteligentně, ale když mi muj teplej šéf řekne že mě sledujou, mám napíchlej barák ale hlavně se nesmím začít chovat podezřele ! no tak se začnu chovat jako ten největší kretén a všemožne na sebe upozornovat, nemám problém s tím, začít kecat o super tajnejch informacích třeba ve výtahu, nebo na streše :-) a nebo nedej bože v kanceláři ! Dále velím bandičce tří super inteligentních specialistů, z nichž tedy jeden je feták, druhý má komplex z manželský krize a nedokáže se soustředit a třetí je zaujatý hovado trpící jistým druhem nadřazenosti. Upřímě řečeno jestli to takhle skutečně vypadá a většina tajných operací se odehrává díky rozhodnutí takovýhle sebranky tak se nedívím že je na světě takovej bordel. Jelikož už je to takhle dosti nudný tak sem ješte dáme vdovu která tu bude neustále lozit, někde pátrat, ale stejně na nic nepřijde, ale zabijeme s ní pár dílů. Asi největší debilita seriálu je hlavní hrdina, jehož tchán zařve jen kvůli zmínce o křížovce, ale Willa odposlouchávaj, rýpe do čeho může, tlachá o tajných informacích kde může, nebo s klidem projede šéfovi kancelář i když je v budově asi 50 FBI agentů atd....a stejně je pořád v klidu a hlavně živej.....Začátek seriálu je hodně slibnej a napínavej, občas sem měl problém se chytat, ale pak následuje zvrat a seriál je na opačném břehu, sám tak nevím zda ho vůbec dokoukám. Jeden z mála seriálů u kterýho se nedivim že byl rušen !(16.1.2012)

 • Thomassi
  *****

  K seriálu Rubicon jsem přišel čistě náhodou, ale když jsem si přečetl, o čem to je, neváhal jsem a hned se na něj vrhl. Zabývá se zpravodajskou službou řešící problémy dnešního světa, jako je terorismus a dění na Dálném východě. Svojí aktuálností je až překvapivě dokonalý a už vím, jak to chodí u lidí, kteří tam pracují. To vše je ale pouhá zástěrka. Jádro se točí kolem konspirační teorie útoků na Spojené státy. Člověk si po dodívání všech třinácti dílů uvědomí, že to může být klidně skutečnost, že americké nejvyšší orgány skutečně mohou mít prsty v těchto teroristických útocích, mimo jiné také třeba v 11. září. A tento seriál nutí přinejmenším k zamyšlení, protože způsob, jákým je divákovi podáván, je až neuvěřitelně uvěřitelný. Jediné, co mě mrzí, je že se zřejmě nedočkáme druhé série, protože byl projekt zrušen. A je to škoda, protože po té první zůstalo spousty nezodpovězených otázek. A proč byl zrušen? Zde se můžeme znovu jen dohadovat. Byl skutečně divácky tak neúspěšný? Protože i když jsem ho viděl až teď, jedná se pro mě o seriál roku. Proč vznikají daleko horší seriály s klidně několika sériemi? Protože Rubicon má potenciál jako kráva a je to škoda. A nebo v tom všem mají prsty americké orgány, když zjístily, že je na tomto seriálu něco pravdy? Každý ať si udělá obrázek sám. Pro mě ale 100%.(19.10.2011)

 • Ketri
  *****

  Vskutku zajímavý a "aktuální" seriál. Pro vytváření napětí a udržení diváka u obrazovky není vždy nutné používat divoké přestřelky, demoliční čety na silnicích, nechutné mrtvoly a ještě nechutnější úchyly. Ti nejhorší jsou totiž někde úplně jinde. Škoda, že byl ohlášen konec po první sérii - ale nepřestávejte luštit křížovky!(22.11.2010)