• flyboyeda
  *****

  Vynikajici konspiracni serie, ktere nekteri vycitaji pomale tempo, coz je pro me absolutne nepochopitelne. Kazdy z dilu jsem hltal a pral si aby mel o hodinu dele. Existuji prece i jine finty na divaka nez jen brutalni bourneovske strihy, zvlast pak v prostredi tajnych sluzeb a zejmena analytiku. Doporucuji vsem fanouskum mrazivych konspiraci, pro ktere tempo neni prioritou...(7.12.2012)

 • Ant
  *****

  Vynikající seriál z prostředí amerických výzvědných služeb, kde hlavní hrdina pomalu odkrývá velké spiknutí. Od začátku je spolehlivě budované napětí, které s každým dílem narůstá. Hlavní devízou seriálu jsou dokonale propracované postavy. Každá dostane svůj prostor, který maximálně využije a to především díky výborným hercům v každé roličce. James B. Dale mi v Pacifiku moc nepadl do oka, ale tady mu role analytika byla napsaná přímo na tělo. Pro každého, kdo si libuje v inteligentních a spletitých seriálech, musí Rubicon znamenat menší svátek. Bohužel dneska by lidi nepoznali kvalitní seriál, ani kdyby je praštil do nosu, takže se druhé řady nedočkáme.(4.1.2011)

 • TomikZlesa
  ***

  Jsem asi u 8 nebo kolikátýho dílu a zatím je to asi takhle..Ahoj jsem Will Travers a několik prvních dílů se budu tvářit jako inteligent s IQ160, ale potom co úspěšně vyluštim křížovku a muj tchán se o tom jen zmíní ho někdo zabije. Pak se ješte chvíli budu chovat inteligentně, ale když mi muj teplej šéf řekne že mě sledujou, mám napíchlej barák ale hlavně se nesmím začít chovat podezřele ! no tak se začnu chovat jako ten největší kretén a všemožne na sebe upozornovat, nemám problém s tím, začít kecat o super tajnejch informacích třeba ve výtahu, nebo na streše :-) a nebo nedej bože v kanceláři ! Dále velím bandičce tří super inteligentních specialistů, z nichž tedy jeden je feták, druhý má komplex z manželský krize a nedokáže se soustředit a třetí je zaujatý hovado trpící jistým druhem nadřazenosti. Upřímě řečeno jestli to takhle skutečně vypadá a většina tajných operací se odehrává díky rozhodnutí takovýhle sebranky tak se nedívím že je na světě takovej bordel. Jelikož už je to takhle dosti nudný tak sem ješte dáme vdovu která tu bude neustále lozit, někde pátrat, ale stejně na nic nepřijde, ale zabijeme s ní pár dílů. Asi největší debilita seriálu je hlavní hrdina, jehož tchán zařve jen kvůli zmínce o křížovce, ale Willa odposlouchávaj, rýpe do čeho může, tlachá o tajných informacích kde může, nebo s klidem projede šéfovi kancelář i když je v budově asi 50 FBI agentů atd....a stejně je pořád v klidu a hlavně živej.....Začátek seriálu je hodně slibnej a napínavej, občas sem měl problém se chytat, ale pak následuje zvrat a seriál je na opačném břehu, sám tak nevím zda ho vůbec dokoukám. Jeden z mála seriálů u kterýho se nedivim že byl rušen !(16.1.2012)

 • DaViD´82
  ***

  Pomalu plynoucí atmosférický konspiračně špionážní thriller (z prostředí nezávislých analytiků pracujících pro velké státní agentury) držící se v sympaticky civilní rovině v jaké se většinou nosí britská produkce či žánrovky ze sedmdesátých let. Jásáte? Já jásal též, ale… Ale ono je těch „ale“ až příliš. První zádrhel je, že v úvodní epizodě je hlavní hrdina poddán jako génius jakému není rovno, ale v praktickém životě tak trochu nekňuba žijící si ve svém světě. Od druhého dílu je tentýž hlavní hrdina rázem velmi praktický, vychcaný a cílevědomý, ale neuvěřitelně hloupý (ve své podstatě v celém seriálu krom prologu s křížovkou nic "nevyluští" sám od sebe), který si neumí spojit ani do očí bijící informace. A co hůře; prvních pár epizod si to hledá tvář, vnitřní pnutí i tempo a více se tajemně naznačuje než skutečně (u)děje. Místo toho podstatného (Willovo pátrání na vlastní pěst a každodenní rutina jeho týmu) se to utápí v nikam nevedoucích zbytečnostech typu „asistentka řešící osobní život“. A když si to svou tvář přeci jen konečně najde, tak je rázem polovina epizod pryč a už se jde pomalu na finále, ve kterém se ukáže, že to není tak chytré, jak se to po celou dobu tvářilo; resp. v tomto případě spíše přetvařovalo.(10.2.2014)

 • Thomassi
  *****

  K seriálu Rubicon jsem přišel čistě náhodou, ale když jsem si přečetl, o čem to je, neváhal jsem a hned se na něj vrhl. Zabývá se zpravodajskou službou řešící problémy dnešního světa, jako je terorismus a dění na Dálném východě. Svojí aktuálností je až překvapivě dokonalý a už vím, jak to chodí u lidí, kteří tam pracují. To vše je ale pouhá zástěrka. Jádro se točí kolem konspirační teorie útoků na Spojené státy. Člověk si po dodívání všech třinácti dílů uvědomí, že to může být klidně skutečnost, že americké nejvyšší orgány skutečně mohou mít prsty v těchto teroristických útocích, mimo jiné také třeba v 11. září. A tento seriál nutí přinejmenším k zamyšlení, protože způsob, jákým je divákovi podáván, je až neuvěřitelně uvěřitelný. Jediné, co mě mrzí, je že se zřejmě nedočkáme druhé série, protože byl projekt zrušen. A je to škoda, protože po té první zůstalo spousty nezodpovězených otázek. A proč byl zrušen? Zde se můžeme znovu jen dohadovat. Byl skutečně divácky tak neúspěšný? Protože i když jsem ho viděl až teď, jedná se pro mě o seriál roku. Proč vznikají daleko horší seriály s klidně několika sériemi? Protože Rubicon má potenciál jako kráva a je to škoda. A nebo v tom všem mají prsty americké orgány, když zjístily, že je na tomto seriálu něco pravdy? Každý ať si udělá obrázek sám. Pro mě ale 100%.(19.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace