Beau Brummell – okouzlující muž

(TV film)
  • Velká Británie Beau Brummell: This Charming Man

Drama odehrávající se v 19. století v Londýně sleduje vzestup a pád britské první celebrity – Beau Brummella, stvořitele šviháckého stylu, módy nošení obleků a rychlého životního tempa, který se proslavil tím, že je slavný. Beau se rychle vypracoval na nejobdivovanější londýnskou celebritu, pověstnou svým štěstím v hazardních hrách stejně jako hladem po milenkách. Ovšem Londýn v letech 1811 až 1820 byl temným a nebezpečným místem a Brummellova sláva brzy přilákala nepřátele. V přesvědčení, že jeho postavení ve společnosti je neotřesitelné, a že ho kontakty s královskou rodinou ochrání před hromadícími se dluhy, udělal největší chybu svého života, když veřejně ponížil svého patrona prince regenta. Brummell strávil zbytek života v exilu, na útěku před věřiteli, sněním o časech, kdy byl princem Piccadilly a Saville Row. (oficiální text distributora)

Aky

Vůbec jsem o tom člověku nevěděl. Díky britskému dramatu a díky tomu, že je tak výtečné, že mne zaujalo, jsem se dověděl kousíček z britské historie a hlavně z historie vývoje pánské módy. Film je téměř dokumentem, ale přesto zůstává především zajímavým dramatem. ()

dr.fish

Beau Brummel, člověk, který změnil styl oblékání. Tento film nám přivádí na scénu požitkáře a marnotratníka, který pařil s nástupcem anglického trůnu, vyhříval se v jeho přízni a taky ji nakonec ztratil. Jeho odkaz ovšem lpí v tom, že se chlapi přestali pudrovat a nosit paruky. James Purefoy je ideálně obsazen a dokonale sedí do role. 75% ()