Epizody(3)

moikan

Wallander je skrátka dobrý - temný, nešťastný, trápny a zároveň umanutý a veľmi schopný. K tomu tá typická severská atmosféra, ktorá k detektívkam patrí. Vizuál seriálu je perfektný . Dej takisto uveriteľný a čistý. ()

Unlikelyhero

Kenneth Branagh hraje psychicky slušně rozsekaného detektiva ze staré školy a tak dobře, že občasné scénaristické úlety zachraňuje, stejně jako to, že v městečku, kde operuje, řádí výhradně sérioví vrazi ()

tron

Kvalita druhej série je nižšia, než prvej, ale i tak "musím" dať 80%, pretože veľa robí Branaghov výkon, skvelý Wallanderov charakter, silná línia s chorým otcom, pochmúrna severská atmosféra a dosť krvavé a brutálne prípady. Scenáre sú však dosť hrozné (veľakrát som sa strácal v tom, o kom sa policajti práve bavia), neakčnosť Wallandera (skok na neonacistu zo strechy) už nie je pôvabná, ale výslovne trápna a ak tvorcovia chceli švédsku políciu vykresliť ako bandu neorganizovaných, neschopných, amatérskych kreténov, treba povedať, že sa im to bez debaty podarilo (dve ženy môžu súvisieť s prípadom brutálnej vraždy. Kurt o existencii oboch vie, vrátane ich adries. Navštívi jednu. Ukáže sa, že s prípadom nesúvisí. Kto by ale čakal, že navštívi aj druhú, mýli sa. Začne riešiť úplne iné veci a až keď udalosti ešte drastickejšie vyvrcholia, akoby náhodou si spomenie „á, veď je tu ešte jedna žena, ideme za ňou“.). ()