O krok pozadu (S01E03) (epizoda)

One Step Behind

Masky:

Love Larson

Kostýmy:

Katja Watkins

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celého seriálu. Noc ve Svedbergovo bytě, kolaps na nemocniční chodbě, selhání na ostrově, pláč v obětí dcery.....pro mě kultovní scény. 100%(21.3.2017)

• Carney

Jednoznačně nejhorší díl z první série, brutální nuda.(21.9.2018)

Vyprávění konečně nikde ani jedinkrát nezadrhne, nešvary, které jsem zmiňovala u prvních dvou dílů, zmizely, jeho výjimečné klady jsou ještě vygradovanější. Závěrečný žraločí nájezd kamerou do zátylku, jako by vás za něj drapala smrt a ptala se, co děláte, dokud jste jako zázrakem naživu, se stává podpisem, na nějž si nezvyknete. Scény, které zmiňuje uživatel manonfire, jsou jím nazývány kultovními zcela poprávu. Takhle bezelstná bezbrannost tváří v tvář zlu a zbytečné bolesti je myslím tematizována poprvé a hlavní postava je po všech stránkách precizně stvořená. Žijete to, dýcháte a brečíte s ním. (Je dobré připomenout si tu Dextera, ten to má celé posazené jinak, ale je to rozhodně pandán, nejen specifiky filosofie vrženosti do bytí v krutém světě a touhy po lásce, blízkosti a přijetí, ale i pokud jde o kvalitu a nehledanou vynalézavost záběrů, nájezdy kamerou a celkovou sensualitou, jen tam ještě navíc rozpracovali zvuky až tak, že to zvedá chloupky po těle, jenže tohle byla teprve první série Wallandera, a tak jsem zvědavá, kam pokročíme v těch dalších, neodtrhnu se, teď jistě ne, mám proč se dívat dál.) *~(21.6.2017)