Wallander - Série 4 (série)

Krimi / Thriller / Drama

Natalie Holt

Sanne Wohlenberg

Scénografie:

Candida Otton

Komentáře uživatelů k sérii (2)

• tron

Štvrtá séria sa príliš nevydarila a vlastne máme šťastie, že vôbec vznikla (viď. dosť veľký časový odstup od nakrútenia tretej, spôsobený prevažne Branaghovou pracovnou vyťaženosťou na filmoch). Ale aké šťastie? To som prehnal, pretože vzhľadom na nízku úroveň štvrtej série by možno bolo aj na jednej strane lepšie, ak by nikdy nevznikla. Ale aj tu si budem protirečiť - lebo ak by táto séria nevznikla, prišli by sme o mimoriadne silný posledný diel, Nepokojný muž. Kto čítal knihu, tak vie, že v tejto časti, venovanej inak nie príliš zaujímavému švédsku námorníctvu a jeho vojnovej histórii, sa strašne smutno a hororovo uzatvára Wallanderov život. nezaslúžene, ale tak to už niekedy býva, že dobrí ľudia končia najhoršie. Obe časti pred nepokojným mužom však stoja za ho*no.(6.8.2017)

Jde o poctivou záležitost, vše sice stojí na Kennethu Branaghovi, ale mě to stačí, na konci žádné ohňostroje, ostatně je to britsko švédská záležitost, bude mi chybět(11.1.2018)