Wallander (TV seriál)

• Německo

Kommissar Wallander

Wallander

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Švédsko / USA / Německo, 2008–2016, 18 h 1 min (Minutáž: 88–94 min)

Předloha:

Henning Mankell (kniha)

Kenneth Branagh, Richard McCabe, Jeany Spark, Sarah Smart, Sadie Shimmin, Tom Hiddleston, Barnaby Kay, David Warner, Boel Larsson, Jonathan Aris, Orla Brady, Saskia Reeves, Emil Forselius, Nicholas Hoult, Guy Henry, Beatie Edney, Phyllis Logan, Tom Beard, Susannah Fielding, Yohanna Idha, Søren Malling, Rebecca Ferguson, Rupert Graves, Maimie McCoy, Annabel Mullion, Claire Cox, David Mallinson, Arsher Ali, Luke Allen-Gale, Josh Cole, Radosław Kaim, Jill Baker, Jens Hultén, Jacob Ericksson, Artūrs Skrastiņš, Julia Ragnarsson, Sandra Voe, Michael Müller, Willie Andréason, Ole Dupont, Flora Spencer-Longhurst, Dermot Keaney, Joe Claflin, William Scott-Masson, Lynn Farleigh, Glen Davies, Håkan Bengtsson, Karin Bertling, Roland Hedlund, Louis Hilyer, Harry Hadden-Paton, John Lightbody, Thomas Coombes, Rebekah Staton, Dhaffer L'Abidine, Annette Ekblom, David Sibley, Angela Thorne, Michael Culver, Jon Laurimore, John Ringham, Malcolm Tienery, Andrew Buckley, Lemogang Tsipa, Vincent Regan, Emma Griffiths Malin, Benedict Taylor, Lindsay Duncan, Daniel Cerqueira, Hugh Mitchell, Rune Bergman, Fredrik Gunnarsson, Barbara Wilshere, Cecilia Hjalmarsson, Sandra Redlaff, Angela Terrence, Nimmy March, Katarina Lundgren, Isabell Andén, Bill Moody

Komentáře uživatele sanikope k tomuto TV seriálu

Kenetha Branagha som nikdy nemusel a bol som o tom presvedčený až kým som neuzrel Wallandera. Dovtedy som mal vcelku v obľube originálnu verziu zo Švedska, ktorá pozostávala asi z 11 alebo 12 epizod. Každý diel trval 90 minút. Keď som sa dozvedel že BBC ide urobiť vlastnú britskú verziu bol som veľmi zvedavý. Veľké prekvapenie ma čakalo keď som uvidel prvú z troch častí. Atmosférou britská verzia jednoznačne víťazí. Diely sú oveľa temnejšie a pri tom veľmi ukľudňujúce. Jediné čo mi troška prekáža je že dej sa odohráva rovnako ako originál verzia v Ystade ale jazyk používajú angličtinu, na rozdiel od švedskej verzie kde sa hrdinovia pohybujú v tých istých scenériach. Ale to je len chybyčka krásy ktorá by neprekážala keby nepoznám švédsku verziu.(13.11.2009)