Wallander (TV seriál)

• Německo

Kommissar Wallander

Wallander

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Švédsko / USA / Německo, 2008–2016, 18 h 1 min (Minutáž: 88–94 min)

Předloha:

Henning Mankell (kniha)

Kenneth Branagh, Richard McCabe, Jeany Spark, Sarah Smart, Sadie Shimmin, Tom Hiddleston, Barnaby Kay, David Warner, Boel Larsson, Jonathan Aris, Orla Brady, Saskia Reeves, Emil Forselius, Nicholas Hoult, Guy Henry, Beatie Edney, Phyllis Logan, Tom Beard, Susannah Fielding, Yohanna Idha, Søren Malling, Rebecca Ferguson, Rupert Graves, Maimie McCoy, Annabel Mullion, Claire Cox, David Mallinson, Arsher Ali, Luke Allen-Gale, Josh Cole, Radosław Kaim, Jill Baker, Jens Hultén, Jacob Ericksson, Artūrs Skrastiņš, Julia Ragnarsson, Sandra Voe, Michael Müller, Willie Andréason, Ole Dupont, Flora Spencer-Longhurst, Dermot Keaney, Joe Claflin, William Scott-Masson, Lynn Farleigh, Glen Davies, Håkan Bengtsson, Karin Bertling, Roland Hedlund, Louis Hilyer, Harry Hadden-Paton, John Lightbody, Thomas Coombes, Rebekah Staton, Dhaffer L'Abidine, Annette Ekblom, David Sibley, Angela Thorne, Michael Culver, Jon Laurimore, John Ringham, Malcolm Tienery, Andrew Buckley, Lemogang Tsipa, Vincent Regan, Emma Griffiths Malin, Benedict Taylor, Lindsay Duncan, Daniel Cerqueira, Hugh Mitchell, Rune Bergman, Fredrik Gunnarsson, Barbara Wilshere, Cecilia Hjalmarsson, Sandra Redlaff, Angela Terrence, Nimmy March, Katarina Lundgren, Isabell Andén, Bill Moody

Komentáře uživatele bloodcountes k tomuto TV seriálu

Nechtěla jsem na to koukat, protože jsem si říkala, kdo si má k tělu (a do hlavy) zbytečně pouštět deprese. Ale stejně jsem začala. Značka BBC je pro mě něco jako smetana pro kocoura :))) No a nakonec mě to nijak nedeprimovalo, nechala jsem všechnu tu tíhu a zmar a chmur chudáku Kurtovi na hřbetě a užívala jsem si BBC kvalitu. Líbilo se mi na tom všechno, herci, kamera, hudba, vizuální obrazy, příběhy... prostě všechno to tvoří vynikající celek. Osobně bych oželela linii Kurt - jeho otec, ale uvědomuju si, proč to tam bylo a že to mnoho lidí asi hodně oslovilo. Mimochodem u 2/3 jsem se už musela smát, protože jsem si uvědomila, že Kurt spí zásadně na židlích a křeslech:)) Pět hvězd dávám jenom tomu, co ve mě vzbudí nějakou silnější emoci, nebo tapjuplné zachvění či něco takového, což se ale při filmu typu Wallander hned tak nestává (možná zafungoval nějaký můj antidepresivní štít :)) a tak dávám čtyři hvězdy, ale opravdu hodně silné čtyři hvězdy.(25.4.2014)