Wallander (TV seriál)

• Německo

Kommissar Wallander

Wallander

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Švédsko / USA / Německo, 2008–2016, 18 h 1 min (Minutáž: 88–94 min)

Předloha:

Henning Mankell (kniha)

Kenneth Branagh, Richard McCabe, Jeany Spark, Sarah Smart, Sadie Shimmin, Tom Hiddleston, Barnaby Kay, David Warner, Boel Larsson, Jonathan Aris, Orla Brady, Saskia Reeves, Emil Forselius, Nicholas Hoult, Guy Henry, Beatie Edney, Phyllis Logan, Tom Beard, Susannah Fielding, Yohanna Idha, Søren Malling, Rebecca Ferguson, Rupert Graves, Maimie McCoy, Annabel Mullion, Claire Cox, David Mallinson, Arsher Ali, Luke Allen-Gale, Josh Cole, Radosław Kaim, Jill Baker, Jens Hultén, Jacob Ericksson, Artūrs Skrastiņš, Julia Ragnarsson, Sandra Voe, Michael Müller, Willie Andréason, Ole Dupont, Flora Spencer-Longhurst, Dermot Keaney, Joe Claflin, William Scott-Masson, Lynn Farleigh, Glen Davies, Håkan Bengtsson, Karin Bertling, Roland Hedlund, Louis Hilyer, Harry Hadden-Paton, John Lightbody, Thomas Coombes, Rebekah Staton, Dhaffer L'Abidine, Annette Ekblom, David Sibley, Angela Thorne, Michael Culver, Jon Laurimore, John Ringham, Malcolm Tienery, Andrew Buckley, Lemogang Tsipa, Vincent Regan, Emma Griffiths Malin, Benedict Taylor, Lindsay Duncan, Daniel Cerqueira, Hugh Mitchell, Rune Bergman, Fredrik Gunnarsson, Barbara Wilshere, Cecilia Hjalmarsson, Sandra Redlaff, Angela Terrence, Nimmy March, Katarina Lundgren, Isabell Andén, Bill Moody

Komentáře uživatelů k TV seriálu (211)

Všudypřítomný módní nihilismus a svižné tempo, v jádru jde jen o převyprávění základních žánrových klišé, zápletky jsou dopředu odhadnutelné. V hojné míře se nám dostává podmračených nebes a zlověstně se vlnících pšeničných klasů. Nemohu si odpustit citaci ze Sedláčkova Největšího z Čechů: "Točte živly a vražte to tam, to dodá filmu emoce..."(25.8.2011)

• Recoba

vôbec nie zlé, ale tak dáko ...(31.7.2013)

Natočte prosím další díly, ...chci se dívat celou noc, chci dům na samotě u moře, chci jezdit ve volvu, chci si dát pivo s Kurtem, ty vole já si snad nastvím stejný vyzvánění na mý předpotopní nokii. Krásné, rezavé, dechberoucí. Trojka supr 95%(15.9.2013)

Wallander je neotřelou sondou do života a práce policajta, který si prošel vším, rozvodem, chlastem, depkama a rezignací. Ale i tak se vám postava Kurta Wallandera dostane pod kůži. Kenneth Branagh hraje i když nic neříká. Jeho umnění hltáte a žerete mu všechno. Jeho Wallander je prostě z existujícího světa. Jedna z dalších perel k podívání.(1.11.2013)

Další z řady temných kriminálek ze severu.Super!(3.10.2014)

Jen málokdy se mi stává, abych považovala seriál nebo film za lepší než knihu, ale v případě tohoto seriálu s výborným Kennethem Branaghem v hlavní roli tomu tak je. Jednotlivé příběhy knižní série dostaly v seriálu odlišné pořadí, ale byly odpovídajícím způsobem propojeny událostmi z Wallanderova života. Samotné případy se však poměrně přesně drží knih. Branagh se v roli Wallandera opravdu našel a hraje ji velmi emotivně, podařilo se mu vystihnout postavu obyčejného a velmi lidského detektiva, který je výborným vyšetřovatelem, ale rozhodně ne žádným superhrdinou. Příběhy jsou více zhuštěny a nezahrnují tak několik desetiletí Wallanderova života jako knihy, což ale považuji spíše za pozitivní. Do atmosféry seriálu výborně zapadá i hudba a titulní píseň. Po zhlédnutí všech 4 sérií byla pro mne poslední série nejslabší, hlavně kvůli už přílišné rozvláčnosti a skutečnosti, že detektivní linie dosti ustupuje do pozadí a její místo zaujímá Wallanderův zápas s onemocněním. První 2 série u mne za 5 hvězdiček, 3. série za 4 a 4. série za 3 hvězdičky.(29.12.2014)

Hlavní postava detektiva je ufňukaný, sebe lítostivý děcko. Kameraman je hračička co furt něco zkouší a jeho napolo rozmazané záběry mě za pár minut lezly na nervy. Střihač má 100% nějakej tik, scénarista není žádnej génius a tak jediné co mě ohromilo byla příroda.(25.1.2016)

Dvě série pecka, Branagh uhrančivý, ale na třetí sérii se měli vysrat. Co to jako mělo být, ten lotyšský díl? To bylo jak silvestrovské vydání Magraita.(23.9.2016)

hodnotim po pozreti vsetkych 4 serii-od zaciatku ma wallander ako inspektor neskutocne stval-pripadal mi ako neschopny hnup,ktoreho charakteristickou crtou su predlhe telenovelske pohlady-tam miesto maju,nie vsak u policajta,ktoremu aj pachatel utecie,lebo na neho len pozera a pozera...navyse ta jeho depka-vrazedna kombinacia-frustrovany policajt a zbran...no,v poslednych 2 castiach 4.tej serie sa to vysvetlilo,obzvlast zaverecny diel bol aj pre mna,po tom,co mi cely cas wallander liezol na nervy,tak ten zaver bol fakt smutny,bolestny....inak podla mna ta stvrta seriaa bola nevydarena,hlavne jej prvy diel bol uplne zbytocny....ten nedostatok slnka a farebnej prirody bude asi odpovedou,preco su severania tak posahani...zivot a teplo vydava iba cerstva krv obete,vsetko ostane je tak mrazive...vzdy,ale fakt ze vzdy z nich citim nieco zle...postavy vo mne vobec citovo ani ludsky nerezonovali,akoby som sa pozerala cez sklo v labaku na ten ich slavny socialny experiment....mala som co robit,aby som nekricala na monitor-hej,vsak ste ludia,tak sa tak chovajte....rozhodne by pomohlo skratit dlzku..hudba naozaj skvela...toto ani nie je primarne krimi,skor je to pohlad na zivot jedneho policajta...takze v skratke:ak sa citite stastny a vadi vam to-tak si to pozrite...doplnujem poznamku:pozrela som si aj svedsku verziu serialu-zarazili ma uplne odlisne skutocnosti co sa tyka wallandera,jeho dcery i samotnych pribehov...knihy som necitala,takze neviem ci povodne nebolo vsetko inak a neexistuju tym padom 3 rozne verzie-ale stve ma to-ked raz bolo nieco napisane a stalo to za sfilmovanie,tak by bolo fajn sa toho drzat a nevymyslat inu verziu,to si rovno mohli napsat novy serial....(20.1.2017)

Vím, že přidávám. Stejně jako se snaží Wallander být poctivý ve svých pátráních a tuší, že mu to spíš uškodí než něco přinese, je takový i seriál. Tedy aspoń série co jsem viděl. Nejedná se jen o policejní pátrání, pocítíte i problém vyrovnat se s okonostmi a okolím, s kterým musí vyjít. A divák má své zkušenosti..(16.8.2018)

Nějak nebavilo. Zkouknuta jen první série.(6.5.2019)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>