Touha po pomstě

The Tortured

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2010, 79 min

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nejdřív to bylo na 4, pak po konci, který jsem si špatně vyložil to bylo na tři a teď, když jsem se díky diskuzi dozvěděl, jak že to opravdu bylo, tak bych dal nejradši zase 4, ale... Ze začátku to je skvělé drama, opravdu mě slušně mrazilo z toho nápadu, potom se rozjede mučení, kdy tentokrát v pozici mučeného není ten komu fandíte, což je velmi zajímavé a samotné gore mi nevadí. Zaskočil mě konec, nejdřív jsem si myslel, že to je totální úlet, ale nakonec musím přiznat, že je to celkem povedené. Spoiler: Chlápek, kterého mučí není vlastně onen úchylák, který jim zabil syna, ale jiný vězeň, kterého převáží. To že ho v dodávce neviděli a posléze nepoznali je docela ujeté, ale budiž. Při nehodě ztratil vědomí a tak neví, že byl převážen s nějakým úchylákem, nemůže uvést věci na pravou míru a neví proč je mučen. Z počínaní rodičů pochopí, že asi zabil jejich syna a zná jeho jméno, protože ho zaslechl v jednom z rozhovorů rodičů. Když se mu podaří utéct napíše omluvný dopis a oběsí se. Skutečný vrah si zatím zraněný pobíhá někde po lesích, náhodně se dostane k domu, kde mučí toho nepravého a ihned bere roha. Nakonec ho policie dopadá zesláblého kdesi v pustině. Taky trochu úlet, ale dejme tomu. Konec spoileru. Když jim odpustím pár přešlapů, tak musím uznat, že je to dobrý thriller/horor s poutavým dějem a zajímavým koncem. napětí tady rozhodně nechybí a díky krátké stopáži nemáte čas se nudit. Herci byly fajn, zahrály to tak, jak zahráli, s nějakým přehráváním se jděte bodnout odborníci. Asi ty 4* přece jenom dám, protože to byl dobrý filmový zážitek. 70%(19.12.2010)

Film čerpá maximum ze všeho, co se dalo využít, a dělá to dobře. Natolik dobře, že to stačí na kvalitní večerní horor, i když to vlastně ani není horor, nýbrž pomalejší thriller okořeněný několika "saw" scénkami. Sympatická stopáž zaručí napětí od začátku do konce, čemuž pomáhájí i spousty flashbacků. Otřesní herci a divné dialogy jsou na denním pořádku, takže žádné překvapení... Poctivé krimi béčko prodchnuté atmosférou new-age hororů; srdce fanouška nezůstane studené. A je to i s poselstvím :-P.(14.11.2010)

• Jordan

prekvapivá pointa mi bola jasná asi v tretine filmu, ale to je možno len tým, že som príliš premýšľal, kde by to asi mohlo zájť. každopádne niečo v tom závere bolo, niečo, čo aj mňa, hoci som bol nastavený očakávať toto rozuzlenie, prekvapilo a mierne mnou otriaslo. inak je ale chvályhodná krátka stopáž, ktorá to robí znesiteľným, jemné brnkanie na strunu etiky, slabí herci (tá baba je aspoň pekná) a pár chýb v scenári i výprave sa tomu dá odpustiť, pár nedá a tak mi vychádza, nech si to rátam z akejkoľvek strany, že to mohlo byť aj lepšie, ale aj horšie a takto je to také nejaké nijaké. ale niečo v tom konci im vyšlo, niečo tam bolo na pozastavenie. a ja už aj viem čo.(27.7.2011)

Reziser Lieberman /pamatam si od neho jedine Dexter/ natocil kvalitny horor. Spoiler! Seriovy vrah xmrti utyra ich jedineho syna, a tak sa rozhodnu pomstit. Koniec Spoileru! Strasidelna atmosfera funguje dobre, mucenie je na urovni, ale zdalo sa mi obcas samoucelne, aby bola natiahnuta minutaz. Herecke vykony sice mizerne/ziadne, ale Lieberman ukazal, ze ked sa chce, dokaze byt schopny filmar. Zaver, tak to je uz cisty masaker, a dej filmu poriadne zmixuje. 81 %(26.4.2014)

V první půlhodince jsem si říkal,že pan Lieberman je jeden z nejvhodnějších adeptů na obsazení rejži v případných rýmejcích Ocelových magnolií,nebo Ceny za něžnost. Za následujících 45min. bych mu dohodil rýmejkování Srpskiho filmu,nebo Grotesque.Hm a pro posledních pět minut,bych si přál aby ho jednou napadlo,že by z Ocelových magnolií a Srpskiho filmu šlo udělat jeden opus.(12.7.2011)

• - Záběry vnitřních prostor domu s příslušníky policejního sboru jasně ukazují na č.p. "3410". Když se ale policista posléze dovolává zálohy, uvádí adresu "321 Spruce Avenue". (Conspi)

• - Na začiatku filmu jazdí pár na najnovšom modely Ford Focus. V ďalších scénach však používa síce rovnaké auto, ale starší model. (misterz)

• - Keď detektív dorazí na miesto havárie väzenskej dodávky, od dverí jeho automobilu sa odrážajú svetlá kamery. (misterz)