poster

Noční jízda

 • USA

  Carjacked

 • Slovensko

  Nočný únos

Thriller

USA, 2011, 89 min

 • mil@n.fanatik
  **

  No... Nebylo to nejhorší, to zase ne. Zkouknout se to dalo, ale ani nic, s čím by se dalo chlubit, popř. koukat znova se nejednalo. Film provázela řada nesmyslů a chyb, které film srážely... Za sebe říkám, ale budiž, nenudil jsem se, ale druhým bych to určitě nedoporučoval, poňevadž já hledím na každou hovadinu :-) .. Suma sumárum 2*(21.3.2013)

 • DonBraso
  *

  Musim být krutý,až nechci,přitom v tom hraje Maria Bello.moje oblíbená herečka,ale když si vybere tuhle totální blbost,kde je to na pomezí béčka s céčkem a nezajímá mě,že neměli prachy na film,tak ho nedělám přeci:)Film je nudnej jak telenovela při 1000 dílu,totálně mimo mísu,kde doopravdy byla cnost,to dodívat.Ono koukat pořád na film,kde se sedí na prdeli a jezdí se v káře je doopravdy pro silný motyky.Až uvidíte,že hoří auto,ona se hřeje v kufru a použije zbraň,jsem si říkal,tak tohle je moc.Kdyby jsi to hrálo fakt na easy styl a nesnažilo se být něco víc,když na to pan John Bonito a jeho banda neměli,tak se nesnažim něco dělat,přitom námět nebyl špatný a i realistický,ale takový neřesti.(23.12.2011)

 • bararich8
  *

  Ach jo, to byla zase jednou slátanina. Jako základní myšlenka není úplně k zahození a určitě by se z toho daly něco slušného vytřískat, ale tu by to muselo vypadat úplně jinak. Už jenom to, že hlavní hrdinka je sympatická jako vřed na zadku a raději sem tak fandil "záporákovi", on je to totiž vcelku milý chlapík. Za zmínku tak možná stojí scéna s policejním zátarasem, ale to je tak vše. 1*(20.11.2011)

 • kingik
  ****

  Stephen Dorff je únosce a Maria Bello je unesená. Strávíme s nimi více jak polovinu filmu v autě, než si svoje role tak nějak prohodí, a není se co divit, protože rozvedené matky s dětmi nemají peněz nazbyt, a tak dostanou zálusk i na tučný lup. Vše probíhá asi takto. Bankovní lupič na útěku se rozhodne unést mladou ženu i s jejím malým synem. Představte si, že nejsou známy žádné bližší okolnosti přepadení banky, a tak jeho konání vlézt do auta k rozvedené matce s dítětem a projet až k mexickým hranicím, nedává tak docela smysl. Je známo, že měl ještě komplice, se kterým má na odlehlém místě schůzku a policie nemá bližší popis pachatelů, a to je asi tak všechno. Než na určené místo s trojicí v autě dojedeme, užijeme si poměrně úsporných dialogů vedených v neobvykle pojaté konverzaci a několika pokusů unesené zbavit se únosce, a to za řízného hudebního doprovodu. Dozvíme se něco málo o postavách, o jejich pohnuté minulosti a s příjezdem za komplicem se film obrátí a divák, který tipoval, že se starostlivá matka zamiluje do šibalsky vyhlížejícího zločince se sociálním cítěním, ale se sociopatickými sklony, se hodně zmýlil. Nejedná se totiž o tak předvídatelný film, jakým se na první pohled jeví. John Bonito je režisér, který i do zdánlivě klidných pasáží vnáší jakýsi hyperaktivní neklid a pořád by chtěl mít film v akci a v pohybu. Tady to nešlo pochopitelně tak snadno a pořád, jako u jeho předchozího, vyloženě akčního filmu Voják. Tohle je film, který osciluje mezi thrillerem a mírně má sklony k exploitation subžánru, ale to opravdu jen v náznacích. Maria Bello perfektně autentická a Stephen Dorff se nemohl rozhodnout, jestli svoji postavu bude hrát na neodolatelného sympaťáka, neodolatelného darebu nebo neodolatelného zločince. Pro jistotu během filmu nabídl všechny tři možnosti. Námět, jestli byl originální nebo nebyl, na tom ani tak nezáleží. Byl totiž velmi schopně natočen, rozhodně nebyl nijak extra napínavý, ale měl takový ten "dirty" styl, který mě vždycky baví. Nenudil, i když se postavy občas zachovaly nelogicky a většinu děje jsem jako divák strávil v autě. A aby taky ne, když je zmíněno i v originálním názvu filmu. 80%(4.1.2012)

 • Dejvid007
  ***

  Tak dobře no..Rozjíždí se to celkem slušně. Matka dojde synáčkovi na pumpě pro večeři a v tu ránu když se vrací, tak v autě už sedí zločinec a synáček má bouchačku u hlavy(kluk je v celku v pohodě, když mu nějaký psychopat míří pistolí na hlavu). Zlodějíček chce odvést na jedno místo a tak tedy jedou....A od této části už je to pouze stereotypní sračka! Celý film je opravdu perfektně zakončen a to tak, že matka, která je psychicky na dně je ale trochu pomstychtivá a tak nasedne do obrovskýho Forda a zloděje pronásleduje s brokovnicí(pochybuju, že ji držela někdy v ruce) a perou to na dálnici asi tak, že by i sám Vettel mohl trochu závidět. No a potom matka převrátí zlodějovo auto na střechu, následuje menší bitka a když je zlodějíček trochu tuhý, tak matka vytáhne z kalhot další bouchačku(nevím kdy ji vzala) a zlodějíček to dostane asi 3-krát...Takže když to tak vemu kolem a kolem, tak z matky se stal takový menší Rambo...:) Ta třetí hvězda je pouza za slušný výkon pro mě neznámého Stephena Dorffa! 55%(12.3.2013)

 • - Maria Bello a Tim Griffin sa stretli aj pri natáčaní seriálu z produkcie NBC Prime Suspect (2011). (beso74)

 • - Keď v továrni strieľa Roy (Stephen Dorff) po Lorraine (Maria Bello) sediacej v aute, odnesie si to čelné sklo auta, keď však následne Lorraine šoféruje, predné sklo je už opäť neporušené. (beso74)

 • - Winona Ryder odmítla spolupracovat ve filmu kvůli vytíženosti. (newpage)