Greenberg

Greenberg

Drama / Komedie

USA, 2010, 107 min

Nuda a Stiller šlápnul timhle filmem hodně vedlě. To, že umí solidně zahrát i charakterní roli, to už ukázal, tak nevim proč se cpal do tohohle dramatu, který nemá žádnej pořádnej cíl, žádnej pořádnej stěžejní příběh a komediální talent Stillera tu je využitej na 0%, v podstatě to nemá co říct příběhem a ani nic, čim by to dokázalo zabavit.(6.7.2010)

Nervózní neurotik, citlivý cholerik, těkavě chvějná postava s fobií na "mumraj" kolem své duše, těla. Psychicky „zatížený,“ existenciálně neuspořádaný Ben Stiller bez komických výstupů podává stížnost na život. Zalekl se, neví, jak pokračovat, jak začít, co si s novým zázemím počít…A co city? Dva světy v jeden spojit? Navzdory reálnému brouzdání vyprahlostí, emocionální zmrtvýchvstání?(12.9.2016)

Pěknej kokůtek tenhle Roger Greenberg, ale upřímně, kdo z nás často nesmýšlí stejně jako on? Greenberg, kterej se jednoho dne psychicky zhroutil, se snaží vrátit do života a normálně fungovat, tím 'normálně fungovat' je v jeho případě myšleno to, že prostě každá jeho věta bude končit slovosletem "fuck this shit", nestará se o svoje okolí, nestará se, co si o něm kdo myslí, naopak se stará o věci, o které mu nakonec vlastně až tak nejde. Jen se snaží dodat svému žití a bytí nějakej smysluplnější důvod... Skvělá sebereflexe normálního čtyřicátníka, kterej nežije život tak, jak si většinová společnost představuje, a asi právě tím mi je, přestože je to takovej shithead, vlastně hrozně sympatickej. Ben zase jednou v civilní roli a zase jednou prokazuje jak skvělým dokáže být hercem. Perfektní film, na kterej (aspoň podle místního nízkého hodnocení) bude většinová společnost nahlížet asi tak, jako většinová společnost ve světě Rogera Greenberga nahlíží na něj.(2.6.2016)

Podobných filmů je opravdu hodně a nebudu tvrdit, že je nemám rád. Příběh podivína, který do společnosti nějak nezapadá a vlastně ani zapadnout nechce. Náhodou však narazí na dívku, která ho (a v Greenbergovi opravdu nechápu proč) začne mít ráda a vlastně i milovat. Chvilku jsem Stillerovu Greenbergovi fandil, ale postupně se vyprofiloval z postavy Greenberga totální­ dickhead (tento expresivní­ výraz použí­vám v recenzi naposledy... doufám, tedy :-) a ani bych nehl brvou, kdyby mu Florence ustřelila hlavu, protože by si to zasloužil. Je těžké hodnotit film, jehož hlavní­ postava je tak nesympatická, přestože herecky a reži­jně tam kvalita je. Pozitivně na mě působil i zvolený soundtrack. A abych se ještě vrátil k hercům, tak mého oblí­bence Rhyse Ifanse není­ třeba komentovat, ovšem Gretu Gerwig musím­ pochválit, protože předevší­m dí­ky ní­ jsem to dokoukal. A doufám, že po titulcí­ch poslala Greenberga do pr**** :-) 55%(23.11.2011)

• Hal_Moore

Existenciální drama, řešící otázky nezaměstnanosti a bezstarostného života bez práce. Greenberg rozhodně není novým Lesterem, na jeho obranu je však nutno podotknout, že se o to ani nesnaží, i když mnoho diváků tvrdí opak. Ben Stiller si s vážnou rolí poradil bez sebemenších potíží (stejně jako jeho kolegové v podobných rolích - Jim Carrey, Will Ferrell...), škoda že všechno tohle musím psát ke zhola průměrnému filmu, který krom vážného Stillera nenabídne vůbec nic. Ben se do své role ponořil překvapivě hluboko, shodil kvůli ní až nezdravé množství váhy, ale není mu to moc platné. Pokud by si měl člověk film pro něco pamatovat, tak právě pro Bena Stillera. Jenomže na Greenberga se vzpomínat nebude. Tentokrát americký nezávislý film šlápnul vedle.(13.12.2010)

• - Představitelka Beth (Jennifer Jason Leigh) se spolu s režisérem podílela na psaní příběhu, podle kterého byl později připraven scénář. (est)