poster

Skautská příručka pro chlapce

 • Velká Británie

  Scouting Book for Boys, The

Drama / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

Režie:

Tom Harper

Scénář:

Jack Thorne

Kamera:

Robbie Ryan

Producenti:

Christian Colson

Střih:

Mark Eckersley

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
 • cervajzik
  *****

  Když jsem si přečetl název, tak jsem čekal něco naprosto jinýho, ale hned po prvních minutách mi bylo jasné, že jsem si film nevybral špatně. Napětí během filmu skvěle stoupá a ten závěr je úplně úžasnej a hlavně nečekanej. Celý to doplňuje skvělej soundtrack. Konec filmu na mě zapůsobil snad ještě více, než například Requiem za sen. Jednoznačně nejlepší z těch deseti filmů, které jsem na Febiofestu viděl a celkově jeden z nejlepších a nejpůsobivějších filmů co jsem zatím zhlédl.(31.3.2010)

 • marvan
  ****

  Prozatím nejpříjemnější překvapení z třináctky soutěžních filmů letošního Febiofestu (2010). Film tematicky spadá do žánru bildungsromanu, navzdory jednoduchému ději a zápletce má slušný spád. Nepřehlédnutelný je výkon hlavní představitelky Holliday Grainger, který si svou živelností nezadá s oceňovaným výkonem Katie Jarvis ve Fish Tanku.(29.3.2010)

 • Aky
  *****

  Nesmírně zajímavé a zejména originální drama o tom, jak tenká je hranice mezi bezstarostností a odpovědností, legrací a tragédií, nadějemi a bezvýchodností. Příběh se vyvíjí pro mne zcela nepředvídatelně, přičemž ovšem nepostrádá logiku, která se divákovi zpětně vyjevuje, a on dodatečně musí uznat, že to vlastně jinak probíhat nemohlo. Dech beroucí závěr všechno korunuje.(20.3.2011)

 • nascendi
  ***

  Skautská príručka mi spôsobila väčší prievan v hlave, než by som očakával. Za zvukov zaujímavej hudby sa predo mnou pomaly vynáral obraz života dvoch "siamských" teenagerov v karavanovej osade. Atmosféra pomaly hustla, pretože dvaja vrstovníci dospievali v rôznych časoch a dievča k dlhoročnému blízkemu priateľstvu nepripúšťalo žiadne alternatívy. Hrozba odlúčenia dvojice dynamizovala dej a postavy sa začali správať podľa svojich vnútorných pohnútok. Obzvlášť ťažké bolo pre mňa pochopiť myslenie a konanie chlapca, ktoré v závere nadobúdalo psychopatické črty. Preto ma rozhodila scéna, ktorá v Misery má svoju vnútornú logiku, ale v tomto filme sa stala zdrojom mojich pochybností nad hodnotením. Ešte že existujú tri hviezdičky.(11.5.2011)

 • hygienik
  *****

  Jednoduchá civilná dejová línia ani jedno zbytočné slovo, predvídateľná a možno práve preto presvedčivá psychológia postáv a neuveriteľne silná atmosféra, ktorá v kontraste s dôležitosťou deja bola vystavaná na lyricky intímnych detailoch. (naháňanie oviec na lúke, pohladenie po tvári, skákanie po strechách...)(5.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace