Tři chlapi po roce (TV film)

Komedie

Československo, 1964, 55 min

Byl to jeden (ne-li) první) seriál pana Jaroslava Dietla. Zobrazoval dobu začátku socialismu a zakládání JZD. Na svoji dobu to byĺo úspěšné dílo. Očima dnešního diváka - hlavně mladého, je to nepochopitelná a především méně zajímavá tvorba, jako všechny filmy a seriály popisující socialismus. Já jsem zakládání JZD také nezažila, ale znám to z vyprávění a je velká škoda, že JZD byla lidskou hloupostí zničena.(11.3.2015)

• Paity

Nikdy jsem nepochopil ten seriál, ze kterého film vycházel a stejně tak je tomu i u filmu samotného. Naprostá kinematografická zbytečnost.(4.7.2013)

• - Lubomír Lipský (děda Potůček) byl ve skutečnosti pouze o necelé dva roky a půl starší než jeho seriálový syn Jan Skopeček (otec Potůček), který byl pouze o necelých sedm let starší než jeho seriálový syn Ladislav Trojan (syn Potůček). (JoranProvenzano)

• - Film byl natočen jako závěrečný díl seriálu Tři chlapi v chalupě (od r. 1962). (JoranProvenzano)