Dream Boy

Dream Boy

Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

Vcelku rozporuplný, nicméně určitě zajímavý film. Spíše se jedná o jakýsi obrazový doplněk s příběhem k fantastické akustické hudbě. Někde jsem měl nutkání napálit plnej počet a někdy zase odpad. Špatný scény s dobrýma se střídaly jako trenky notorický upusť-močky a tak jsem se nakonec rozhodl že zvolím klasickou střední cestu.(8.11.2014)

tyhle filmy mě čím dál víc oslovují tohle je další gay tématika, která mě chytla za srdce, dva kluci, kteří nalézají gay lásku, dobře, je to jednoduchý příběh, ale proč by to mělo vadit? gay láska je krásná, kor když je to natočeno s citem, upřímnosti a z reality, doufám, že takových filmů bude víc, doporučuji, ale co si budem nalhávat, je to více pro naši menšinu takto orientovaných lidí, a proč ne?(15.9.2010)

Kvalita film je na úrovni těch béčkových či televizních. No herci nemohli být vybraní lépe. Doprovodná hudba by se pravda taky možná hodila spíš k telenovele....a konec, ten mi dal trochu zabrat....ale celkově to nebylo zlé a když vezmu v potaz, o jaké téma jde (sex. zneužívání, dospívání, homosexualita), docela se film povedl.(22.9.2012)

• Deywid

Gay romanca a horor v jednom ???...Zaujímavá kombinácia a potenciálne zaujímavý film keby...keby herci vedeli hrať, čo v žiadnom prípade nevedia.....keby príbeh nebol tak zúfalo nudne natočený, čo samozrejme je.....keby sa použitá hudba dala počúvať a nešlo by vás z nej po 2 minútach poraziť (obzvlášť úvodný motív je takmer neznesiteľný)....a tak to by som mohol pokračovať do nekonečna...jedným slovom KATASTROFA.....A neodpustím si jednu poznámku k režisérovi Boltonovi - preboha chlape, hercov neobsadzuj podľa toho ako sa ti páčia, ale podľa toho ako vedia hrať !! :)(22.3.2010)

Přiznám se, že jsem ze snímku nebyl dvakrát nadšen. Jsou sice horší filmy na toto téma, ale jestliže mezi dvěma chlapci vzniklo poměrně silné milenecké pouto, nedokážu si vysvětlit ty chvilkové záchvaty násilí z Royovy strany. Na druhou stranu poměrně realisticky ukazuje kruté chování homofobních jedinců, kteří jsou schopni z vás tu homosexualitu i vyšukat. Posledních patnáct minut považuju za velice nadprůměrné, ale je nutné hodnotit film jako celek. Takže za tři.(2.1.2014)

• - Konkurs na hlavní role probíhal v New Yorku a Los Angeles a zůčastnilo se jej na 600 chlapců. (5150)

• - Po úspěchu na několika světových festivalech se film podařilo prodat do kinodistribuce ve Spojených státech, Velké Británii a Německu. (5150)

• - Původně chtěl režisér James Bolton natočit film v Portlandu v Oregonu, ale omezený rozpočet ho nakonec s kamerou zavedl do Louisiany. (thommas)