Dream Boy

Dream Boy

Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

• frings

Toporné a hrůzně nepřesvědčivě zahrané, včetně otce...ten horrorový konec to zazdil totálně!(7.10.2012)

Přiznám se, že jsem ze snímku nebyl dvakrát nadšen. Jsou sice horší filmy na toto téma, ale jestliže mezi dvěma chlapci vzniklo poměrně silné milenecké pouto, nedokážu si vysvětlit ty chvilkové záchvaty násilí z Royovy strany. Na druhou stranu poměrně realisticky ukazuje kruté chování homofobních jedinců, kteří jsou schopni z vás tu homosexualitu i vyšukat. Posledních patnáct minut považuju za velice nadprůměrné, ale je nutné hodnotit film jako celek. Takže za tři.(2.1.2014)

Bohužel jinak dobrý film kazí nepřesvědčivý a prkenný herecký projev Stephana Bendera. Jinak James Bolton umí a velmi dobře zvládl i "hororovou pasáž" filmu. Myslím, že by si i jeden napínavější film mohl střihnout.(29.3.2009)

Kvalita film je na úrovni těch béčkových či televizních. No herci nemohli být vybraní lépe. Doprovodná hudba by se pravda taky možná hodila spíš k telenovele....a konec, ten mi dal trochu zabrat....ale celkově to nebylo zlé a když vezmu v potaz, o jaké téma jde (sex. zneužívání, dospívání, homosexualita), docela se film povedl.(22.9.2012)

• tomeš

Svou nepochopitelností a špatností až zábavné, bohužel. Před sledováním třetího celovečerního snímku amerického režiséra Jamese Boltona jsem udělal tu chybu, že jsem si stejnojmennou novelku (vyd. 1995, autor Jim Grimsley, *1955), na níž je film založen, přečetl. Krátkou, dumavou, právem oceňovanou knihu člověk s gustem zhltne, je pobaven, donucen k zamyšlení o homofobii, zneužívání, lásce i životním nadhledu. S Boltonovou filmovou adaptací mám problém proto, že vše, kvůli čemu jsou obvykle filmové adaptace kritizovány (nevhodně okleštěný příběh, nedovysvětlené motivy, specifické vizualizace,...), je u tohoto dílka ztisícinásobeno, a to i tím, že herci jsou více než podprůměrní, hudba je úporná, režie nijaká... až to v lepším případě vyvolává nechtěný úsměv, v horším pak svou formou připomíná pokusy o příběhy v erotických filmech. Bolton podle mě dojíždí na tom, že na plátno nedokáže věrohodně převést příběh, který stojí hlavně na přejímání, myšlenkách, pohledech, vnitřním hlasu hlavního hrdiny a až druhotně na exteriérech, příběhu, dialozích. Z vnitřně mnohovrstevnatého, jímavého, citlivého hlavního hrdiny v knize je na plátně jednorozměrný, podivně se chovající týpek, jehož pohnutky nechápeme a jehož představiteli nevěříme (Bolton posléze přiznal, že najít představitele hlavních nebylo snadné). Z neodolatelných, tichých a cituplných scén u oken, na hřbitově nebo v autobuse tak ve filmu zůstává bohužel fraška, bez které se obejdete. Jedna hvězda za snahu novelu zfilmovat, druhá za skvělý jihoamerický přízvuk nefalšovaného angličana z Londýna, mladého Maximilliana Roega.(1.2.2010)

• - Scénář byl hotov už tři roky před začátkem produkce. (thommas)

• - Po úspěchu na několika světových festivalech se film podařilo prodat do kinodistribuce ve Spojených státech, Velké Británii a Německu. (5150)

• - Původně chtěl režisér James Bolton natočit film v Portlandu v Oregonu, ale omezený rozpočet ho nakonec s kamerou zavedl do Louisiany. (thommas)