Já, já, já ... a ti druzí

• Itálie

Io, io, io... e gli altri

• Francie

Moi, moi, moi... et les autres

Me, Me, Me... and the Others

Komedie

Itálie / Francie, 1966, 95 min

Blasettiho snímok nie je uceleným filmom v pravom slova zmysle, je to v podstate zhluk mikropríbehov zo života spisovateľa a novinára Sandra, ktorý sa podujal urobiť výskum o ľudskom egoizme. To je aj hlavnou myšlienkou, a pri rozoberaní všetkých druhov vzťahov používa vtip a šarm. Nejde však o klasickú komédiu, skor satiru. Skvelým počinom je angažovanie veľkého množstva hviezd a perfektná hudba Carla Rustichelliho. Tretí komentár.(29.1.2017)

• nascendi

Nevidel som zatiaľ žiaden film od Alessandra Blassettiho a po tomto zázraku ani nechcem. Nechal som sa zlákať slávnymi hercami a nevyšlo to. Údajne je to komédia, ale nezasmial som sa ani raz. Dôvodom môže byť, že: a) mám nezmeniteľne zlú náladu, b) na tomto filme sa nesmial ani Blassetti. B je správne! Ešte šťastie, že som už opustil zásadu, že nebudem hodnotiť ani komentovbať filmy, ktoré som nedokázal dopozerať. Prečo by som sa mal týrať ukecaným filmom nakrúteným bez scenára a bez myšlienky.(22.11.2015)

Italská komedie typická pro svou dobu vzniku. Kladem je hlubší záběr, nepříjemná je italská ukecanost.(9.9.2015)

od tohoto rezisera Blasettiho som videl filmSkoda byt zenou, ten bol dobry. Rezisersky zrucne natocene, dialogy na urovni, toho spisovatela zaujimalo hlavne ludske sebectvo, coz je slusny namet na film, hlavne ked tam hraju Marcelo Mastroianni /La Notte 1961/, Paul Muller /Fantozzi .pan ucetni se nevzdava/, skvela Gina Lollobrigida /Pane Amore e gelosia 1954, Pane amore e fantasia 1953/ a Silvana Mangano /Teorema 1968/ : 72 %(21.11.2020)