Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva kamarádi se vrhnou do riskantního podniku, aby ochutnali svobodu toužebně očekávané dospělosti. Realita však překoná jejich představy.  Příběh dvou kamarádů, kteří se pustí do riskantního dobrodružství, aby zakusili chuť svobody a dosud zapovězené dospělosti. Naskočí v noci na nákladní vlak a po vzoru westernových hrdinů se nechávají unášet do neznáma. Nejdřív jde jen o trochu nebezpečnější výlet, ale postupně se začínají dít věci, se kterými nikdo z nich nepočítal. Ve vlaku se zjeví podivný cestující připomínající tuláka z Divokého západu. Zcela proti zdravému rozumu začne svojí přítomností přetvářet vnímání reality obou hlavních hrdinů i nás diváků. Bezpečná česká krajina se zvolna mění na americkou prérii a výlet za hranice běžného světa se stává životu nebezpečnou iniciační cestou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Disk 

všechny recenze uživatele

Mladý Tomáš Bařina vstoupil do žánru, který jsem už dlouhá léta v české kinematografii považoval za mrtvý (trapný Maharal nepočítám). A navíc se třicetiminutový filmeček Bařinovi nerozpadl na sled scének, jako tomu bylo u Bobulí. Tomáš Bařina u mě filmařsky povyrostl a teprve teď ho mohu označit za nadějný režisérský talent. Navíc zde prokázal režisérský čich na herce. Výborný Jiří Schmitzer, stejně tak oba představitelé hlavních chlapeckých rolí. Že by se v původní tvorbě ČT začalo blýskat na lepší časy? ()

J*A*M*A*L 

všechny recenze uživatele

Naprosto debilní film.Přišel jsem na něj na stránce s horrory a tam stálo ,,dobrodružství se strhne v boj o život,, při tom tam o život kluků vůbec nešlo a pak nakonec z Prahy se během jednoho dne dostanou do Ameriky.No není to trošku debilní?Fakt neuvěřitelná bejkárna česká kinematografie prostě mysteriózní příbehy točit neumí zde nám to dali znovu najevo.10% ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Na naše poměry dost dobré. Navíc takhle napnutý jsem u českého filmu už sakra dlouho nebyl. Pravda, začátek je takový nijaký a oba hlavní herci neumí pořádně hrát (zato Schmitzer je ale skvělý), ale příběh mě zaujal, na televizní film byl zpracovaný tak nějak uspokojivě (ačkoli výhrady bych měl), líbila se mi i pointa a koukalo se mi na to skutečně dobře. Navíc takový námět se v té naší zemičce jen tak nevadí a já jsem za to jen rád, že s ním někdo přišel, protože přesně to je to něco jiného, co mi v české kinematografii chybí. A já jsem rád, že jsem na Daleko do Nashvillu narazil. Slabé 4* ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento snímek měl premiéru 22.března 2009. Přesto všechno jsem se o jeho existenci dozvěděl až teprve nedávno a to čirou náhodou. Zaujal mě především samotný námět, který se v českých vodách jen tak nevidí. Jeho zpracování sice místy pokulhává, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou. Především poněkud vlažnější začátek je asi jeho největší slabinou, kterou nepomohlo pozvednout ani několik trefných hlášek. Naštěstí se vše brzy obrátilo k lepšímu a já si mohl začít tuhle půlhodinovou zábavu konečně užívat. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +režie, mimořádně dramatická a hustá atmosféra, pointa, zpracování -zatraceně proč to nějak více neuzavřeli a nechali otevřený konec, mohlo být klidně i delší/// Smekám klobouk a odhazuji v dáli. Námět tak silný, že by si zasloužil roztáhnout na celovečerní film. Pod názvem je sice uvedeno "dobrodružný" což zdánlivě souhlasí ale dle mého to je regulerní horor, který nemá daleko k westernu, případně poskytne prvky fantasy. Zaleží na tom co si po zhlédnutí tohoto kousku představíte. Zda-li tomu uvěříte. Já jsem se nechal strhnout a proto je škoda, že jsem neviděl víc./// Celkem 76%/// ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Záměrem České televize bylo natočit krátký TV film čerstvě absolvovanými filmaři z FAMU a s minimálním zásahem dramaturgie. To znamená, že film vznikl nezávisle, pouze podle představ autorů. (GANOUSEK)

Reklama

Reklama