Reklama

Reklama

Daleko do Nashvillu

(TV film)

Obsahy(1)

Dva kamarádi se vrhnou do riskantního podniku, aby ochutnali svobodu toužebně očekávané dospělosti. Realita však překoná jejich představy.  Příběh dvou kamarádů, kteří se pustí do riskantního dobrodružství, aby zakusili chuť svobody a dosud zapovězené dospělosti. Naskočí v noci na nákladní vlak a po vzoru westernových hrdinů se nechávají unášet do neznáma. Nejdřív jde jen o trochu nebezpečnější výlet, ale postupně se začínají dít věci, se kterými nikdo z nich nepočítal. Ve vlaku se zjeví podivný cestující připomínající tuláka z Divokého západu. Zcela proti zdravému rozumu začne svojí přítomností přetvářet vnímání reality obou hlavních hrdinů i nás diváků. Bezpečná česká krajina se zvolna mění na americkou prérii a výlet za hranice běžného světa se stává životu nebezpečnou iniciační cestou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý, lehce hororově laděný příběh s koncem, o kterém budete možná ještě nějakou chvíli přemýšlet a dumat. Snad jediným drobným zádrhelem tohoto filmu pro mne byly poněkud chabé herecké výkony dvou hlavních představitelů. Velkým kladem je postava tuláka v podání pana Schmitzera, který do své role dokonale zapadl. Rozhodla jsem se tedy hodnotit takto, a bylo by to i s čistým svědomím, nebýt hereckých kvalit mladých a nezkušených herců. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +režie, mimořádně dramatická a hustá atmosféra, pointa, zpracování -zatraceně proč to nějak více neuzavřeli a nechali otevřený konec, mohlo být klidně i delší/// Smekám klobouk a odhazuji v dáli. Námět tak silný, že by si zasloužil roztáhnout na celovečerní film. Pod názvem je sice uvedeno "dobrodružný" což zdánlivě souhlasí ale dle mého to je regulerní horor, který nemá daleko k westernu, případně poskytne prvky fantasy. Zaleží na tom co si po zhlédnutí tohoto kousku představíte. Zda-li tomu uvěříte. Já jsem se nechal strhnout a proto je škoda, že jsem neviděl víc./// Celkem 76%/// ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Svatá prostoto... Hradlo hráblo... Ono je to celé asi takové, jako ti klucí pražský, co jim ani nepřijde, že ten snový hobousák na cestě do teho Nešvílu by mohl - aby to mělo teda aspoň trochu nějakou pointu - třeba mluvit engliš, že... :-( . . . Tak tohle je prosím pořad, který zařadí >veřejnosrajdní< televize do nejlepšího nedělního vysílacího času... Nevysílají hoši janečkovský, vysírají... Jedna hvězdička tedy za ten všechnu předchozí bídu trochu napravující závěr a alespoň technicky řemeslnou zdatnost autorů... - - - - - (Poprvé viděno 22.3.2009 na ČT1, komentář zde jako první - 22.3.2009) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento snímek měl premiéru 22.března 2009. Přesto všechno jsem se o jeho existenci dozvěděl až teprve nedávno a to čirou náhodou. Zaujal mě především samotný námět, který se v českých vodách jen tak nevidí. Jeho zpracování sice místy pokulhává, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou. Především poněkud vlažnější začátek je asi jeho největší slabinou, kterou nepomohlo pozvednout ani několik trefných hlášek. Naštěstí se vše brzy obrátilo k lepšímu a já si mohl začít tuhle půlhodinovou zábavu konečně užívat. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Mladý Tomáš Bařina vstoupil do žánru, který jsem už dlouhá léta v české kinematografii považoval za mrtvý (trapný Maharal nepočítám). A navíc se třicetiminutový filmeček Bařinovi nerozpadl na sled scének, jako tomu bylo u Bobulí. Tomáš Bařina u mě filmařsky povyrostl a teprve teď ho mohu označit za nadějný režisérský talent. Navíc zde prokázal režisérský čich na herce. Výborný Jiří Schmitzer, stejně tak oba představitelé hlavních chlapeckých rolí. Že by se v původní tvorbě ČT začalo blýskat na lepší časy? ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Záměrem České televize bylo natočit krátký TV film čerstvě absolvovanými filmaři z FAMU a s minimálním zásahem dramaturgie. To znamená, že film vznikl nezávisle, pouze podle představ autorů. (GANOUSEK)

Reklama

Reklama