Daleko do Nashvillu (TV film)

Dobrodružný / Mysteriózní

Česko, 2008, 34 min

Tomáš Bařina

Eugen Liška

Tomáš Sysel

Martin Smolka
  • J*A*M*A*L

Naprosto debilní film.Přišel jsem na něj na stránce s horrory a tam stálo ,,dobrodružství se strhne v boj o život,, při tom tam o život kluků vůbec nešlo a pak nakonec z Prahy se během jednoho dne dostanou do Ameriky.No není to trošku debilní?Fakt neuvěřitelná bejkárna česká kinematografie prostě mysteriózní příbehy točit neumí zde nám to dali znovu najevo.10%(18.9.2012)

30minutový dobrodružný film. Je to vůbec možné?...očividně ano, protože tohle se dle mého názoru opravdu povedlo. Atmosféra filmu je díky kameře a režii opravdu vynikající, také herci odvádějí dobrou práci. Jen ten závěrečný záběr z ptačí perspektivy na loď plující po "moři" je trochu navíc. Jinak velmi příjemné překvapení.(23.3.2009)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +režie, mimořádně dramatická a hustá atmosféra, pointa, zpracování -zatraceně proč to nějak více neuzavřeli a nechali otevřený konec, mohlo být klidně i delší/// Smekám klobouk a odhazuji v dáli. Námět tak silný, že by si zasloužil roztáhnout na celovečerní film. Pod názvem je sice uvedeno "dobrodružný" což zdánlivě souhlasí ale dle mého to je regulerní horor, který nemá daleko k westernu, případně poskytne prvky fantasy. Zaleží na tom co si po zhlédnutí tohoto kousku představíte. Zda-li tomu uvěříte. Já jsem se nechal strhnout a proto je škoda, že jsem neviděl víc./// Celkem 76%///(22.3.2009)

Velmi zajímavý, lehce hororově laděný příběh s koncem, o kterém budete možná ještě nějakou chvíli přemýšlet a dumat. Snad jediným drobným zádrhelem tohoto filmu pro mne byly poněkud chabé herecké výkony dvou hlavních představitelů. Velkým kladem je postava tuláka v podání pana Schmitzera, který do své role dokonale zapadl. Rozhodla jsem se tedy hodnotit takto, a bylo by to i s čistým svědomím, nebýt hereckých kvalit mladých a nezkušených herců.(23.3.2009)

Tento snímek měl premiéru 22.března 2009. Přesto všechno jsem se o jeho existenci dozvěděl až teprve nedávno a to čirou náhodou. Zaujal mě především samotný námět, který se v českých vodách jen tak nevidí. Jeho zpracování sice místy pokulhává, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou. Především poněkud vlažnější začátek je asi jeho největší slabinou, kterou nepomohlo pozvednout ani několik trefných hlášek. Naštěstí se vše brzy obrátilo k lepšímu a já si mohl začít tuhle půlhodinovou zábavu konečně užívat.(4.5.2011)

• - Záměrem České televize bylo natočit krátký TV film čerstvě absolvovanými filmaři z FAMU a s minimálním zásahem dramaturgie. To znamená, že film vznikl nezávisle, pouze podle představ autorů. (GANOUSEK)