Daleko do Nashvillu (TV film)

Dobrodružný / Mysteriózní

Česko, 2008, 34 min

Tomáš Bařina

Eugen Liška

Tomáš Sysel

Martin Smolka

Velmi zajímavý, lehce hororově laděný příběh s koncem, o kterém budete možná ještě nějakou chvíli přemýšlet a dumat. Snad jediným drobným zádrhelem tohoto filmu pro mne byly poněkud chabé herecké výkony dvou hlavních představitelů. Velkým kladem je postava tuláka v podání pana Schmitzera, který do své role dokonale zapadl. Rozhodla jsem se tedy hodnotit takto, a bylo by to i s čistým svědomím, nebýt hereckých kvalit mladých a nezkušených herců.(23.3.2009)

• igi B.

Svatá prostoto... Hradlo hráblo... Ono je to celé asi takové, jako ti klucí pražský, co jim ani nepřijde, že ten snový hobousák na cestě do teho Nešvílu by mohl - aby to mělo teda aspoň trochu nějakou pointu - třeba mluvit engliš, že... :-( . . . Tak tohle je prosím pořad, který zařadí >veřejnosrajdní< televize do nejlepšího nedělního vysílacího času... Nevysílají hoši janečkovský, vysírají... Jedna hvězdička tedy za ten všechnu předchozí bídu trochu napravující závěr a alespoň technicky řemeslnou zdatnost autorů... - - - - - (Poprvé viděno 22.3.2009 na ČT1, komentář zde jako první - 22.3.2009)(22.3.2009)

• J*A*M*A*L

Naprosto debilní film.Přišel jsem na něj na stránce s horrory a tam stálo ,,dobrodružství se strhne v boj o život,, při tom tam o život kluků vůbec nešlo a pak nakonec z Prahy se během jednoho dne dostanou do Ameriky.No není to trošku debilní?Fakt neuvěřitelná bejkárna česká kinematografie prostě mysteriózní příbehy točit neumí zde nám to dali znovu najevo.10%(18.9.2012)

Tento snímek měl premiéru 22.března 2009. Přesto všechno jsem se o jeho existenci dozvěděl až teprve nedávno a to čirou náhodou. Zaujal mě především samotný námět, který se v českých vodách jen tak nevidí. Jeho zpracování sice místy pokulhává, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou. Především poněkud vlažnější začátek je asi jeho největší slabinou, kterou nepomohlo pozvednout ani několik trefných hlášek. Naštěstí se vše brzy obrátilo k lepšímu a já si mohl začít tuhle půlhodinovou zábavu konečně užívat.(4.5.2011)

Mladý Tomáš Bařina vstoupil do žánru, který jsem už dlouhá léta v české kinematografii považoval za mrtvý (trapný Maharal nepočítám). A navíc se třicetiminutový filmeček Bařinovi nerozpadl na sled scének, jako tomu bylo u Bobulí. Tomáš Bařina u mě filmařsky povyrostl a teprve teď ho mohu označit za nadějný režisérský talent. Navíc zde prokázal režisérský čich na herce. Výborný Jiří Schmitzer, stejně tak oba představitelé hlavních chlapeckých rolí. Že by se v původní tvorbě ČT začalo blýskat na lepší časy?(24.3.2009)

• - Záměrem České televize bylo natočit krátký TV film čerstvě absolvovanými filmaři z FAMU a s minimálním zásahem dramaturgie. To znamená, že film vznikl nezávisle, pouze podle představ autorů. (GANOUSEK)