poster

Miloval jsem ji

 • francouzský

  Je l'aimais

 • anglický

  Someone I Loved

Drama / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  On: Spolumajiteľ firmy, Ona: tlmočníčka. Obaja finančne nezávislí, scestovaní. On ženatý, ona slobodná. A bum: láska ako hrom! Dilema: zachovať stabilitu rodiny alebo odísť v ústrety osudovej žene? Našťastie finančné zázemie a povaha ich povolaní im umožňuje časté túlanie sa po luxusných hoteloch a exotických krajinách, ďaleko od dozorného oka manželky a známych. Vzťah sa transformuje na hru: príde-nepríde? Príbeh slúži ako terapia, odhalená počas jednej dlhej noci svokrom neveste. Aby vedela, že v citovej a partnerskej kríze nie je sama. Vydarené, pozvoľna plynúce rozprávanie má v sebe nádych francúzskeho snobizmu. Istá línia frankofónnych vzťahových filmov rozoberá zásadné duševné poryvy a milenecké trápenia obdobne zazobaných podnikateľov a svetobežníckych podnikateliek podobným spôsobom. Ukazujú, že peniaze neznamenajú nič moc. Všetci ich jednoducho majú ani pliev - otázky týkajúce sa prachov sú podávané navonok vážne, no z hľadiska hlavnej zápletky majú len podružnú rolu. Zásadné sú morálne a sexuálne dilemy. Svet navôkol a jeho problémy neexistujú, netreba ich ani nejako zásadne vnímať, pretože celé sústredenie pohlcuje stretnutie so súložnicou/ súložníkom. A pokiaľ to náhodou nevyjde, vždy je možné bezmocne odkväcnúť do perín. Chápajúce okolie sa postará. Rezultát: napriek ideovým výhradám ide o kvalitnú vzťahovku s charizmatickou Máriou - Joseé Crozeovou v úlohe femme fatale.(4.12.2014)

 • claudel
  ****

  Nejlepší filmová adaptace, jakou jsem za posledních pár let viděl. Myslím si, že Anna Gavalda může být s výsledkem navýsost spokojena, stejně jako všichni, kteří její knihu četli. Daniel Auteuil je pro mě čím dál víc nejlepším francouzským hercem a Je l´aimais se připojuje k mé "svaté trojici" Dialogues avec mon jardinier, Válka policajtů a Jeden zůstává, druhý odchází. Nádherný film doprovází překrásná romantická hudba.(21.7.2009)

 • kolodej1
  *****

  výborně natočení drama, na kterém je vidět, že autorka předlohy nšco podobného zažila. Skvělý herecký výkon Auteuila, což není překvapivé i Marie Croze, která je opravdu velmi krásná a lze si snadno představit, že se do ní člověk může zamilovat, dobře vybrána femme fatale. Je zde skvěle zachycen vnitřní konflikt zadaného muže, který potká novou, inspirativní ženu. A teď se musí ptát sám sebe: může ten krásný a vášnivý vztah s novou ženu vydržet, neopotřebuje se třeba ještě rychleji než se současnou ženou? Mohu odejít od své ženy a od své rodiny, zaslouží si takový krok, mohu jim to udělat? Musí si vybrat v situaci, kdy dobré řešení, aby byly všichni šťastni, neexistuje. Buď zradí svou dosavadní rodinu nebo svoje srdce a novou lásku. Bylo to velmi pravdivé a krásně, citlivě zachycené, navíc s vhodnou muzikou, opravdu silný zážitek.(31.1.2014)

 • rt12
  ****

  Ten kdo nemá rád pomalé komorní příběhy RUCE PRYČ ! Pro nás ostatní je to lahůdka, kterou je dobré vychutnat si před spaním, aby jsme měli v noci o čem přemýšlet :-) Kdo je vlastně ,,frajer"? Ten kdo dokáže opustit, nebo ten kdo zůstane? Po ,,Rozhovorech s mým zahradníkem" další POMALÝ film vystavěný na dialozích,ve kterém hraje vynikající Daniel Auteuil. Opět zde nejde na první pohled a poslech o nic světoborného a nového. Přesto se vyprávění profesně úspěšného, ale jak se postupně dozvíme uvnitř zlomeného muže, dostane pod kůži. Vše je vyprávěno snaše, která je v tu chvíli na ,,druhé zrazené straně", což je o to zajímavější.(24.7.2014)

 • gudaulin
  **

  Absolutně odmítám tvrzení, že na dvou židlích se sedět nedá. Jednak mám pár známých, kteří nakynuli do té míry, že jim je jedna židle obvykle malá, ale především jsem si to včera v zápalu stolní hry vyzkoušel a ono to kupodivu fungovalo. Jen nevím proč, ale dnes mě pekelně bolí záda. Jakkoliv si myslím, že na dvou židlích se sedět dá, v mezilidských vztazích mám rád jasno a postoji Pierra rozkročeného mezi rodinou a milenkou sice rozumím, ale nemám pro něj pochopení. Formou si snímek zaslouží 3*, jakkoliv stopáž je přetažená a režie nebyla natolik kvalitní, abych ubíhající čas nevnímal. Takže nůžky bych považoval za žádoucí. Daniel Auteuil si zahrál ukázkového slabocha, který mi není ani trochu sympatický, ale ani to není příčinou nízké nadílky hvězdiček. Vadí mi ten zvolený úhel pohledu, který má tendenci Pierra omlouvat, dívá se až příliš na příběh z té jeho strany a zapomíná na ty okolo, především na jeho manželku a děti. Mimochodem, v jednom komentáři se lze dočíst, že jde o tragický vztah nenaplněné lásky - nesouhlasím, naplněná byla z obou stran až po okraj, ba co říkám, spíš to přeteklo. A už vůbec se neztotožňuju s poselstvím filmu. Docela bych si tipnul, že Zabou Breitman má za sebou celkem pestrou vztahovou minulost a pár pomníčků v podobě ztroskotaných manželství... Celkový dojem: 45 %.(1.2.2015)

 • - Literární předlohou pro tento fillm byla stejnojmenná kniha od Anny Gavaldy. (claudel)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace