poster

Miloval jsem ji

 • Francie

  Je l'aimais

 • anglický

  Someone I Loved

Drama / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Absolutně odmítám tvrzení, že na dvou židlích se sedět nedá. Jednak mám pár známých, kteří nakynuli do té míry, že jim je jedna židle obvykle malá, ale především jsem si to včera v zápalu stolní hry vyzkoušel a ono to kupodivu fungovalo. Jen nevím proč, ale dnes mě pekelně bolí záda. Jakkoliv si myslím, že na dvou židlích se sedět dá, v mezilidských vztazích mám rád jasno a postoji Pierra rozkročeného mezi rodinou a milenkou sice rozumím, ale nemám pro něj pochopení. Formou si snímek zaslouží 3*, jakkoliv stopáž je přetažená a režie nebyla natolik kvalitní, abych ubíhající čas nevnímal. Takže nůžky bych považoval za žádoucí. Daniel Auteuil si zahrál ukázkového slabocha, který mi není ani trochu sympatický, ale ani to není příčinou nízké nadílky hvězdiček. Vadí mi ten zvolený úhel pohledu, který má tendenci Pierra omlouvat, dívá se až příliš na příběh z té jeho strany a zapomíná na ty okolo, především na jeho manželku a děti. Mimochodem, v jednom komentáři se lze dočíst, že jde o tragický vztah nenaplněné lásky - nesouhlasím, naplněná byla z obou stran až po okraj, ba co říkám, spíš to přeteklo. A už vůbec se neztotožňuju s poselstvím filmu. Docela bych si tipnul, že Zabou Breitman má za sebou celkem pestrou vztahovou minulost a pár pomníčků v podobě ztroskotaných manželství... Celkový dojem: 45 %.(1.2.2015)

 • eLeR
  ***

  Neviem kde bola chyba, ale medzi Mathilde a Pierrom som absolútne necítila vášeň. Tú ich osudovú lásku a to ich "neviem žiť bez teba" som vytušila iba z jeho rozprávania. Na jednej strane vôbec neschvaľujem jeho správanie, na strane druhej to chápem, pretože aj toto sa v živote stáva ... nemať silu sa rozhodnúť. Čo sa týka toho dabingu, súhlasím s emmou53. Project 52 Films by Women (13.4.2016)

 • claudel
  ****

  Nejlepší filmová adaptace, jakou jsem za posledních pár let viděl. Myslím si, že Anna Gavalda může být s výsledkem navýsost spokojena, stejně jako všichni, kteří její knihu četli. Daniel Auteuil je pro mě čím dál víc nejlepším francouzským hercem a Je l´aimais se připojuje k mé "svaté trojici" Dialogues avec mon jardinier, Válka policajtů a Jeden zůstává, druhý odchází. Nádherný film doprovází překrásná romantická hudba.(21.7.2009)

 • rt12
  ****

  Ten kdo nemá rád pomalé komorní příběhy RUCE PRYČ ! Pro nás ostatní je to lahůdka, kterou je dobré vychutnat si před spaním, aby jsme měli v noci o čem přemýšlet :-) Kdo je vlastně ,,frajer"? Ten kdo dokáže opustit, nebo ten kdo zůstane? Po ,,Rozhovorech s mým zahradníkem" další POMALÝ film vystavěný na dialozích,ve kterém hraje vynikající Daniel Auteuil. Opět zde nejde na první pohled a poslech o nic světoborného a nového. Přesto se vyprávění profesně úspěšného, ale jak se postupně dozvíme uvnitř zlomeného muže, dostane pod kůži. Vše je vyprávěno snaše, která je v tu chvíli na ,,druhé zrazené straně", což je o to zajímavější.(24.7.2014)

 • emma53
  ****

  Nemám nic proti dabingu, pokud je kvalitní, ale v tomto případě, když se jedná o příběh lásky a velké vášně v podaní Daniela Auteuila mně to skutečně vadí. Myslím, že je to jeden z faktorů, který sráží tenhle film o level dolů a to je velká škoda.(20.8.2014)

 • - Literární předlohou pro tento fillm byla stejnojmenná kniha od Anny Gavaldy. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace