Miloval jsem ji

Je l'aimais

Someone I Loved

Drama / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2009, 112 min

On: Spolumajiteľ firmy, Ona: tlmočníčka. Obaja finančne nezávislí, scestovaní. On ženatý, ona slobodná. A bum: láska ako hrom! Dilema: zachovať stabilitu rodiny alebo odísť v ústrety osudovej žene? Našťastie finančné zázemie a povaha ich povolaní im umožňuje časté túlanie sa po luxusných hoteloch a exotických krajinách, ďaleko od dozorného oka manželky a známych. Vzťah sa transformuje na hru: príde-nepríde? Príbeh slúži ako terapia, odhalená počas jednej dlhej noci svokrom neveste. Aby vedela, že v citovej a partnerskej kríze nie je sama. Vydarené, pozvoľna plynúce rozprávanie má v sebe nádych francúzskeho snobizmu. Istá línia frankofónnych vzťahových filmov rozoberá zásadné duševné poryvy a milenecké trápenia obdobne zazobaných podnikateľov a svetobežníckych podnikateliek podobným spôsobom. Ukazujú, že peniaze neznamenajú nič moc. Všetci ich jednoducho majú ani pliev - otázky týkajúce sa prachov sú podávané navonok vážne, no z hľadiska hlavnej zápletky majú len podružnú rolu. Zásadné sú morálne a sexuálne dilemy. Svet navôkol a jeho problémy neexistujú, netreba ich ani nejako zásadne vnímať, pretože celé sústredenie pohlcuje stretnutie so súložnicou/ súložníkom. A pokiaľ to náhodou nevyjde, vždy je možné bezmocne odkväcnúť do perín. Chápajúce okolie sa postará. Rezultát: napriek ideovým výhradám ide o kvalitnú vzťahovku s charizmatickou Máriou - Joseé Crozeovou v úlohe femme fatale.(4.12.2014)

Neviem kde bola chyba, ale medzi Mathilde a Pierrom som absolútne necítila vášeň. Tú ich osudovú lásku a to ich "neviem žiť bez teba" som vytušila iba z jeho rozprávania. Na jednej strane vôbec neschvaľujem jeho správanie, na strane druhej to chápem, pretože aj toto sa v živote stáva ... nemať silu sa rozhodnúť. Čo sa týka toho dabingu, súhlasím s emmou53. Project 52 Films by Women (13.4.2016)

výborně natočení drama, na kterém je vidět, že autorka předlohy nšco podobného zažila. Skvělý herecký výkon Auteuila, což není překvapivé i Marie Croze, která je opravdu velmi krásná a lze si snadno představit, že se do ní člověk může zamilovat, dobře vybrána femme fatale. Je zde skvěle zachycen vnitřní konflikt zadaného muže, který potká novou, inspirativní ženu. A teď se musí ptát sám sebe: může ten krásný a vášnivý vztah s novou ženu vydržet, neopotřebuje se třeba ještě rychleji než se současnou ženou? Mohu odejít od své ženy a od své rodiny, zaslouží si takový krok, mohu jim to udělat? Musí si vybrat v situaci, kdy dobré řešení, aby byly všichni šťastni, neexistuje. Buď zradí svou dosavadní rodinu nebo svoje srdce a novou lásku. Bylo to velmi pravdivé a krásně, citlivě zachycené, navíc s vhodnou muzikou, opravdu silný zážitek.(31.1.2014)

Ten kdo nemá rád pomalé komorní příběhy RUCE PRYČ ! Pro nás ostatní je to lahůdka, kterou je dobré vychutnat si před spaním, aby jsme měli v noci o čem přemýšlet :-) Kdo je vlastně ,,frajer"? Ten kdo dokáže opustit, nebo ten kdo zůstane? Po ,,Rozhovorech s mým zahradníkem" další POMALÝ film vystavěný na dialozích,ve kterém hraje vynikající Daniel Auteuil. Opět zde nejde na první pohled a poslech o nic světoborného a nového. Přesto se vyprávění profesně úspěšného, ale jak se postupně dozvíme uvnitř zlomeného muže, dostane pod kůži. Vše je vyprávěno snaše, která je v tu chvíli na ,,druhé zrazené straně", což je o to zajímavější.(24.7.2014)

• patrikus

Komorní, spíše televizně vzhlížející rodinné drama. Příběh není tak originální, ovšem napsán i natočen poměrně poctivě. Bohužel je to strašně moc utahané a zdlouhavé. Kdyby to mělo větší spád a bylo to o dvacet minut kratší, tak to beru. U sledování jsem se nudil, a tak jsem se na to těšil. Chyběla mi tam nějaká láskyplná křehká hudba a nějaké koření.(7.2.2014)

• - Literární předlohou pro tento fillm byla stejnojmenná kniha od Anny Gavaldy. (claudel)