• wray
  **

  I tento film som zazrel pred par mesiacmi v TV pri prepinani kanalov a zaujalo ma to dost aby som to dopozeral az dokonca - povedzme teda ze zaujimave :) Dnes som si vsak nevedel vobec spomenut o com to vlastne bolo :/ Povedzme teda ze prijemna oddychova komedia o prevtelovani, muzoch a zenach z 90tych rokov - bohuzial vsak prilis jednoducha na to aby sa to dalo zaradit k "legendam" 90tych rokov. Ak to zazriete niekedy v TV - dopozerajte to, je to fajn film. Ale ist do toho s pocitom "tak tento film som si chcel uz dlho pozriet" - tak to asi nie.(17.5.2012)

 • montel
  **

  Sukničkáře Steva Brookse (Perry King) zavraždí jeho tři milenky, za to, jak hnusně se dokáže chovat k ženám. Na pomezí mezi nebem a peklem jej bůh sešle zpět na zem, aby zde našel alespoň jednu ženu, která by jej milovala. Ďábel mu celou věc náležitě zkomplikuje. Steve se totiž ráno probudí jako žena. Začne se tedy vydávat za svou neexistující sestru Amandu (Ellen Barkin) a začíná bláznivý hon za ženskou láskou..Výborný námět, ovšem hodně špatně natočený. Herci mi připadali opravdu hrozní a nic dobrého na tom nepřidal ani debilní dabing TV Prima. Dívat se na to večer, tak jistojistě usnu. 40%(8.1.2011)

 • kingik
  *

  Tohle byla komediální bída. Tak slibný námět v tak mizerném provedení se jen tak nevidí. Ani jednou jsem se nezasmál. Ellen Barkin se mohla přetrhnout, ale mně na jejím věčně překvapeném výrazu, který měla ve filmu až do konce, kdy toho osudného rána na ranní toaletě zjistila, že má mezi nohama něco jiného než předtím, nepřišlo zhola nic směšného. V jejím pitvoření ji za dlouhých nudných 100 minut nepodpořil žádný z vedlejšch herců a ani režisér Blake Edwards, kterému to asi přišlo maximálně vtipné, ale mně to přišlo maximálně nudné a slabé. A přitom se z toho námětu dal vytěžit kopec vtipných scén a gagů. Komedie Proměna není ten případ.(8.12.2010)

 • Joski
  ****

  Z B.Edwardsovej tvorby komédií menej známy počin. Premena pôsobí ako TV film, ale má kvality hollywoodskej produkcie. Neznie to veľmi prívetivo? Určite sa netreba dať odradiť obsahom. Tento kúsok vám poskytne komické až sarkastické postrehy o predstavách mužov o ženách a opačne. Nejde o veľké filmové umenie, ale svojou ľahkosťou humoru i nezvyčajným šarmom film za to stojí. A ja si robím ďalšiu čiarku k bohatej filmografii zaujímavého režiséra. 75%(17.6.2011)

 • Madison
  ****

  I napriek počiatočnej nedôvere ku kvalite tejto snímky nakoniec musím poznamenať, že z námetu režisér vyčaroval naozaj sviežu a vtipnú komédiu, ktorá síce nedráždi mozgové bunky, ale náramne ,,rozventiluje" myseľ. Neviem, či sa mi tak rýchlo podarí zabudnúť na excentrickú a ,,mužskú" Ellen Barkin, na jednotlivé komediálne segmenty či nadpriemerné herecké výkony. Proste veľmi príjemná filmová záležitosť.(25.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace