Mozno pre mnohych len obycajna podpriemerna komedia, ale ja som sa na nej uz davno bavil v kine a po niekolkorocnej reprize nemozem povedat, ze by tato komedia stratila u mna nejake sympatie. Netvrdim, ze je to najlepsia komedia vsetkych cias, ale proste vykon Ellen Barkin ma opät pobavil a pacil sa mi aj namet. Reziser Blake Edwards ma s komediami bohate skusenosti, napokon prave tento reziser natocil slavnu komediu SNIDANE U TIFFANYHO (1961) s Audrey Hepburn alebo serie RUZOVYCH PANTEROV od roku 1963 s Peterom Sellersom, preto sa podla mojho nazoru od neho asi prilis vela ocakavalo aj od tejto komedie... 05.10.2009 ______ Ellen Barkin - (Amanda Brooks) +++ Jimmy Smits - (Walter Stone) +++ JoBeth Williams - (Margo Brofman) +++ Lorraine Bracco - (Sheila Faxton) +++ Tony Roberts - (Arnold Freidkin) +++ Perry King - (Steve Brooks) +++ Bruce Payne - (Diabol) +++ Lysette Anthony - (Liz) +++ Tea Leoni - (Connie - dievča snov) +++ Hudba: Don Grady, Henry Mancini +++(5.10.2009)

• montel

Sukničkáře Steva Brookse (Perry King) zavraždí jeho tři milenky, za to, jak hnusně se dokáže chovat k ženám. Na pomezí mezi nebem a peklem jej bůh sešle zpět na zem, aby zde našel alespoň jednu ženu, která by jej milovala. Ďábel mu celou věc náležitě zkomplikuje. Steve se totiž ráno probudí jako žena. Začne se tedy vydávat za svou neexistující sestru Amandu (Ellen Barkin) a začíná bláznivý hon za ženskou láskou..Výborný námět, ovšem hodně špatně natočený. Herci mi připadali opravdu hrozní a nic dobrého na tom nepřidal ani debilní dabing TV Prima. Dívat se na to večer, tak jistojistě usnu. 40%(8.1.2011)

Z B.Edwardsovej tvorby komédií menej známy počin. Premena pôsobí ako TV film, ale má kvality hollywoodskej produkcie. Neznie to veľmi prívetivo? Určite sa netreba dať odradiť obsahom. Tento kúsok vám poskytne komické až sarkastické postrehy o predstavách mužov o ženách a opačne. Nejde o veľké filmové umenie, ale svojou ľahkosťou humoru i nezvyčajným šarmom film za to stojí. A ja si robím ďalšiu čiarku k bohatej filmografii zaujímavého režiséra. 75%(17.6.2011)

I napriek počiatočnej nedôvere ku kvalite tejto snímky nakoniec musím poznamenať, že z námetu režisér vyčaroval naozaj sviežu a vtipnú komédiu, ktorá síce nedráždi mozgové bunky, ale náramne ,,rozventiluje" myseľ. Neviem, či sa mi tak rýchlo podarí zabudnúť na excentrickú a ,,mužskú" Ellen Barkin, na jednotlivé komediálne segmenty či nadpriemerné herecké výkony. Proste veľmi príjemná filmová záležitosť.(25.7.2009)

• wray

I tento film som zazrel pred par mesiacmi v TV pri prepinani kanalov a zaujalo ma to dost aby som to dopozeral az dokonca - povedzme teda ze zaujimave :) Dnes som si vsak nevedel vobec spomenut o com to vlastne bolo :/ Povedzme teda ze prijemna oddychova komedia o prevtelovani, muzoch a zenach z 90tych rokov - bohuzial vsak prilis jednoducha na to aby sa to dalo zaradit k "legendam" 90tych rokov. Ak to zazriete niekedy v TV - dopozerajte to, je to fajn film. Ale ist do toho s pocitom "tak tento film som si chcel uz dlho pozriet" - tak to asi nie.(17.5.2012)