Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Notorický sukničkář Steve Brooks je chladnokrevně zavražděn třemi ze svých milenek za početné citové zločiny, spáchané na ženském pohlaví. V očistci dostane ještě jednu šanci. Může se vrátit na třicet dnů na svět a když najde alespoň jednu ženu, která ho má opravdu ráda, jeho návrat bude trvalý. Steve si oddechne, ale jen do chvíle, než zjistí, že byl pro svůj návrat vybaven tělem přitažlivé blondýnky. Podaří se mu sice vydávat se za svoji nevlastní sestru Amandu a dokonce získá své bývalé místo v reklamní agentuře, ale jinak se potýká s neustálými problémy. Těžko si zvyká na nový zevnějšek a především na nevybíravý způsob dvoření svého šéfa i dalších mužů. Pokus navázat vztah s lesbickou majitelkou velké kosmetické firmy sice přináší agentuře výhodnou smlouvu, ale ke kýženému cíli nevede. Amanda je zoufalá. Vyměřených třicet dnů rychle plyne a jediný, kdo k ní chová kladné city, je Stevův přítel Walter. Všechno se zdá být ztraceno, než Amanda zjistí, že následkem jedné noci, strávené s Walterem, v jejím těle klíčí nový život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Falko 

všechny recenze uživatele

Mozno pre mnohych len obycajna podpriemerna komedia, ale ja som sa na nej uz davno bavil v kine a po niekolkorocnej reprize nemozem povedat, ze by tato komedia stratila u mna nejake sympatie. Netvrdim, ze je to najlepsia komedia vsetkych cias, ale proste vykon Ellen Barkin ma opät pobavil a pacil sa mi aj namet. Reziser Blake Edwards ma s komediami bohate skusenosti, napokon prave tento reziser natocil slavnu komediu SNIDANE U TIFFANYHO (1961) s Audrey Hepburn alebo serie RUZOVYCH PANTEROV od roku 1963 s Peterom Sellersom, preto sa podla mojho nazoru od neho asi prilis vela ocakavalo aj od tejto komedie... 05.10.2009 ______ Ellen Barkin - (Amanda Brooks) +++ Jimmy Smits - (Walter Stone) +++ JoBeth Williams - (Margo Brofman) +++ Lorraine Bracco - (Sheila Faxton) +++ Tony Roberts - (Arnold Freidkin) +++ Perry King - (Steve Brooks) +++ Bruce Payne - (Diabol) +++ Lysette Anthony - (Liz) +++ Tea Leoni - (Connie - dievča snov) +++ Hudba: Don Grady, Henry Mancini +++ ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Ladným krokem gorily, nožky se mu křížily." Chlapa v ženském těle a škobrtání na vysokých podpatcích předvedla, spolu s tím Po čem muži touží a s grácií sobě vlastní Anna Polívková, vtipně a s citem pro míru. To se ovšem nedá říct o Ellen Barkin a nechápu komentující, kteří ji tady chválí. Za co? Podle mě děsně přehrávala, škobrtala a kymácela se jak v němé grotesce, případně ploužila jak ožralá po náledí. To vše téměř půl filmu, čímž hrubě přetáhla strunu a byla s tím nudná a děsně otravná. Za tu dobu bych se v lodičkách naučil ladně plout, jak labuť bílá po hladině, i já, chlupatý a echt nemotorný samec. Je to škoda, zbytečně mi to kazilo jinak vtipnou, lehce mravoučnou komedii. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Člověk musí bejt zasranej Rembrandt, aby se nalíčil." Steve byl namyšlenej kretén, ale jako Amanda zářil. Třeba když kouřil doutník, rval se nebo si objednával v pánským kadeřnictví. A jeho chůze na podpadcích mi dávala zabrat. Ono je totiž hrozně jednoduchý z toho udělat trapárnu, ale tohle hrála ženská, která byla chlap proměněnej v ženskou. A já jsem jí to věřil. Mě prostě Proměna baví, ale taky vyvolává otázky. Co když mi Bůh dá stejnej úkol? Nezlomím si vaz při chůzi? Dostanu návod k použití obsahu dámský kabelky? Najdu ženu, která mě miluje, i když se před ní celej život skrývám? Je Clint Eastwood transvestita? To je možná divná otázka, ale i tohle se tady řeší. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

I napriek počiatočnej nedôvere ku kvalite tejto snímky nakoniec musím poznamenať, že z námetu režisér vyčaroval naozaj sviežu a vtipnú komédiu, ktorá síce nedráždi mozgové bunky, ale náramne ,,rozventiluje" myseľ. Neviem, či sa mi tak rýchlo podarí zabudnúť na excentrickú a ,,mužskú" Ellen Barkin, na jednotlivé komediálne segmenty či nadpriemerné herecké výkony. Proste veľmi príjemná filmová záležitosť. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tohle byla komediální bída. Tak slibný námět v tak mizerném provedení se jen tak nevidí. Ani jednou jsem se nezasmál. Ellen Barkin se mohla přetrhnout, ale mně na jejím věčně překvapeném výrazu, který měla ve filmu až do konce, kdy toho osudného rána na ranní toaletě zjistila, že má mezi nohama něco jiného než předtím, nepřišlo zhola nic směšného. V jejím pitvoření ji za dlouhých nudných 100 minut nepodpořil žádný z vedlejšch herců a ani režisér Blake Edwards, kterému to asi přišlo maximálně vtipné, ale mně to přišlo maximálně nudné a slabé. A přitom se z toho námětu dal vytěžit kopec vtipných scén a gagů. Komedie Proměna není ten případ. ()

Galerie (56)

Reklama

Reklama