Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Joski
  ****

  Z B.Edwardsovej tvorby komédií menej známy počin. Premena pôsobí ako TV film, ale má kvality hollywoodskej produkcie. Neznie to veľmi prívetivo? Určite sa netreba dať odradiť obsahom. Tento kúsok vám poskytne komické až sarkastické postrehy o predstavách mužov o ženách a opačne. Nejde o veľké filmové umenie, ale svojou ľahkosťou humoru i nezvyčajným šarmom film za to stojí. A ja si robím ďalšiu čiarku k bohatej filmografii zaujímavého režiséra. 75%(17.6.2011)

 • Falko
  ****

  Mozno pre mnohych len obycajna podpriemerna komedia, ale ja som sa na nej uz davno bavil v kine a po niekolkorocnej reprize nemozem povedat, ze by tato komedia stratila u mna nejake sympatie. Netvrdim, ze je to najlepsia komedia vsetkych cias, ale proste vykon Ellen Barkin ma opät pobavil a pacil sa mi aj namet. Reziser Blake Edwards ma s komediami bohate skusenosti, napokon prave tento reziser natocil slavnu komediu SNIDANE U TIFFANYHO (1961) s Audrey Hepburn alebo serie RUZOVYCH PANTEROV od roku 1963 s Peterom Sellersom, preto sa podla mojho nazoru od neho asi prilis vela ocakavalo aj od tejto komedie... 05.10.2009 ______ Ellen Barkin - (Amanda Brooks) +++ Jimmy Smits - (Walter Stone) +++ JoBeth Williams - (Margo Brofman) +++ Lorraine Bracco - (Sheila Faxton) +++ Tony Roberts - (Arnold Freidkin) +++ Perry King - (Steve Brooks) +++ Bruce Payne - (Diabol) +++ Lysette Anthony - (Liz) +++ Tea Leoni - (Connie - dievča snov) +++ Hudba: Don Grady, Henry Mancini +++(5.10.2009)

 • kingik
  *

  Tohle byla komediální bída. Tak slibný námět v tak mizerném provedení se jen tak nevidí. Ani jednou jsem se nezasmál. Ellen Barkin se mohla přetrhnout, ale mně na jejím věčně překvapeném výrazu, který měla ve filmu až do konce, kdy toho osudného rána na ranní toaletě zjistila, že má mezi nohama něco jiného než předtím, nepřišlo zhola nic směšného. V jejím pitvoření ji za dlouhých nudných 100 minut nepodpořil žádný z vedlejšch herců a ani režisér Blake Edwards, kterému to asi přišlo maximálně vtipné, ale mně to přišlo maximálně nudné a slabé. A přitom se z toho námětu dal vytěžit kopec vtipných scén a gagů. Komedie Proměna není ten případ.(8.12.2010)

 • montel
  **

  Sukničkáře Steva Brookse (Perry King) zavraždí jeho tři milenky, za to, jak hnusně se dokáže chovat k ženám. Na pomezí mezi nebem a peklem jej bůh sešle zpět na zem, aby zde našel alespoň jednu ženu, která by jej milovala. Ďábel mu celou věc náležitě zkomplikuje. Steve se totiž ráno probudí jako žena. Začne se tedy vydávat za svou neexistující sestru Amandu (Ellen Barkin) a začíná bláznivý hon za ženskou láskou..Výborný námět, ovšem hodně špatně natočený. Herci mi připadali opravdu hrozní a nic dobrého na tom nepřidal ani debilní dabing TV Prima. Dívat se na to večer, tak jistojistě usnu. 40%(8.1.2011)

 • Madison
  ****

  I napriek počiatočnej nedôvere ku kvalite tejto snímky nakoniec musím poznamenať, že z námetu režisér vyčaroval naozaj sviežu a vtipnú komédiu, ktorá síce nedráždi mozgové bunky, ale náramne ,,rozventiluje" myseľ. Neviem, či sa mi tak rýchlo podarí zabudnúť na excentrickú a ,,mužskú" Ellen Barkin, na jednotlivé komediálne segmenty či nadpriemerné herecké výkony. Proste veľmi príjemná filmová záležitosť.(25.7.2009)