Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Zack Snyder, Alex Tse

Tyler Bates

Je to zvláštní, ale přišlo mi to chvílemi jako takový drsnější Trosečník :-) Hlavní hrdina a Tom Hanks měli skutečně podobné osudy : oba skončili na pustém ostrově, oba se rozhodli sestavit vor a vyplout vztříc smrti nebo záchraně, oba měli svého "pana Wilsona" a oba byli hnáni láskou kupředu (kapitán měl ještě pár pohnutek navíc). Na moři se sice jejich příběhy rapidně rozcházejí, ale jisté podobné rysy v příběhu by se tu najít daly. Samozřejmě pominu-li celkové vizuální ladění, psychologickou trýzeň a vyvrcholení, které byly u Černé lodě naprosto skvělé. Doufám, že se podobného stylu někdo ujme a přinese nám podobně vizuálně i příběhově nekompromisní film i mimo Watchmen universum. (Viděno nastříhané v Ultimate Cut verzi a popravdě mi docela uniká spojitost s příběhem Watchmenů.)(13.12.2009)

Takhle to souvisí s WATCHMEN: Kontrastní parafráze Noemovy archy aneb Příběh o zatracenci na prsou patnácti mrtvol důmyslně zvěstuje nezvratnej osud všech MEDIÁLNĚ vypatlanejch měšťanů New Yorktowneu, co zavčasu neprchnou před černou siluetou biohazardí-interference do Antarktýdy nebo na Mars... především zdůrazňuje fatální rozdíl mezi smyšlenou psychologickou paranojou (pročež ve finále Ozák udělal, co musel) a tím, čím je veskutečnosti vyhasnutec Rorschach:) Kterýho navíc vtipně připomíná plachta voru, ale vzhledem k původnímu "komiksu v komiksu" (paralelně doprovázejí'c NEZFILMOVANEJ děj kolem neuvědomělýho zaprodance trafikanta Bernarda a jeho pouličního kšeftu) to samostatně nepůsobí jak bylo zamýšleno géniem života Alanem Moorem! Jináč určoturčo bezva anymáč;)(11.10.2015)

Příběh, který jsem dostal naservírován v podobě krátkých útržků ve filmu Watchmen. Upřímně jsem nepochopil význam jeho výskytu, ale je to příběh hoden zamyšlení. Animace je zde na dobré úrovni a ikdyž by to chtělo nějakou výraznější zápletku, hlas Butlera nám vše vynahradí. Jako samostatné dílko by to vážně neuspělo, ale jako výplň to funguje. 70%(14.8.2015)

No....velmi dobre spracovana a naanimovana vec s Watchmena (komixu) s perfektnou atmosferou. Nikdy som necital samotny komix, takze pre mna to dejovo nema absolutne nic spolocneho s filmom, ale podla toho co som tu cital, tak tento pribeh dejovo nema nic spolocneho s Minutemanmi ani v komixe!?? Takze totalne mimo, ale dobre! *;-)(5.9.2009)

Povedenej krátkej hororovej animák, kterej je součástí prodloužené verze watchmenů. Hlavní hrdina s hlasem G. Butlera přežije po útoku Černého škuneru na svoji loď a dělá vše pro to, aby se dostal do rodného města za svou rodinou a zachránil je před zlem, které se k nim blíží. Filmek má zajímavej konec. Za mě 80% :)(10.2.2014)

• - Napsat scénář k filmu odmítl Alan Moore. (Terva)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné komiksové série Alana Moorea a Dava Gibbonse. (Terva)