Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Zack Snyder, Alex Tse

Tyler Bates

No tak tohle se moc nepovedlo. Absolutne totiz netusim, co to ma spolecnyho s Watchmenama. Cely je to jen jednoducha historka o silenym kapitanovi plujicim na voru sestavenym z mrtvol za zachranou manzelky a dcer. Je sice fajn, ze je to cely radne drsny, temny a krvavy, ale neustale se jen mluvi a nezachrani to ani charismatickej hlas Butlera. Navic konec je fakt lehce odhadnutelnej a animace nijak neoslni. Nicmene tech 20 minut se u toho zabavit da.(23.8.2010)

Problém tohohle filmečku je, že je naprosto zbytečný. Viděl jsem ho, když jsem se koukal na Watchmen Ultimate Cut, kam byl zařazen čistě jen proto, že se pirátský příběh vyskytuje i v komiksu. Jinak tam ale nemá žádnou funkci. Když se od toho oprostim a zkusím ho zhodnotit samostatně, tak se jedná o zajímavý příběh s překvapivou pointou, ale je to jen taková jednohubka, na kterou divák rychle zapomene. Jasně, že je to dobře naanimované a obsahuje to pořádnou dávku násilí a šokující obrazy (nejlepší jsou krabi vylézající z těla mrtvého námořníka), ale jako celek je to zbytečný film. Jak řekl ten černošský kluk ve Strážcích: Vždyť ta hloupost nedává smysl:)(19.3.2010)

Watchmeny považuji za jeden z nejlepších filmů všech dob a to i (vlastně především) v ultimate verzi. Proto pro mě bylo povinností tuhle výplň filmu (psychický vývoj Rorschacha) vidět. Tak jako celý zbytek filmu je každý záběr dotažen do dokonalosti a příběh je celou dobu mrazivě brutální. V kontextu celého filmu je to ještě větší zážitek. 90%(7.11.2016)

.....a pak jsem ji uviděl....černou loď a černé plachty té lodě mířící do pekel na pozadí žlutého nebe Indie. Krutě krvavý a černý komiks přenesený na filmové plátno, v kreslené podobě, nás, mimo jiné, upozorňuje na to, že syrové a ještě teplé maso se jíst nedá..... Na dvd jsou ještě dva dokumenty. Jeden o The Culpeper minute a druhý je o natáčení Watchmenů z názvem Under the Hood. Pak ještě dvd obsahuje první část komiksu Watchmen v kreslené podobě. Citát - O půlnoci všichni agenti a superhrdinové vylezou a došlápnou si na ty, co vědí víc než oni - BOB DYLAN.(3.1.2010)

Těžko se hodnotí tehle příběh sám o sobě. Jsem hodně ovlivněn komiksem, kde je v pasážích prolínajících celý příběh, tento komiks v komiksu naprosto geniální. Pravda, ze začátku čtení mi vadilo, že se neustále odskakuje od děje, ale průběhem knihy jsem se na Příběhy Černé lodě těšil čím dál tím víc. Ale zpět k tomuto "filmu". Myslím si, že samo o sobě to v těch 26-ti minutách nemá takovou hloubku. Přesto si nemyslím, že by příběh nebyl dostatečně nosný. Naopak bych se velmi rád dočkal pořádně temného celovečerního zpracování. Abych to shrnul. Nápad výborný, zpracování velmi věrné předloze, prakticky bez výtek, temnota zůstala zachována, přesto tomu něco chybí. Jako bonus k filmu tohle ale nemůžu hodnotit jinak než velmi velmi kladně.(20.11.2010)

• - Napsat scénář k filmu odmítl Alan Moore. (Terva)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné komiksové série Alana Moorea a Dava Gibbonse. (Terva)