poster

Ahmed & Salim (TV seriál)

Animovaný

Izrael, 2009, 3 min

Režie:

Or Paz, Tom Trager
 • Vicco
  odpad!

  Nevím, co tomuto seriálu vytknout dříve. Zda fakt, že jde o nevtipnou a bezobsažnou napodobeninu South Parku, nebo že se tento krátkometrážní seriál snaží křečovitou snahou o satiru zakrýt fakt, že je ve skutečnosti politickou agitkou a snahou za každou cenu prvoúčelovými primitivními předsudky urazit "druhou stranu". Víc netřeba dodávat, každá epozida je utrpením i přesto, že trvá pouhé tři minuty. Zaslouženě hodnotím jako odpad.(7.4.2012)

 • kenkaku
  *****

  Vypadá to jako South Park ale není to South Park? Asi tak by šla uvést série šířená hlavně internetem (chápu že po tom poprasku co způsobily nejmenované karikatury otištěné v jednom nejmenovaném zahraničním deníku se hned tak někdo k satiře na toto téma mediálně neodhodlá). Vtip a hlavní "kouzlo" série není jen nekompromisní posmívání islámským teroristům a jejich fóbii z židů, ale i způsob prezentace. Postavy totiž mluví "arabsky" a jsou titulkované což je zdrojem další roviny vtipu. Ta "arabština" je totiž zcela smyšlená a v kontextu co sem tam slyšíte a čtete přichází ona další rovina vtipu. Někdy je to "přes závit" někdy je to fakt prča, sem tam zase tak trochu trapný... přesto snahu cením na plný počet. P.S.: kochejte se http://www.ahmedandsalim.com/?page=episodes(11.7.2012)

 • Rondell
  ****

  Ano, je to zbytečně vulgární. Ano, motív neni nikterak obšírný a rozmanitý, tak se rychle vyčerpá. Objektivně si to asi nezaslouží výrazně dobré hodnocení, ale mně to z nějakýho důvodu fakt sedlo. Salimovy histercký výlevy a stupidní zápletky pobavěj a absurdní zextremizovanej výklad islámu + satira = LIKE IT. Ne snad proto, že by to ldiem otevíralo oči a bylo nějak převratný. O problematice terorismu víme každej svý, ale málo kdo si otevře "hubu" tak nahlas, jako tvůrci tohodle seriálku.(12.7.2011)

 • BigDeal
  **

  Ja to vidím tak, že dvaja chlapíci sa toľko pozerali na South Park, až si chceli vytvoriť svoj vlastný. Bohužiaľ ale slovné prestrelky hlavnej dvojice sa ani trochu nepribližujú k ústnym súbojom Cartmana a Kyla, násilie už tiež nie je také šokujúce ako by bolo kedysi, myšlienky sú hneď viditeľné a nie sú podané kvalitnou satirou ako v SP, narážky na Facebook, GTA a podobne sú čisto účelové a humor tiež nie je bohviečo. Našťastie sa tu ale pár trefných hlášok nájde a tak nehodnotím odpadom. Celkové vysoké hodnotenie ale vôbec nechápem, precenená záležitosť.(25.8.2009)

 • Subjektiv
  **

  Vypadá to jako South Park, ale hlavní hrdinové jsou dva palestinští hoši, z nichž by jejich otec měl nejraději sebevražedné atentátníky (což se v Palestině skutečně stává). Aláhužel, vždy se něco pokazí a většinou se tomu dá smát, byť se jedná o vtipy převelice levné. Není divu, když Ahmed a Salim raději než výbušniny mají svůj profil na Facebooku a hraní Guitar Hero (s rukojmím). Nejvíc se terorismu přiblížili při paření Counter Strike. Opravdu originální je arabština obou hochů, která je směsí nesmyslné hatmatilky, angličtiny, španělštiny, různých vlastních jmen a lecčeho dalšího. A jak se arabsky řekne "mír"? John Lennon. Uvnitř? Insajdíja. Navenek? Autsajdíja. Přítel na Facebooku? Amigo de la Facebook. Ač islamofob, přes silné ** to tentokrát přeci jen nepřeleze.(21.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace