poster

Ahmed & Salim (TV seriál)

Animovaný

Izrael, 2009, 3 min

Režie:

Or Paz, Tom Trager
 • kenkaku
  *****

  Vypadá to jako South Park ale není to South Park? Asi tak by šla uvést série šířená hlavně internetem (chápu že po tom poprasku co způsobily nejmenované karikatury otištěné v jednom nejmenovaném zahraničním deníku se hned tak někdo k satiře na toto téma mediálně neodhodlá). Vtip a hlavní "kouzlo" série není jen nekompromisní posmívání islámským teroristům a jejich fóbii z židů, ale i způsob prezentace. Postavy totiž mluví "arabsky" a jsou titulkované což je zdrojem další roviny vtipu. Ta "arabština" je totiž zcela smyšlená a v kontextu co sem tam slyšíte a čtete přichází ona další rovina vtipu. Někdy je to "přes závit" někdy je to fakt prča, sem tam zase tak trochu trapný... přesto snahu cením na plný počet. P.S.: kochejte se http://www.ahmedandsalim.com/?page=episodes(11.7.2012)

 • Vicco
  odpad!

  Nevím, co tomuto seriálu vytknout dříve. Zda fakt, že jde o nevtipnou a bezobsažnou napodobeninu South Parku, nebo že se tento krátkometrážní seriál snaží křečovitou snahou o satiru zakrýt fakt, že je ve skutečnosti politickou agitkou a snahou za každou cenu prvoúčelovými primitivními předsudky urazit "druhou stranu". Víc netřeba dodávat, každá epozida je utrpením i přesto, že trvá pouhé tři minuty. Zaslouženě hodnotím jako odpad.(7.4.2012)

 • Tommy.D
  ***

  Skvěle rozjetý seriál, který se bohužel s přibývajícím počtem dílů začíná opakovat a ztrácet originalitu. Absolutně dokonalý je ale jazyk, kterým postavy hovoří: směs arabštiny, angličtiny a univerzální gibberish, navíc s vtipným "vysvětlujícím" překladem (poslední díly jsem vlastně dokoukal jen kvůli tomu).(3.8.2011)

 • Rondell
  ****

  Ano, je to zbytečně vulgární. Ano, motív neni nikterak obšírný a rozmanitý, tak se rychle vyčerpá. Objektivně si to asi nezaslouží výrazně dobré hodnocení, ale mně to z nějakýho důvodu fakt sedlo. Salimovy histercký výlevy a stupidní zápletky pobavěj a absurdní zextremizovanej výklad islámu + satira = LIKE IT. Ne snad proto, že by to ldiem otevíralo oči a bylo nějak převratný. O problematice terorismu víme každej svý, ale málo kdo si otevře "hubu" tak nahlas, jako tvůrci tohodle seriálku.(12.7.2011)

 • NeosinneR
  ****

  [Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Na LFŠ premietali 3. epizódu Facebook Friends, ktorú dávali pred filmom United 93 (čo bolo celkom trefné). Pôvodne som myslel, že to je nejaký špeciál zo South Parku, keďže podoba je tam viac než jasná, po sekunde googlenia sa však z toho vykľuľ vlastný seriál a tak som ho celý hneď zhliadol. Hodinku si snáď nájde každý.(25.7.2011)