El violador infernal

The Infernal Rapist

Horor / Thriller

Mexiko, 1988, 90 min

Doslova šílené a bizarní Mexploitation, viděl jsem už mnoho, ale tohleto je opravdu snad jeden z největších sleaziest Mexican exploitation trash filmů všech dob. Ošklivý, násilný, špinavý, tak jak to má být. Děj je poměrně jednoduchý, ale film jako celek na člověka působí hodně zneklidňujícím a zlým dojmem, hodně tady tomu napomáhá lehce strašidelný hudební doprovod. Film startuje jednou hnusnou a sotva uvěřitelnou scénou (znásilnění a vražda mladého gaye, kterému pak násilník vyřezává do prdele nožem ďábelské číslo "666!", patrně vrcholná scéna), a na podobné vlně se to pak nese až do samého konce. Non-stop násilí a špinavosti, velké množství nahoty a sexu (dojde tu i na jeden prstoklad v autě!), kopec doslova neuvěřitelných a morbidních situací, děsivých momentů a krvavých mordů, míra sexuálního násilí si stále udržuje laťku poměrně vysoko (všechny ty znásilnění na první pohled vypadají docela syrově- brutálně - pocity a dojmy hodně nepříjemné, alespon to tady tak všechno na člověka místy působí). Film nenudí a i když je to pitomé, laciné a levné (vyrobeno s minimem prostředků, což se tady odráží úplně ve všem, viz třeba směšně vypadající speciální efekty, laserové paprsky které vychází z očí ženy z pekla (Satana), tak to ale stále baví, a i přes nepříjemný obsah, je to stále především o té zábavě Přesto ale film nakonec raději doporučím všem explo/trash fanouškům, pro všecky ostatní tento ultra-misogyní a povrchní film bude nejspíš dost urážející.(24.3.2014)

• Bloody13

Těsně po smrti elektrickým proudem navštíví "mrtvého" vraha Slunečník, Měsíčník a Větrník v ženských podobách a jejich vůdkyně, paní Satanová, mu vrátí život zpět. Samozřejmě s podmínkou, že úspěšně oživený maniak jí bude dodávat oběti. A tak, za bohatého přispění peněz a drog, vraždí jednu divu za druhou... A nutno říct, že mu to jde opravdu snadno. Každou oběť znásilní (mladé teplouše nevyjímaje) a gumovým nožem jim na zadky kreslí tři šestky. Kromě telekinetických schopností v podobě dvou legračních paprsků z jeho očí už toho ale tenhle bizarní trashový exploiter moc nenabídne. Já vim, že chcete potvrdit, jestli tu jsou kozy (jejich nabídka hýří štědrostí), ale to je u Mexika už samozřejmost, no ne?(4.5.2014)

• Campbell

Nic extra se nakonec neděje. Čekal jsem upřímě pecku, nevím proč ale mám slabost pro konec 80 let. Navíc Mexikánci uměj točit solidně. Tohle je ale spíše takové nudnější a nebýt začátku a konce ani by to nemusel být horor. Nicméně hlavní záporák byl dobře napsaný a i zahraný. Líbilo se mi že to nebyl jen bezcitnej zmrd. Vražd moc nebylo ale aspoň měly význam, pro mě ale i tak podprůměr u kterého se mi povedlo usnout.(28.10.2016)

Chvíľami drsný, chvíľami zábavný ( hlavne vďaka efektom) mexický exploiter s jednoduchým rozprávkovým námetom.(18.8.2018)