Fm (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 2009, 2 h 12 min (Minutáž: 6x22 min)

Nevím jestli se plánuje ještě jedna série, ale klidně bych ji snesl, FM fenoménu zvanému "Britský komediální seriál" ostudu nedělá a bavil mě dostatečně, není to sice žádná extraklasa Linehanovy velikosti, ale je to velice příjemná záležitost založená hlavně na Chrisovi O'Dowdovi, jehož postavička má nakonec s Royem z IT Crowdu hodně společného... Dobré, bavilo. 8/10 PS: nekomerční rádio = velice vhodné prostředí pro podobný projekt PPS: druhé shlédnutí -> slušná zábava, ale nic extra, tj 7/10(21.6.2010)

70% Je to trochu jiný styl sitcomu či spíše komediálního seriálu než na jaký jsme zvyklý od britských tvůrců. Ale ačkoliv je to trochu netradiční a ne zase tolik hlášek, na které byste jen tak nezapomněli (lépe řečeno ty v tomhle seriálu moc nenajdete), je to přesto velmi dobře natočené a v konečném výsledku dost zábavné. Navíc můj oblíbenec z IT Crowd - Chris O´Dowd je pořád stejně charizmatický. 70% jsou i lepší seriály z britské produkce, které můžete vidět, ale to rozhodně neznamená, že by tenhle seriál nestál za to.(8.5.2009)

Jako mnoho ostatních jsem tento seriál zhlédla kvůli Chrisovi O'Dowdovi, protože mi chyběl humor ve stylu IT Crowdu. Nicméně co si budeme nalhávat, takový seriál je svým způsobem neopakovatelný a nedá se s FM srovnávat. Přesto je FM velice zdařilým kouskem, stavící na podobném schématu (2 muži, 1 žena) a typu humoru (britský:)) Chris mě proto potěšil i v tomto kousku a ačkoliv (nebo právě proto, že) je sitcom velice krátký, kvalita jeho dílů dosahuje docela vysoké úrovně a určitě ho budu dál doporučovat.(29.4.2013)

Chris O'Dowd a tak trošku jiná variace ajťácké postavy. Tím to však hasne. FM je nezvykle naspeedovaný britský sitcom. Živá kamera, barvitější hudební pohon a mnohem více uncensored. Aklimatizační doba? Jeden díl. A i ten hned chytne. Škoda, že je zatím k dispozici jen jedna sérka. Vrcholem třetí a čtvrtá epizoda.(25.8.2010)

Jak jsem říkal kamarádovi, který mi FM doporučil, dal bych 3,5*. V těchto případech dělám většinou to, že se podívám, zda je na ČSFD film/seriál dle mého spíše podceňovaný (v tom případě jdu o půl nahoru), nebo přeceňovaný (v tom případě o půl snížím). Tady se jedná spíše o druhý případ. Chris O'Dowd, Kevin Bishop a Nina Sosanya tvoří výborný tým, který svou peprnou mluvou s těžkým irským (O'Dowd) a britským (ten zbytek) akcentem drtí posluchače svého rádia Skin.. a jsou vážně vtipní. Dobrým nápadem je i to, že v každém díle se v rádiu objeví opravdová kapela, která tam zahraje či má alespoň nějaké cameo (Guillemots, Marianne Faithfull, The Wombats, The Subways či The Charlatans). Je to příjemné a jak řekl můj výše zmíněný kamarád, "myslím, že 'dobré' je to správné slovo - stálo zato to vidět".(10.6.2009)