Will Ferrell: Nemáš zač, Ameriko - Poslední noc s Georgem W. Bushem (TV pořad)

Will Ferrell: You're Welcome America. A Final Night with George W. Bush

Komedie

USA, 2009, 88 min

Marty Callner

Jeffrey Richards

Pár výstižných momentů, většinou vycházejících z perfektní imitace Bushových gest, by se našlo, ale celkově trochu vyčichlé video. Je příliš snadné kopat do člověka, který už nedisponuje mnoha prostředky, jak se bránit (ne, že by si to nezasloužil). Ferrellův humor lze přitom stěží označit za nadčasový.(21.5.2010)

Ani som nedufal ze ma niekedy will ferrell dokaze rozosmiat a pobavit po tych vsetkych traparnach co vyprodukoval.Ale stalo sa a to tak ze ma tento jeho pocin priam prevalcoval .Myslim ze by z tejto ulohy mohol vytrieskat aj dake pokracovania nakolko "krovak" je bezodny zdroj blbosti a inspiracie z nej.(29.6.2010)

Určitě ne tak dobré jako nějaká ta trojice krátkých videí, co se válí po youtube, ale bavil jsem se a často zasmál. Nechápu, jak Ferrell zvládnul to vymýšlení přezdívek na konci. To sypal jednu výbornou za druhou. Jen škoda, že často nebylo slyšet vše od diváků. Slabší čtyři. -"So i got the job... cool."(15.12.2009)

W. byl ideální prezident k zesměšnění, ale teprve Will Ferrell to dotáhl k dokonalosti. Vidlácká natvrdlost, bushovská logika a mýtomanství... mám pro tenhle standup slabost. Oblíbená část - cool nicknames v závěru.(12.4.2014)

Nestává se často, aby se do Česka (na české TV obrazovky) dostal záznam divadelního představení z USA, a o to více chci poděkovat HBO, že nám takový záznam nabídlo. Will Ferrell se v tomto představení mění na hodinku a půl v George W. Bushe a střílí si z něj někdy až velmi krutě. Já však nepatřím k příznivcům pana Bushe, takže mi to ani příliš nevadilo, naopak občas jsem se opravdu královsky bavil, Ferrell totiž hraje Bushe opravdu perfektně, gesta a mimiku zvládá tak, že jsem měl pocit, jako bych chvílemi opravdu koukal na pravého Bushe. Ale zároveň musím souhlasit s tím, že koukat 90 minut na jednoho člověka, který pořád mluví a mluví, je opravdu s postupem času čím dál více unavující a má soustředěnost se po určitém čase docela otupila, což je vlastně jediná věc, kterou tomuto představení mohu vyčíst, jinak to totiž bylo naprosto perfektní. Akorát by mě docela zajímalo, jestli tuto one-man-show viděl samotný George Bush a co tomu říkal. Každopádně jsem ale toho názoru, že za to, že odcházel z úřadu s rekordně nízkou popularitou a stal se bohatým zdrojem vtípků a imitování si může vlastně do velké míry sám, a dodnes je mi záhadou, jak mohl obhájit prezidentské křeslo. Ale dost o politice, tohle představení funguje parádně, já se bavil, a tak neváhám udělit čtyři hvězdy.(21.5.2010)