Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fiktivní dokument, který se z velké části skládá z rozhovoru s původním Sůvou, Hollisem Masonem (Stephen McHattie), o jeho částečně autobiografické knize POD KÁPÍ, ve které se zaobíral vznikem prvních Minutemanů. V dokumentu jsou obsaženy i rozhovory s Edwardem Blakem alias Komediantem (Jeffrey Dean Morgan), Sally Jupiterovou, která si nechala říkat Hedvábný přízrak (Carla Gugino) i některými jinými významnými členy téhle éry. (3DD!3)

(více)

Recenze (24)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Fiktivní dokument osvětlující pozadí Strážců, zahrnuje to, co se do filmu nevešlo. Většinou se jedná o recyklaci materiálu z filmu, jsou zde rozhovory s Wally Weaverem, trafikantem Bernardem, psychiatrem, Molochem, ale kromě toho se tu také objeví jedna postava, která ve filmu vůbec nebyla: manažar a manžel Sally Jupiterové Lawrence Shexnayder. Jinak obrazovou stopu tvoří hlavně záběry na kulisy a propriety použité při natáčení - nápis na zdi Vietnam 51st state, zapalovač s obrázkem Sally... Jediné, co se trochu vymyká, jsou tři reklamy, na Nostalgii od Veidta, digitální hodinky a na prací prášek, a také zmínka o tom, že byly Minutemani vyslýcháni výborem pro neamerickou činnost, to ve filmu také nebylo ani zmíněno. Jedná se o zajímavý doplněk filmu, ale v podstatě je poněkud zbytečný. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Moc povedený "dokument", který výborně doplňuje film, ale obstojí i samostatně. Historie Minutemanů byla ve filmu odsunuta na vedlejší kolej a některé filmové kousky po shlédnutí dostávají větší smysl. Herci se do svých rolí navíc dokonale vžili a konečně si tady pořádně užijeme Carly Gugino i Stephena McHattieho, kteří se ve WATCHMENECH jen mihli. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Spracovanie sa podarilo, myšlienka mi trošku unikla. Podstatná časť informácií bola zrozumiteľne povedaná a vyslovená už v samotnom filme, a keďže som film videl skôr, nič nové som sa nedozvedel. Ako fiktívny dokument to však malo svoje čaro a keby som si film pozrel ako absolútny neznalec comicsových hrdinov, asi by som na chvíľu začal uvažovať aj o tom, že v Amerike takýchto strážcov zákona naozaj niekedy mali. Celé to má však príjemný fíling a navyše reklamné vsuvky nemali chybu. 65%. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jako starej dokument natocena ctyricetiminutovka priblizujici zrod Minutemanu, je ze zacatku docela zajimava, kde puvodni Suva vypravi, jak to vse zacalo, jenze postupne to sklouzne do nudy, kde se clovek nic novyho nedozvi a neni to ani zajimavy. Nicmene styl pripominajici starej dokument je vybrousenej k dokonalosti, cemuz taky napomahaj vtipny dobovy reklamy a McHattie je proste charismatickej typek, takze to ty 3* da. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

V komiksu fiktivní (auto)biografie původní Sůvy, který v civilu nahlíží pod kapotu zákazníkům, jež si do jeho autoservisu přijedou opravit svůj porouchaný automobil, a který nahlíží ve své knize pod masku prvním superhrdinům, tzv. Minutemenům. Ve filmu mockument (fiktivní dokument, který se tváří jako seriózní) v podobě pořadu odkazujícího svým názvem na 60 MINUTES, ve kterém se mapuje celá historie superhrdinů a do toho se prostříhává rozhovor s Masonem, autorem Under the Hood. Na rozdíl od TALES OF THE BLACK FREIGHTER obstojí UNDER THE HOOD samostatně a nejedná se o doslovný převod, na kterém jsou patrné pozůstatky jiného média, jako tomu bylo u WATCHMEN: MOTION COMIC. Je obdivuhodné, nakolik se zde nápaditě a po mooreovsku mísí skutečnost s fikcí, odkazuje se na pulpové romány, první komiksové vydání Supermana, seriálová dobrodružství z kin a parlamentní projednávání vlivu komiksů na společnost, zatímco se stihnou odvyprávět minipříběhy superhrdinů první ligy výjimečných. Oceňuji také, že si postavy zahráli přesně ti herci, kteří je ztvárnili v celovečerním filmu, a opravdu vtipné fiktivní reklamy. Není nutné znát komiks a je dokonce lepší si pustit UNDER THE HOOD před zhlédnutím filmu, protože naladí na geniální úvodní titulky, jejichž pochopení tak usnadňují. Z toho důvodu doufám, že mockument (nikoliv "dobrodružný", ehm) nebude zanesen do DC verze. Na závěr jen varování: nečekejte persifláž po vzoru RAIN OF MADNESS, mockumentu k TROPICKÉ BOUŘI, ale pastiš, která i kvalitou obrazu a zvuku, užitím různých formátů apod. se snaží upomenout na filmové dobové předobrazy. 9/10 ()

Reklama

Reklama