Drogy a mozek (TV seriál)

• Francie

Drogues et cerveau

Drugs and Brain

Dokumentární

Francie, 2005, 5x50 min

Stéphane Horel

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Je naozaj tragické, že zvieratá sú kvôli týmto feťákom dennodenne legálne mučené v laboratóriách. Namiesto toho, aby ich nechali skapať, im dokazujú beštialitami na zvieratách, aké sú len tie drogy zlé - nonsens.(27.8.2012)

"Zažívané stavy navozují pocit, jako kdyby člověk náhle opustil nejvyvinutější části svého mozku a rychle se ocitl na úrovni třeba takové zeleniny, nebo třeba mozku plaza. Zdá se, že někteří lidé to považují za velice příjemné."(3.10.2012)

Mezi námi feťáky si můžeme zcela upřímně říct, že tento dokument rozebral 5 skupin nejoblíbenějších drog docela podrobně. Kdo hledal čistě něco ve smyslu, neberte drogy jsou špatné, tak by měl hledat znovu a především jinde. Zde jsou drogy rozebíráný pouze z toho vědeckého hlediska, a to konkrétně jejich působení na lidský mozek. To, že poškozují i další orgány je fajn, ale to zde nikoho netrápí, tudíž to zde nikdo ani neřeší. Já osobně to hodnotím velmi pozitivně. Měl jsem zde možnost srovnat si moje poznatky z drog s poznatky vědeckými a musím říct, že se absolutně nelišily, i když jsem si některé z nich až do tohoto dokumentu ani příliš neuvědomoval. Navíc jsem se dozvěděl o dosud a možná i nikdy mnou netestovaných drogách spoustu informací i zajímavostí. Dokument pro názornější vysvětlení působení drog využívá velmi pěkných animací, které pochopí snad každý. Pěkné. * * * *(17.9.2011)

Právě jsem shlédl první díl s názvem: Konopi - vyzva.pro.vedu! Velmi pěkný - klasický dokument! Bohužel mluví jen vědci s typickým scientisticko osvícenským entuziasmem o tom jak se drogy vyjímají ve vědě a ve zkoumání mozku, jak to tady škodí, tady pomáhá a šermují odbornými termíny! Opravdové "huliče" promluvit nenechali (tedy když nepočítám nějakého dědu z Uzbekistánu či odkud, který pálí čistý hašiš od patnácti)! To je to co je na tom škoda, ale zas ty jsme aspoň já slyšel mockrát tak si vyslechnu i ty vědce! Zkrátka zajímavý VZOREK! Druhý díl o halucinogenech a psychidilických látkách byl vesměs výborný tím co jsem psal výše a ochuzený zrovna tak! Už zde nebyl ani podobný 60let užívající fajnšmekr:(! Ale dokument je opravdu zajímavý!(PS: až shlédnu další díly rozšířím komentář i o ně)(23.7.2009)

Zajímavý seriál podrobně osvětlující působení drog,hojně využívá animace,což je pro pochopení velmi dobré................................... Díly............................................. Konopí - výzva pro vědu ........................... Halucinogeny a extáze - alchymie vědomí ...................................... Opiáty a tišící léky - radost ze závislosti .......................................... Kokain a stimulanty - mechanizmus slasti ........................................... Alkohol a tabák - jedy na prodej........................................... Pořád věnován všem myším a krysám položivším své životy na oltář vědy:-)(18.11.2009)

Nejde o žádný výpovědi feťáků, proč začli brát, jak nemůžou přestat, kde vzít peníze ale o vědecký rozbory příčin závislosti, účinků na mozek... Je zajímavý sledovat, jak drogy působí na krysy (kterým je taky dokument věnovanej :)) a že se vlastně ani neliší od lidí(28.6.2010)

Pekny a prehledne udelany dokument o ucincich drog na mozek. Kvalitu a duveryhodnost poradu dodava nezaujaty postoj jednotlivych vedcu komentujicich ucinky konkretni drogy.(29.9.2011)

Veľmi dobré kvôli neutralite názorov.(5.8.2010)

Dokument fajn. Ale jinak nevím nevím. Zdá se mi že testy na krysách, typu "způsobíme jim bolest v páteři, že nebudou moct ani chodit a pak budem zkoumat, jak je bolest menší, když je nadrogujem".. žádný výsledky to moc nepřineslo. Aneb nepovedená snaha zaujmout řádku v učebnici za spoustu utrápených krys. Stejnak drogy buď bereš nebo ne, ať to ve tvým mozku funguje jakkoliv. Jinak doprovodný animace jsou moc fajn. I úryvky drogových scén vyhrabané z hloubi kinematografie..(15.12.2010)

díl: Konopí - výzva pro vědu(3.2.2013)