poster

Drogy a mozek (TV seriál)

 • francouzský

  Drogues et cerveau

 • anglický

  Drugs and Brain

Dokumentární

Francie, 2005, 5x50 min

Scénář:

Stéphane Horel

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

 • whack
  ***

  Je naozaj tragické, že zvieratá sú kvôli týmto feťákom dennodenne legálne mučené v laboratóriách. Namiesto toho, aby ich nechali skapať, im dokazujú beštialitami na zvieratách, aké sú len tie drogy zlé - nonsens.(27.8.2012)

 • Frajer42
  ****

  Mezi námi feťáky si můžeme zcela upřímně říct, že tento dokument rozebral 5 skupin nejoblíbenějších drog docela podrobně. Kdo hledal čistě něco ve smyslu, neberte drogy jsou špatné, tak by měl hledat znovu a především jinde. Zde jsou drogy rozebíráný pouze z toho vědeckého hlediska, a to konkrétně jejich působení na lidský mozek. To, že poškozují i další orgány je fajn, ale to zde nikoho netrápí, tudíž to zde nikdo ani neřeší. Já osobně to hodnotím velmi pozitivně. Měl jsem zde možnost srovnat si moje poznatky z drog s poznatky vědeckými a musím říct, že se absolutně nelišily, i když jsem si některé z nich až do tohoto dokumentu ani příliš neuvědomoval. Navíc jsem se dozvěděl o dosud a možná i nikdy mnou netestovaných drogách spoustu informací i zajímavostí. Dokument pro názornější vysvětlení působení drog využívá velmi pěkných animací, které pochopí snad každý. Pěkné. * * * *(17.9.2011)

 • Richie666
  ****

  "Zažívané stavy navozují pocit, jako kdyby člověk náhle opustil nejvyvinutější části svého mozku a rychle se ocitl na úrovni třeba takové zeleniny, nebo třeba mozku plaza. Zdá se, že někteří lidé to považují za velice příjemné."(3.10.2012)

 • Marze
  ****

  Kouřící zvířata jsou kouzelná. Osobně nechápu proč si kuřáci kvůli stimulaci či uklidnění ničí zdraví.(30.10.2018)

 • sator
  ****

  Zajímavý seriál podrobně osvětlující působení drog,hojně využívá animace,což je pro pochopení velmi dobré................................... Díly............................................. Konopí - výzva pro vědu ........................... Halucinogeny a extáze - alchymie vědomí ...................................... Opiáty a tišící léky - radost ze závislosti .......................................... Kokain a stimulanty - mechanizmus slasti ........................................... Alkohol a tabák - jedy na prodej........................................... Pořád věnován všem myším a krysám položivším své životy na oltář vědy:-)(18.11.2009)

 • Fox85
  ***

  Místy výtečný dokument na 5 hvězdiček, místy hrozně nezáživné tlachání o ničem. Vzdát hold pokusným krysám beru jako výrazné plus. Ale co mně zase naopak chybělo, byly popisky k jednotlivým hraným filmům (jestli se jednalo o hrané filmy, naučná videa, atd.)(11.3.2019)

 • Vercinix
  ****

  Právě jsem shlédl první díl s názvem: Konopi - vyzva.pro.vedu! Velmi pěkný - klasický dokument! Bohužel mluví jen vědci s typickým scientisticko osvícenským entuziasmem o tom jak se drogy vyjímají ve vědě a ve zkoumání mozku, jak to tady škodí, tady pomáhá a šermují odbornými termíny! Opravdové "huliče" promluvit nenechali (tedy když nepočítám nějakého dědu z Uzbekistánu či odkud, který pálí čistý hašiš od patnácti)! To je to co je na tom škoda, ale zas ty jsme aspoň já slyšel mockrát tak si vyslechnu i ty vědce! Zkrátka zajímavý VZOREK! Druhý díl o halucinogenech a psychidilických látkách byl vesměs výborný tím co jsem psal výše a ochuzený zrovna tak! Už zde nebyl ani podobný 60let užívající fajnšmekr:(! Ale dokument je opravdu zajímavý!(PS: až shlédnu další díly rozšířím komentář i o ně)(23.7.2009)

 • Zeliiik
  *****

  Nejde o žádný výpovědi feťáků, proč začli brát, jak nemůžou přestat, kde vzít peníze ale o vědecký rozbory příčin závislosti, účinků na mozek... Je zajímavý sledovat, jak drogy působí na krysy (kterým je taky dokument věnovanej :)) a že se vlastně ani neliší od lidí(28.6.2010)

 • Amper01
  *****

  Po shlédnutí jednoho dílu - Alkohol a tabák: kvalita možná není až tak vysoká, zato výpovědní hodnota ano. Alkoholici si ve velkém ničí mozek...(12.8.2018)

 • kakastromet
  *****

  Veľmi dobré kvôli neutralite názorov.(5.8.2010)

 • kivi.shiro
  ****

  Dokument fajn. Ale jinak nevím nevím. Zdá se mi že testy na krysách, typu "způsobíme jim bolest v páteři, že nebudou moct ani chodit a pak budem zkoumat, jak je bolest menší, když je nadrogujem".. žádný výsledky to moc nepřineslo. Aneb nepovedená snaha zaujmout řádku v učebnici za spoustu utrápených krys. Stejnak drogy buď bereš nebo ne, ať to ve tvým mozku funguje jakkoliv. Jinak doprovodný animace jsou moc fajn. I úryvky drogových scén vyhrabané z hloubi kinematografie..(15.12.2010)

 • Stupid
  ***

  díl: Konopí - výzva pro vědu(3.2.2013)