Manažeři

• Austrálie

The Company Men

USA, 2010, 104 min

• Radiq

Z nějakyho prapodivnyho duvodu mě tohle nějak vubec nezaujalo. Asi to bude tim, že manažer je skoro taková kurva jak politik, akorát bere víc... a taková kurva asi zas není, protože na politika nemá nikdo. Řeknu pravdu - dival jsem se na to jenom kvůli hereckymu obsazení, ale tohle mohl klidně hrát třeba Krteček, právě vyprstěná ženská v přechodu a nebo jakejkoliv jinej chámovod. Vyšlo by to nastejno - nebavilo by mě to. Je mi jedno, že nějakej zkurvenej manažer přišel o práci... měl šetřit a byl by ok.(27.5.2015)

Celkem spokojenost, ale upřímně řečeno čekal jsem tvrdší nářez. Sice jsem věděl, že film bude především o boháčích postižených krizí, ale čekal jsem, že si tu některý z nich sáhne až na úplné dno, což se, alespoň z mého pohledu, nestalo. A tím pádem jsem ani nemohl s jejich problémy soucítit, což je pro mě u podobných snímků celkem důležité. Na druhou stranu to bylo celkem správně ukecané, výborně obsazené a i když to režisér určitě zamýšlel, nepřišlo mi to jako citová vydíračka. Každopádně pořád čekám na to, kdy někdo krizovou tématiku zpracuje tak, aby mě to zarazilo do sedačky. Company men se to v žádném případě nepovedlo. 70%(3.11.2013)

Typicky americky zastupce na festivalu. Reziser sam priznal, ze sentimentalni konec musel natocit takto kvuli producentum. Jde o ukazku zivota (a nasledne setreni) behem vypuknute financni krize nekdy minuly nebo predminuly rok. Nic, co by mistniho divaka nejak prekvapilo. To, co jim prijde zvracene a divne, nam prijde jako logicke a pochopitelne. Obcas jsem se fakt divil, co to ti manazeri delaji. Je to vsak natoceno hezky a herecke obsazeni je samozrejme skvele (Ben Affleck, Tommy Lee Jones, Chris Cooper, Kevin Costner, Maria Bello a dalsi). Velkou zasluhu na kvalitnim vyzneni celeho filmu ma vsak debutujici reziser (jinak hlavne scenarista a producent) John Wells.(10.7.2010)

• est

Všechny své úspěchy připisujeme sobě a neúspěchy ostatním. Když Vás jednou zaměstnají tak se dá také dost dobře počítat s tím, že Vás i jednou mohou propustit. To že jste si nasekali hypotéky, půjčky, kreditky a jezdíte v Porsche to už je pouze Váš problém. Když Vám pak dají nabídku práce za 65k $ tak je vyfáknete. WTF. A řešit gap mezi platem dělníka a nějakého manažera je už jen krůček k tomu aby měli všichni stejně. Skoro se mi k tomu nechce ani vyjadřovat jelikož bych měl spíše hodnotit film, ale proboha ať už tvůrci, kteří za plkání před (a za) kamerou dostávají 10 milionové honoráře nevnáší hodnotové soudy do... [A že by to bylo třeba o přínosu? Když dělník opraví koupelnu tak cena domu vzroste o 100k $, když udělá manager rozhodnutí tak to firmě přinese 100mil $ a vytvoří xy pracovních míst...] Tvůrci, ale asi vědí lépe kolik by kdo měl brát a čí odměna je odpovídající. Film trpí stejnou "vadou" jako Wall Street. Naštěstí pro něj, ale alespoň více popisuje situaci než-li by ji hodnotil. Kdo chce ať si přečte můj komentář k Wall Streetu jelikož se jedná prakticky to samé. A Jasánek už ví...(24.5.2011)

• verbal

Když panu Dow Jonesovi ochabne index, odsere to partička přeplacených napomádovaných panáků vyohněním. Ach, krokodýli slzy roním, nos kapesníkem odírám a srdce mi to láme, když vidím, jak se ti ubožáci vzdávají svých 42+1, Carrer a co je úplně nejhorší, svých těžce vydřených handicapů na devět jamek!! Země, která má patent na hospodářskou krizi, virtuální peníze a spekulativní zmrdy, se nás tímto filmem snaží dojmout a "uvěřitelně" přesvědčit, jak nějaký frajírek, co vydělával dvanáct let stošedesát litrů ročně v dolarech, je měsíc po propuštění bez auta, baráku a musí chudák dělat přidavače na stavbě!!! WTF? Tohle snad zaplatil odborový svaz vyššího managementu v rámci PR. Až mám chuť jim tam poslat potravinovou pomoc.(21.1.2011)

• - Kevin Costner se režisérovi sám nabídnul, že by si v tomto filmu rád zahrál. (Devitka)

• - Režisér John Wells při psaní scénáře čerpal z rozhovorů se svým švagrem, který se dostal do stejné situace jako hlavní postavy filmu. (Devitka)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)