poster

Manažeři

 • USA

  The Company Men

 • Austrálie

  The Company Men

Drama

USA, 2010, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  USA jsou zemí neomezených možností. Tedy alespoň to tvrdí hlavy státu a vyžadují za to po svých otrocích, aby vydělaný peníz okamžitě proměnili v základ budoucích hypoték. Jen tak se může stát, že rodina prachatého manažéra žije ve zbytečně velkém domě na dluh a po ztrátě zaměstnání se nestěhuje do přiměřené nemovitosti, nýbrž prchá k rodičům. Musím se přiznat, že při této scéně jsem pociťoval upřímnou radost. Já jsem totiž přející člověk a tak všem manažérům světa přeji, aby jednou pochopili svou zbytečnost a ty, kteří odmítnou dělnickou kariéru, s radostí umlátím jejich zlatými padáky.(1.3.2013)

 • zdenny
  ***

  Chápu, že pro diváka by nebylo moc zajímavé dívat se na film, kde zásluhou nedávné hospodářské krize přijde o práci montér v automobilce, dělník ve fabrice a prodavač v obchodě. A přesně to je důvod, proč ta krize vznikla. Protože si myslíme, že chytráci (manažeři) točí koly ekonomiky. Protože si myslíme, že oni jsou elita. Ano, bez vrcholných manažerů by to pravděpodobně nešlo a pokud jsou špičkoví, prosím. Mám k nim obdiv. Ale my, co jsme pouhými zaměstnanci (ne ale zase hloupými zaměstnanci), víme, jaké schopnosti někteří manažeři mají. Například v mém oboru - vězeňství - se za vrcholné manažery považují ti, kteří vymyslí co nejvíce lejster, různých pokynů a nařízení. No a hodně takových manažerů způsobilo finanční krizi (mimo jiné) a my teď slintáme u televize nad jejich osudy. Ve filmu bylo trochu přitažené za vlasy, když vrcholný manažer firmy s platem 160 000 USD je na dlažbě a propadá se na samé dno. Ano, nakonec našel sílu a způsob, jak se s tím vyrovnat. Ale ať mi nikdo neříká, že neměl pořádně našetřeno. Jo, a jestli měl na leasing sportovní auto, to už je jeho problém spočítat si, zda na splátky bude mít či nikoliv. Jinak od celkem hvězdného obsazení jsem si sliboval trochu víc. Ale film k zahození určitě není.(11.4.2011)

 • DavidS.
  ****

  K popsání sociálních dopadů ekonomické krize se nemusejí použít jen expresivní výrazové prostředky, které vyvolají depresi už samy o sobě...The Company Men dokazují, že to jde i uhlazenější filmovou formou a že sdělení bude stejně civilní, nosné i přesné...Nemluvě o tom, když máte takovou hereckou sestavu...A že se na konci objeví americký happyend? Naději někdy potřebujeme všichni...(17.3.2011)

 • BMAJTZ
  **

  Nápad a zápletka je tak na tři a půl hvězdy, provedení tak na jednu. Rozhodně se shodnu s mnoha uživateli, že se nechci vcítit do role zkrachovalého vedoucího divize jehož životní prohra znamená prodat porše, x-box a nechodit na golf. Myslím, že kdyby se tvůrci zaměřili spíše na lidi úplně vespod řetězce, mohli vyprávět mnohem dramatičtější příběh a variabilita by byla větší. Zaměření na pohlaváry mě osobně nesedí, přestože zahráno to bylo slušně.(2.2.2011)

 • 3DD!3
  ****

  Po včerejším filmu o úspěchu je tohle doslova pád na hubu. Kraváťaci, kteří přichází o práci... svým způsobem je to velice uspokojivý pohled. Ben prodává své Porsche (fňuk), Ben se s manželkou a jeho dětmi stěhuje k rodičům (smrk), rozčiluje se, že nedostane místo, nebude hrát golf a neudrží si "standard". Chudák. Jenže právě jeho nechutná arogance a nadutost dělají z MANAŽERŮ vysoce koukatelný a většinu času i uvěřitelný snímek. Tommy Lee Jones v roli správného vedoucího sice jede na neutrál a Chrise Coopera vám možná nebude moc líto, ale sečteno a podtrženo je to hodně dobrý.(16.4.2011)

 • - Kevin Costner se režisérovi sám nabídnul, že by si v tomto filmu rád zahrál. (Devitka)

 • - V USA chtěli diváci při cvičných projekcích zařadit film do kategorie "horory". (Devitka)

 • - Režisér John Wells při psaní scénáře čerpal z rozhovorů se svým švagrem, který se dostal do stejné situace jako hlavní postavy filmu. (Devitka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace