Manažeři (festivalový název)

The Company Men

• Austrálie

The Company Men

USA, 2010, 104 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $4,444,612Tržby Celosvetovo $8,087,000Tržby za predaj DVD v USA $2,566,788 //počet predaných kusov 149,673║ ťažká téma o manažéroch a ich pádoch podaná tak aby sme z toho mali aj mi diváci niečo, dráma je slušne vyhrotená, vzťahy medzi postavami zaujmú, má to skvelé obsadenie, "klasicky rozmazlaní" Affleck s úlohou na mieru trošku pripomenul Otcom na plný úväzok, spokojnosť /65%/(18.10.2012)

. . . . . jake z toho vseho plyne ponauceni??? Zapomente, na to ze neco sami dokazete nebo ze Vam stat pomuze. Vsechno je to o kamaradech, znamych a o kamaredech vasich znamych. Tudy vede cesta a zadni ruzovi sloni poletujic nam nad hlavama a septajic nam do ousek - si uzasny, ty to dokazes, kdyz si pujdes za svym cilem tak ho taky dosahnes. . . cukrova fantas magorie par vyvolenych! Takhle toproste nechodi.(25.2.2011)

Ako sa z riaditeľa s ročným príjmom 150 000 $ stavebný robotník stal... Bolo pre mňa príliš ťažké súcitiť s Affleckom, ktorý sa po strate zamestnania, chudáčik, musí vzdať golfového klubu alebo svojho Porsche. Ale aby si za tie roky nenašetril aspoň na to, aby mohol pár mesiacov splácať hypotéku, tak to už je umenie. Vyznie to ako typická hollywoodska rozprávka, zvlášť pre tunajších divákov, ktorí zarobia 300 - 400 € mesačne a musia z toho zvládať aj hypotéku. Affleck to mal vyriešiť ako Spacey v American Beauty, k okienku do MacDonalda by ho vzali. :-) Ale Chris Cooper bol dobrý.(25.4.2011)

Zajimave zpracovanej pohled na osudy lidi propustenych z duvodu ekonomicke krize. Problem vsak je, ze bohace prichazejici o sva Porsche neni tak snadne litovat. Na druhou stranu plejada skvelych hercu odvadi sve role spolehlive.(11.7.2010)

Videno ve Varech a je to velke prekvapeni. Rada znamych hercu, zajimavy pribeh a Ben Affleck po dlouhe dobe v nejake poradne roli..(8.7.2010)

• - Režisér dostal po vstupu filmu do amerických kin asi tisíc e-mailových reakcí od nezaměstnaných. (Devitka)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)

• - V USA chtěli diváci při cvičných projekcích zařadit film do kategorie "horory". (Devitka)