Manažeři

• Austrálie

USA, 2010, 104 min

USA jsou zemí neomezených možností. Tedy alespoň to tvrdí hlavy státu a vyžadují za to po svých otrocích, aby vydělaný peníz okamžitě proměnili v základ budoucích hypoték. Jen tak se může stát, že rodina prachatého manažéra žije ve zbytečně velkém domě na dluh a po ztrátě zaměstnání se nestěhuje do přiměřené nemovitosti, nýbrž prchá k rodičům. Musím se přiznat, že při této scéně jsem pociťoval upřímnou radost. Já jsem totiž přející člověk a tak všem manažérům světa přeji, aby jednou pochopili svou zbytečnost a ty, kteří odmítnou dělnickou kariéru, s radostí umlátím jejich zlatými padáky.(1.3.2013)

Istým zvrhlým spôsobom sa mi to páčilo, určitým už menej... v každom prípade to hodnotím kladne ak by niekto váhal nad mojím rozsudkom 6-7/10 (som na vážkach, podotýkam som len človek). Dokážem sa vžiť do rôznych situácií, no táto s platom 160 tisíc dolárov ročne je snaď najkrajšia. Všetko bolo fajn, len koniec mi to pokazil... prečo to vždy musí skončiť ako v rozprávke... fuck!(23.1.2011)

• dobytek

Asi jsem levičácká socka, jak tady někdo napsal, protože hlavní hrdina mi přišel jako neskutečnej píčus, se kterym se opravdu nedalo soucítit. A je úplně jedno, že ho hraje zrovna Ben Affleck, kterýho moc nemusim. Moh by ho hrát kdokoliv a ta postava by mi stejně byla nesmypatická. Litovat někoho, kdo udělá hysterickou scénu, když jeho manželka přestane platit příspěvek do golfovýho klubu, aby ušetřila nějaký peníze? Toho snad může litovat jedině někdo, kdo je sám manažer. A tim nemyslim ty uhrovitý blbečky ve fastfoodech, který tam učej brigádníky smažit hranolky a na prsou maj hrdě připevněnou visačku "manager trainee". Hodnocení tohoto filmu prostě ovlivnil zejména fakt, že toto téma je mi na míle vzdálený.(30.7.2011)

• Jizni Tlapa

Už jen herecké obsazení slibovalo kvalitní podívanou. Nemluvě o aktuálnosti námětu v podobě finanční krize a ztrát ne-jen lukrativních "teploučkých" pracovních míst. To, čeho jsem se však dočkal, byl však průměrný, "ukňučený" snímek obsahující krizi středního věku, "navoněné", dřevem obložené kanceláře, nic neříkajícího hudebního podkresu, jako vždy skvělého K.Costnera, "ubrečeného T.Lee Jonese a kýčovitého projevu B. Afflecka, kterého tímto opakovaně vyzívám, aby se pouštěl do filmařiny už jen "pouze" jako režisér!! 50%!!(26.2.2011)

• sulimo

Čekala jsem trochu víc napětí, třeba jak nezaměstnaný manažer vyvraždí celou rodinu. Tohle mi akorát přišlo jako zajímavé téma, ale toť vše. Upřímně, ani jsem mu ten návrat do zaměstnání nijak nepřála, což je při nejmenším známka toho, že tu něco tak uplně nefungovalo. Hm, prostě nuda. Navíc Afflecka ráda nemám, páč je to prototyp oživlého dřeva. Teď fakt nevim, za co že jsem dala ty tři hvězdy, asi za Affleckovo pěkný Porsche.(20.2.2011)

• - Režisér John Wells při psaní scénáře čerpal z rozhovorů se svým švagrem, který se dostal do stejné situace jako hlavní postavy filmu. (Devitka)

• - Režisér dostal po vstupu filmu do amerických kin asi tisíc e-mailových reakcí od nezaměstnaných. (Devitka)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)