Gangsterova milenka

Get Rita

(neoficiální název)

Komedie

Itálie / Francie, 1975, 90 min

Fackující mafián "Límeček" Charlie, v poklidu otloukaná "Rita Hayworth" alias Pupa i bezfantazijní gangster Chopin sice měli své zábavné chvilky, ale já bych jich potřeboval mnohem víc. Tento snímek bych tedy za čistokrevnou komedii rozhodně neoznačoval, protože humorné okamžiky byly poněkud násilně šroubovány do předvídatelného děje a celkově bych pro komedii asi našel lepší téma, než je vražda, organizovaná prostituce a uplácení detektivů. Nicméně chemie mezi Mastroiannim a Lorenovou tradičně funguje, ale to je jediné, co směle vykukuje nad hranici průměru.(14.9.2015)

Nijak originální cosi jako gangsterská komedie, u které se příliš nezasmějete, ale ani neunudíte, protože je tu srandovní mafiánský poskok Aldo Maccione (sempre solo :) a sexy policajt Pierre Brice. Fackující capo „Límeček“ Marcello Mastroianni a fackovací prostitutka Sophia Loren tentokrát moc zajímaví nejsou a o nějaké chemii nemůže být vůbec řeč.(29.12.2016)

• Italská turbulentní groteska podle novely Cornella Woolricha. Sophia Loren tu funguje jako liskací panna pasáka Límečka Čárlího (Mastroianni) , Pierre Brice je bez náčelnické čelenky nevýrazný a vedle italských hvězd jen průměrný, ve své tradiční vedlejší roli vyniká Aldo Maccione. Komentovat ústřední duo Loren & Mastroianni je jako nosit dříví do lesa. Snad jen dvě poznámky – jejich charisma přidává jednu až dvě hvězdy a Loren hraje 29 letou lehkou děvu, ve skutečnosti byla starší. Divákovi tento věkový rozpor však zůstane dokonale utajen (aneb sexbombou i ve 40 jako včera dnes a zítra). Tak možná ještě jedna replika Mastroianni-Maccione, když je stále tak aktuální: „Mohli ten telefon napíchnout? Ale ne, proč, jsme jenom zločinci a ne úředníci, novináři nebo poslanci!“ 👍 Produkce: Compagnia Cinematografica Champion (9.5.2017)

Lehká a nenáročná komedie v podání slavné herecké dvojice Sophie Loren a Marcella Mastroianniho. Ve vedlejší roli zdárně sekunduje Aldo Maccione, italský krajan, jenž hrál ve slavných komediích s Belmondem nebo P. Richardem. Zajímavostí je obsazení Pierre "Vinnetou" Brice díky francouzské koprodukci. Jeho roli policejního komisaře bych označil za takovou neslanou nemastnou. Bez svých oblíbených mokasín a stříbrné pušky ztrácí své životní fluidum. Po stránce scénáře bych též čekal víc. Je jak šitý horkou jehlou bez zásadní invence. Jednotlivé scény jsou přehrávány téměř do groteskní podoby, což v principu není na škodu. Doporučuji sledovat v originálním znění. Jinak to nemá tu šťávu.(15.9.2014)

Příjemný bonbónek s krásnou Sophií Loren. Zábavnější než M.Mastroianni v roli mafiánského bose tady byl jeho poskok Aldo Maccione. A Pierre Brice, tomu to tady slušelo možná víc než v čelence a s dlouhými vlasy, leč v té roli policajta působil tak nějak mdle. Docela dobře jsem se bavila, až do toho úprku v autě, který mi přišel trochu na hraně trapnosti.(9.7.2019)