Gangsterova milenka

(neoficiální název)

Komedie

Itálie / Francie, 1975, 90 min

• honajz

Pro mne velké zklamání - Mastroianni nemá co hrát, jako gangsterka je to nuda k uzoufání, milostné to taky není, Sophie Loren zde vypadá už hodně za zenitem, nemůžu si pomoct, a jediný, na koho se dá koukat, je sice Pierre Brice, ale ten taky nemá moc co hrát a hodil by se spíše do vážnější role. To fackování by jinak dnes přes různé feministické spolky neprošlo, ale tady mi skutečně také přišlo hodně samoúčelné. A žel ani vtipné to není.(18.8.2017)

Zpočátku mi to přišlo přiblblé až hrůza, ale postupně mě to svým způsobem dostalo. Některé dialogy a situace jsou vážně vtipné a herectví dvou legend Loren & Mastroianniho je natolik samo o sobě zážitkem, že povýší i sledování takové kraviny na dosti příjemných 90 minut. Nebýt těch dvou, dávno by se na tehle film nejspíš zapomnělo (i když soudě dle minimálního počtu zdejších hodnocení u nás stejně není moc známý).(9.1.2017)

Fackující mafián "Límeček" Charlie, v poklidu otloukaná "Rita Hayworth" alias Pupa i bezfantazijní gangster Chopin sice měli své zábavné chvilky, ale já bych jich potřeboval mnohem víc. Tento snímek bych tedy za čistokrevnou komedii rozhodně neoznačoval, protože humorné okamžiky byly poněkud násilně šroubovány do předvídatelného děje a celkově bych pro komedii asi našel lepší téma, než je vražda, organizovaná prostituce a uplácení detektivů. Nicméně chemie mezi Mastroiannim a Lorenovou tradičně funguje, ale to je jediné, co směle vykukuje nad hranici průměru.(14.9.2015)

• pytlik...

Mně fackování žen nijak legrační nepřipadá, takže jsem se u tohohle filmu moc nebavil. Lorenová sice není nehezká, ovšem se svými poněkud kobylími rysy to nějaká sexbomba taky není. Hereckým uměním to taky nezachraňovala, podávala značně ochotnický výkon. Mimochodem žasnu, že se coby prostitutka divila, že nemůže sehnat žádného zákazníka... to ji jako nenapadlo, že tou pravou příčinou byl ten její úúúděsný afroúčes? Na ten by chytila tak maximálně nějakýho zvrhlíka, kterej by si mohl představovat, že ojíždí Jackson Five. Anebo nějakýho ruskýho turistu, kterýmu by ten obrovský kastrol na její hlavě připomněl pravou sibiřskou beranici.(29.12.2016)

• Italská turbulentní groteska podle novely Cornella Woolricha. Sophia Loren tu funguje jako liskací panna pasáka Límečka Čárlího (Mastroianni) , Pierre Brice je bez náčelnické čelenky nevýrazný a vedle italských hvězd jen průměrný, ve své tradiční vedlejší roli vyniká Aldo Maccione. Komentovat ústřední duo Loren & Mastroianni je jako nosit dříví do lesa. Snad jen dvě poznámky – jejich charisma přidává jednu až dvě hvězdy a Loren hraje 29 letou lehkou děvu, ve skutečnosti byla starší. Divákovi tento věkový rozpor však zůstane dokonale utajen (aneb sexbombou i ve 40 jako včera dnes a zítra). Tak možná ještě jedna replika Mastroianni-Maccione, když je stále tak aktuální: „Mohli ten telefon napíchnout? Ale ne, proč, jsme jenom zločinci a ne úředníci, novináři nebo poslanci!“ 👍 Produkce: Compagnia Cinematografica Champion (9.5.2017)