poster

Postřehy Karla Kyncla (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 1994, 26x5 min

Účinkují:

Karel Kyncl

Komentáře uživatelů k TV pořadu (8)

 • Radek99
  ****

  Životní moudrost v televizní kostce...(4.8.2009)

 • LiVentura
  *****

  Milé odlehčené zpravodajství tehdejšího emigranta do Británie, pana Kyncla, neslo nádech dobré cestovatelské dokumentaristiky.(30.12.2009)

 • Aky
  ****

  Velmi zajímavé už tím, jaké množství informací autor posbíral a do jaké hloubky přitom dokázal jít.. Jejich sdělování je velmi příjemné, zvlášť zaujme zvláštní kombinace obdivu k Velké Británii sdělovaného bez servilnosti a vyrovnaného nepatetického sebevědomí Čecha.(24.10.2009)

 • triatlet
  *****

  Atmosféru Londýna Karel Kyncl postupně přenesl na papír, zaznamenal pro rozhlas a natočil "Postřehy" také pro televizi. Karel Kyncl byl výborný rétorik, který navíc dokázal na malém prostoru předložit velký příběh s množstvím informací a přitom příjemce (čtenáře, posluchače, diváka) nezahltit. Petrá paleta cestopisných črt. Nejnejuvěřitelnější příběh: O jedné Angličance do české čítanky - díky zdravotní sestře Frances Meacham zachováno dílo českého básníka Ivana Blatného.(20.3.2009)

 • NinonL
  *****

  Karel Kyncl mi přijde velmi moudrý, vzdělaný a inteligentní člověk. Stejně tak jeho britské postřehy. Vystupuje sebevědomě, přesto ne arogantně. Proto plné hodnocení.(8.9.2012)

 • DadysGirl
  ****

  Moudrý pán, který se dělí o své zážitky s námi ostatními...(10.6.2012)

 • subic
  *****

  Chvíli před tím, než jsem poznal tvář fenomenálního Karla Kyncla, znal jsem jeho hlas z éteru. To bylo v první polovině devadesátých let 20. století a mě bylo nějakých náct. A od té doby je každé setkání s Karlem Kyclem pro mě velmi milým zážitkem, i když už jsem to viděl víckrát.(19.1.2017)

 • e-pilot
  *****

  Původně jsem slýchával hlas Karla Kyncla jen v Zápisníku zahraničních zpravodajů, kde jeho repotáž dávali vždycky až na závěr, jako zlatý hřeb celého vysílání. A oprávněně! Tato televizní verze si s tou rozhlasovou v ničem nezadá. Charisma osobnosti, uhrančivý hlas a špetka česko-anglického humoru. Žádný z dílů jsem si nenechal ujít.(3.9.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace