poster

Miloš Forman: Co tě nezabije…

 • slovenský

  Miloš Forman: Čo ťa nezabije...

 • anglický

  Milos Forman: What doesn't kill you...

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 4x50 min (SE: 110 min, Director's cut: 224 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Roman.Ticka
  ****

  Dokument jsem viděla před časem a to čistě náhodou bez valného zájmu. Teď jsem se připojila k oslavě režisérova života v čase krásného jubilea. Je lepší oslava života než nucený zájem o někoho až po smrti, to už je stejně pozdě a jemu je to jedno. Mám čerstvě nakoukáno dva z jeho nejslavnějších filmů, a jsem ráda, že jsem se s Milošem shodla v podstatě Přeletu, no já jen pochopila, jistě.☺Pravda je, že do jeho filmů je potřeba uzrát. Je dobře, že člověk, který prošel fašismem i komunismem v rodné zemi, může své pocity šířit dál do světa, a jak jinak nejlépe, než přes filmové médium. Neméně zajímavou je jeho zkušenost pokrytectví v cizině, v období před a po Oskarech...Na zdraví.(18.2.2012)

 • Vejrrr
  ****

  Heslo? Ro(u)dina! Tenhle čech dokázal velké věci a dobře, že tenhle dokument vznikl... Doufám, že lidem trochu připomenul, že tenhle státem vyhnaný člověk, udělal pro naší malou zemi možná více, než si uvědomujeme. Škoda, že o práci samotné je tam toho spíš míň než víc ... ale za to po stránce osobní jde o obdivuhodnou zpověď. A k tomu, co ho postihlo za komunismu ....... všechno zlé je přeci jen pro něco dobré :)(12.1.2011)

 • mrksik
  ****

  Poctivé remeslo (to nie je urážka). Po formálnej stránke ničím objavný dokument, po obsahovej ničím kritický, ale ako portrét osobnosti, prečo nie. Autor film zostrihal so zjavným citom, smutné pasáže striedajú veselé, nudné napínavé, no napriek tomu v druhej polovici dokument upadá do akejsi schematickosti (čomu sa pravdepodobne nedalo tak či tak vyhnúť, pokiaľ teda autor nechcel vypustiť - niektoré - Formanove filmy). Možno mi trochu vadila príliš návodná hudba, ale po pravde zaoberám sa tu vecami, ktoré sú pre bežného diváka prakticky nepostrehnuteľné. (7.8.'09 Písek, 2. koment) Pozn.: Prečo je pri filme Černý Petr použitá scéna z Lások jednej plavovlásky?(8.8.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Festival nad řekou, Písek, 2009 // Bohužel jsem musela odejít z plného kinosálu, kde jej uvedl jak sám režisér, tak i syn Miloše Formana, ale to nemění nic na obřím zážitku, který mi tenhle dokument poskytl. Možná není ani tak výjimečný, možná není ani tolik kvalitní jako jiné dokumenty o jiných režisérech, ale na mě neskutečně zapůsobil. Jak svojí civilností, tak oným osobitým a tolik uvolněným přístupem. Miloš Forman nám odkrývá sve emoce ze samého nitra, hovoří o své rodině, dětech... ostatně ho provází celým dokumentem. Vypráví nám o svých začátcích, o svých filmových dílech, o tom jak vznikala, s kým vznikala, co jejich vznik vůbec provázelo, s kým se kdy setkal... vypráví nám ten svůj pohled, který na žádných bonusových materiálech žádného DVD nespatříme... ať už tohodle režiséra máte více či méně rádi, tenhle dokument si vás jistě získá. Už pro tu svoji lidskost a lásku k filmu, která je neměřitelná...(7.8.2009)

 • El-Barto
  ****

  Hned je mi jasné, proč je Miloš Forman tak vynikajícím režisérem. To proto, že jeho vypravování je tak poutavé a člověk si dokáže jednoduše představit scénu, kterou se zrovna snaží vylíčit (scéna s Truffautem, příjezd gestapa nebo to jak za oknem stál medvěd...), jako kdyby ji sám zfilmoval. Miloše Formana jsem vždycky za jeho filmy uznával, ale to jsem toho o něm ještě věděl hodně málo.(28.12.2010)

 • - Dokument nabízí vedle setkání s velkým vypravěčem Milošem Formanem, jeho přáteli a rodinou i důvěrnější seznámení s řadou významných osobností: s producenty jeho oscarových filmů Michaelem Douglasem (Přelet nad kukaččím hnízdem) a Saulem Zaentzem (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Goyovy přízraky), producentem Paulem Rassamem (Valmont), scénáristou a dlouholetým přítelem Jean Claude Carrièrem a dalšími. Promluví zde i známí herci ze slavných Formanových filmů: F. Murray Abraham (Oscar za roli Salieriho v Amadeovi), Annette Beningová (Valmont), Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint), Luise Fletcherová (Velká sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem), Natalie Portmanová (křehká Inés z Goyových přízraků) a další. [Zdroj: CinemArt] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace