Reklama

Reklama

Miloš Forman: Co tě nezabije…

  • angličtina Milos Forman: What Doesn't Kill You... (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

O Milošovi Formanovi před rokem 1989 točil Jaromil Jireš pro Němce, Věra Chytilová pro Belgičany a po sametové revoluci vznikl konečně český dokument Drž se toho snu v režii M. Šmídmajera. Zachytil Miloše Formana při jeho putování na kole z Paříže na MFF v Karlových Varech a právě jízda na kole tvořila symbolický motiv k jeho životním a tvůrčím peripetiím. Za posledních 15 let došlo ve Formanově životě k velkým změnám a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty a peripetiemi... Miloslav Šmídmajer se tak opět vrátil k tomuto stále vzrušujícímu a inspirativnímu „tématu“, aby zachytil současný život i myšlení této velké osobnosti a díky osobnímu vztahu i kontaktu otevřel i některá intimní zákoutí Formanova života, která se stala inspirací pro jeho filmovou tvorbu a s neobyčejnou hloubkou a v nečekaných souvislostech zazněla v jeho filmech. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (149)

MeanWhile 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že jsem poprvé nevěděl, jestli se na tento dokument podívat. Sám nevím proč, ale byla to veliká blbost nepodívat se, takže jsem se hned rychle vzpamatovat a vylítnul jsem zasednout k televizi. Nejvíce jsem se těšil na pozdější scény z natáčení a ve společnosti Nicholsona, Douglase, Harrelsona, Carreyho a spoustu dalších. Je to výbornej dokument o životu Miloše Formana, největšího z českých režisérů. Jeho filmy jako Přelet nad kukaččím hnízdem, Muž na měsíci a další, to je prostě neodolatelná podívaná. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

I světový režisér, který točil Oscarové filmy dokázal stát stále na zemi a být obyčejným člověkem. Lidskost z Formanova charakteru jen srší a jeho vyprávění bych dokázal poslouchat celé hodiny. Bohužel již odešel navždy a s ním odešel i talent a osobnost, která je nenahraditelná. Odpočívejte v pokoji mistře....... ()

lofa 

všechny recenze uživatele

Je radost poslouchat Miloše Formana, když vypráví, protože to presentuje s takovým zaujetím, že se přítomna společnost musí zaručeně úžasně bavit. Na druhou stranu je krásné slyšet s jakým obdivem a zaujetím o něm povídají třeba Woody Harrelson nebo Javier Bardem. To je hned člověk hrdý na to, že se narodil právě u nás. A pevně doufám, že nám Miloš ještě nějaký další skvost natočí, protože jak sám říká, když se začnu nudit.... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Děsivě zdlouhavé a roztahané. Ano, má to něco z mistrových filmů. Tam se taky na ploše půl dne řeší něco, co by se za normálních okolností smrsklo do půl hodiny. Jenže pak by to nebyl oscarový režisér. Jeho filmy zrovna moc nežeru, ale nevadí mně. Forman v tomhle dokumentu občas vystupuje jako nerudný děda, který si pevně stojí za svými názory a přizná, že ne každý jeho film byl nutně zdařilý. A to se mně líbilo. Nelíbila se mně přepálená stopáž, neustálé poukazování, jak se žilo dříve a zapomnělo se tak nějak na nějaký dokumentaristický vrchol. Když měl totiž dokument vrcholit, dostavila se vlezlá nuda a nehynoucí chvála od jeho kolegů. Pane mistře, jednou bohatě stačilo vidět, jak jste točil filmy a přeji Vám, abyste ještě nějaký ten film natočil. 60% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Dokument nabízí vedle setkání s velkým vypravěčem Milošem Formanem, jeho přáteli a rodinou i důvěrnější seznámení s řadou významných osobností: s producenty jeho oscarových filmů Michaelem Douglasem (Přelet nad kukaččím hnízdem) a Saulem Zaentzem (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Goyovy přízraky), producentem Paulem Rassamem (Valmont), scénáristou a dlouholetým přítelem Jean Claude Carrièrem a dalšími. Promluví zde i známí herci ze slavných Formanových filmů: F. Murray Abraham (Oscar za roli Salieriho v Amadeovi), Annette Beningová (Valmont), Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint), Luise Fletcherová (Velká sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem), Natalie Portmanová (křehká Inés z Goyových přízraků) a další. [Zdroj: CinemArt] (POMO)

Související novinky

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (více)

Reklama

Reklama