poster

Miloš Forman: Co tě nezabije…

 • anglický

  Milos Forman: What Doesn't Kill You...

 • Slovensko

  Miloš Forman: Čo ťa nezabije...

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 4x50 min (SE: 110 min, Director's cut: 224 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Helixus
  ****

  Velmi zajímavé, doporučuju každému, kdo se aspoň trochu zajímá o film...Miloš Forman si musel projít mnoha a mnoha těžkými situacemi, aby se stal světově uznávaným režisérem...Trochu štěstí, neuvěřitelně hodně píle a talentu a držíte oscara v ruce ;) viděl jsem režisérskou verzi, která je sice hodně dlouhá a působí dojmem, že materiál byl jednoduše natočen a naskládán za sebe bez sofistikovanějších úprav, ale pro mě bylo téma natolik zajímavé, že mi to vůbec nevadilo...80%(15.3.2011)

 • Fanucci
  ****

  Postrádal jsem víc iniciativy ze strany tvůrce přijít s něčím novým, originálním...Především mi chyběl větší důraz na téma Formanova rozhodnutí (dilematu) opustit vlast a rodinu na úkor šance prorazit v zahraničí a svobodně tvořit. Nepřísluší mi ho za tento krok odsuzovat a ani tak nečiním. Ale pokud měl dokument přijít s něčím novým, neotřelým a nebýt jen oslavným portrétem, tak přesně toto téma by mu dodalo na zajímavosti a posunulo by ho v mých očích výše. Je ovšem otázka zda vůbec Forman chtěl toto téma více rozebírat a otevírat veřejnosti...Má koneckonců plné právo to neudělat.(23.1.2010)

 • kinej
  ***

  Kdyby se mě někdo zeptal, jakou profesi obdivuji ze všeho nejvíce, bude to zcela jistě režisér, zejména takový, který je zároveň i vizionářem. A jsem opravdu pyšný že i český národ má jednoho takového, který splňuje všechna možná kritéra, že může být považován za velikána světového filmu. Dokument „Co tě nezabije…“ není špatný, ale řekl bych že je velice obecný. Občas se dozvíme nějaké zajímavosti, ale jsou zde i věci, které zde vůbec být nemusely. Například pasáže z rodinného oběda bych oželel a naopak bych uvítal více informací z profesního života. Paradoxně nejvíce se mi z DVD líbily bonusové rozhovory, které obsahují velké množství skutečně zajímavých informacáí o natáčení atp. Přijde mi, že Miloš Forman by si zasloužil něco komplexnějšího a obsáhlejšího v ideálním případě něco podoného jako Stanley Kubrick: Life in Pictures. Moc mi nesedl ani hudební doprovod, který má někde až příliš velkou ambici ilustrovat atmoséfru jedntlivých momentů. To mi nesedlo zejména u historky s Jaws.(20.2.2012)

 • airwolfis
  ****

  O životě Miloše Formana jsem toho zas až tolik nevěděl, takže pro mě byla novinka i to, že v dětství přišel o rodiče. I přesto neustále v dokumentu několikrát zmiňuje velkou podstatu rodiny. A když už pro nic jiného, tak pro ten jeho nezaměnitelný český přízvuk v angličtině určitě stojí za shlédnutí (BTW – nechápu, jak může stále tak dobře mluvit česky, když např. Ivan Lendl po pár letech v Americe všude cpe anglický přízvuk…).(31.12.2010)

 • Hunt
  ****

  Hudba: Petr Malásek. Velice zajímavý dokument s velmi charismatickou osobností. Zatím jsem viděl pouze 110min. verzi, která mi přišla v několika momentech zkratkovitá, takže se moc těším na režisérskou verzi (a třeba už to bude na *****) (04.01.2011) Teď jsem dokoukal verzi v délce 224min. a příběhové zkratky nebyly bohužel rozvedeny, jen přídáno další (někdy více, někdy méně zajímavé) vyprávění, takže verzi 110min. bych dal 4hvězdy a u verze 224min. se přikláním spíše ke 3hvězdám, neboť nevyužít 224min. a zůstat v mnoha případech na povrchu, či přeskočit určité situace mi u tak velké osobnost příjde jako velká škoda (30.01.2012)(4.1.2011)

 • - Dokument nabízí vedle setkání s velkým vypravěčem Milošem Formanem, jeho přáteli a rodinou i důvěrnější seznámení s řadou významných osobností: s producenty jeho oscarových filmů Michaelem Douglasem (Přelet nad kukaččím hnízdem) a Saulem Zaentzem (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Goyovy přízraky), producentem Paulem Rassamem (Valmont), scénáristou a dlouholetým přítelem Jean Claude Carrièrem a dalšími. Promluví zde i známí herci ze slavných Formanových filmů: F. Murray Abraham (Oscar za roli Salieriho v Amadeovi), Annette Beningová (Valmont), Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint), Luise Fletcherová (Velká sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem), Natalie Portmanová (křehká Inés z Goyových přízraků) a další. [Zdroj: CinemArt] (POMO)