Reklama

Reklama

Miloš Forman: Co tě nezabije…

  • angličtina Milos Forman: What Doesn't Kill You... (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

O Milošovi Formanovi před rokem 1989 točil Jaromil Jireš pro Němce, Věra Chytilová pro Belgičany a po sametové revoluci vznikl konečně český dokument Drž se toho snu v režii M. Šmídmajera. Zachytil Miloše Formana při jeho putování na kole z Paříže na MFF v Karlových Varech a právě jízda na kole tvořila symbolický motiv k jeho životním a tvůrčím peripetiím. Za posledních 15 let došlo ve Formanově životě k velkým změnám a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty a peripetiemi... Miloslav Šmídmajer se tak opět vrátil k tomuto stále vzrušujícímu a inspirativnímu „tématu“, aby zachytil současný život i myšlení této velké osobnosti a díky osobnímu vztahu i kontaktu otevřel i některá intimní zákoutí Formanova života, která se stala inspirací pro jeho filmovou tvorbu a s neobyčejnou hloubkou a v nečekaných souvislostech zazněla v jeho filmech. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (148)

El-Barto 

všechny recenze uživatele

Hned je mi jasné, proč je Miloš Forman tak vynikajícím režisérem. To proto, že jeho vypravování je tak poutavé a člověk si dokáže jednoduše představit scénu, kterou se zrovna snaží vylíčit (scéna s Truffautem, příjezd gestapa nebo to jak za oknem stál medvěd...), jako kdyby ji sám zfilmoval. Miloše Formana jsem vždycky za jeho filmy uznával, ale to jsem toho o něm ještě věděl hodně málo. ()

dots24 

všechny recenze uživatele

Veľmi ľudsky dokument kde je hlavným rozprávačom sám Miloš Forman. Pomalé tempo a pekne zmapované obdobie každého režisérovho filmu viac prostredníctvom rozprávania ako nejakého veľkého množstva záberov zo zákulisia (ajkeď aj tých tu bolo dostatok). Oddychovka pre fanúšikov ale aj pre neznalých. Technicky síce nejde o nič extra, ale ma to v sebe veľkú silu príbehu. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Děsivě zdlouhavé a roztahané. Ano, má to něco z mistrových filmů. Tam se taky na ploše půl dne řeší něco, co by se za normálních okolností smrsklo do půl hodiny. Jenže pak by to nebyl oscarový režisér. Jeho filmy zrovna moc nežeru, ale nevadí mně. Forman v tomhle dokumentu občas vystupuje jako nerudný děda, který si pevně stojí za svými názory a přizná, že ne každý jeho film byl nutně zdařilý. A to se mně líbilo. Nelíbila se mně přepálená stopáž, neustálé poukazování, jak se žilo dříve a zapomnělo se tak nějak na nějaký dokumentaristický vrchol. Když měl totiž dokument vrcholit, dostavila se vlezlá nuda a nehynoucí chvála od jeho kolegů. Pane mistře, jednou bohatě stačilo vidět, jak jste točil filmy a přeji Vám, abyste ještě nějaký ten film natočil. 60% ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Možnost seznámit se s režisérem českého původu, M.Formanem. A pro ty, které zajímá jeho život víc, tak mohu jen doporučit knihu o něm, kterou mu pomohl sepsat i další člověk z česka žijící v U.S.A. Jan Novák. Kniha je především dokladem o době v zemi, kde strávil M.Forman kus svého života. Po přečtení si této knihy jsem si řekl: Kdyby nevyšla, nebyla napsána, nebyl M.Forman, tak by byl můj život rozhodně ochuzený. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Pan dokument o Panu režisérovi, nenormálním sympaťákovi, zábavném vypravěči, jehož humor neopustil ani po naprosto příšerných životních fackách, o kterých zde mluví s noblesním nadhledem, však vnímavý jedinec i nejednu slzičku uroní. Ironie osudu, absurdní náhody i nehody, neoplatitelná pomoc od lidí, od kterých by to člověk nečekal a tolik talentu, proměněného ve filmové skvosty... Já toho krásného chlapa zkrátka milovala! Tento parádní dokument se výborně doplňuje s velkou knihou Barrandov Pavla Jirase, edice Nezapomenutelní, díl Miloš Forman. Jo, stála majlant, ale když jsem si ji pořídila, nesla jsem se, s ním pod paží, celým městem jako hovno na lopatě. HRDOST! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Dokument nabízí vedle setkání s velkým vypravěčem Milošem Formanem, jeho přáteli a rodinou i důvěrnější seznámení s řadou významných osobností: s producenty jeho oscarových filmů Michaelem Douglasem (Přelet nad kukaččím hnízdem) a Saulem Zaentzem (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Goyovy přízraky), producentem Paulem Rassamem (Valmont), scénáristou a dlouholetým přítelem Jean Claude Carrièrem a dalšími. Promluví zde i známí herci ze slavných Formanových filmů: F. Murray Abraham (Oscar za roli Salieriho v Amadeovi), Annette Beningová (Valmont), Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint), Luise Fletcherová (Velká sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem), Natalie Portmanová (křehká Inés z Goyových přízraků) a další. [Zdroj: CinemArt] (POMO)

Související novinky

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (více)

Reklama

Reklama