V hlavní roli já

Scénografie:

Eleanor Wood

Kostýmy:

Maeve Paterson

Čierny humor, absurdnosť situácií a skvelé herecké výkony gradujú každou scénou až do samého záveru. Neskutočná paľba vychytených hlášok, ktorú miestami trošku uzemňujú jednoduché schémy riešenia zápletky, ale inak je to naozaj skvelo zostrojená a rozohraná partička, z ktorej divák určite neodíde porazený. 85%.(23.2.2010)

Slabinou sitcomově koncipovaného (většina scén probíhá v prostoru jednoho bytu a jeho dvorku) filmu je obsazení Dylana Morana a jeho vnějškového stylizování do proslulé figury Bernarda z "Black Books", což vytváří neadekvátní očekávání. Toto není film Dylana Morana, nýbrž herce a scenáristy Marka Dohertyho, přičemž fakt, že se jedná o jeho první celovečerní scénář, staví film do pozice zjevení. Takto pečlivě promyšlené a dramaturgicky precizní dílo, navíc ještě černá komedie, se v Evropě jen tak nevidí. Krom toho je potřeba ocenit chytrou sebereflexivní hru, kdy se evidentně laciný film stylizuje jako klasické thrillery hitchcockovské éry, zatímco dialogy odůvodňují užití příslušných postupů a reflektují současné trendy žánrové kinematografie. Více v recenzi na Aktuálně.cz.(19.9.2009)

• Gereth

Mám rád černý humor a Dylan Moran je jeden z mých nejoblíbenějších komiků. Popravdě, když jsem poprvé zaslechl o tomhle filmu, okamžitě putoval do předních pozic mého must-see listu. O to větší bylo pak mé zklamání. A Film with Me in It má neskutečně pomalý, uzívaný start, kde vám ze všech stran ukážou, jak je Mark hrozně moc na dně. A není to vůbec podáno vtipnou cestou. Působí to jako začátek nějakého slabšího nezávislého dramatu. Když toto(polovina filmu) protrpíte, pak už dostanete vcelku ucházející černou komedii o tom, že náhoda je prostě svině. Dylan Moran ve své klasické roli jě opět skvělý a celkově z toho pár dobrých hlášek vypadne, ale po prozívané půlhodině už to jedno, dvě nadzvednutí koutku prostě nezachrání // 50%(7.5.2010)

• MartinezZ

3.4.2010 ~ Jak moc může být černá komedie černá, aby to ještě vůbec byla komedie? Tahle komedie je totiž tak černá, že už černotou zabíjí vtip. ~ Irové jsou asi drsný národ. Vyvozuji to z toho, že tahle drsná komedie pochází z Irska. Hned na začátek podotknu, že mě moc nepobavila. Na můj vkus totiž moc černá. ~ Setkáváme se tu s několika postavami. Ani jedna z nich před sebou nemá šťastný život. Většina dokonce ani dlouhý. Ústředními postavami je Mark, neúspěšný herec, a jeho přítel režisér, sázkař a ochlasta. Oba dluží na nájmu a hlavně Mark s přítelkyní a psem bydlí ve sklepní špeluňce. Mark potřebuje roli, jeho přítel scénář. A netrvá dlouho a život jim díky několika neuvěřitelným morbidním náhodám jeden takový scénář přichystá. A bude jen na nich, jak tenhle "film" skončí. ~ Jak už jsem napsal, obávám se, že tohle bylo na můj vkus moc. Nějak mi nepřišlo moc vtipné, když umírají ti, kteří příkoří života snášejí jen díky tomu, že mohou být s někým blízkým, nebo ti, kteří se do dané situace dostanou jen díky tomu, že jsou ve špatnou chvíli na špatném místě a potkají dva blby. ~ Stejně, jako u akčních filmů neskáču a neřvu "zab ho, dodělej ho, vystřel mu mozek z hlavy", tak u téhle komedie jsem se nesmál. Jednou, jedinkrát jsem se usmál a to je pro uchování si tohohle filmu v hlavě příliš málo. ~ Takže, co že jsem to vlastně viděl....??? Ále, to je jedno...(18.3.2013)

Nápad, který nemá šanci utáhnout celovečerní film, a to ani v případě, že ten film má jen 90 minut a v hlavních rolích Dylana Morana a Marka Dohertyho. Rád se zasměju idiotům s blbými nápady, kterým se hroutí svět, ale tohle dílko, které si vzalo za cíl vystavět zápletku trochu jinak, než v běžných filmech, mi to neumožnilo. Protože postavy mi byly ukradené a hlavně - protože to nebylo vtipné. Scény, u nichž bych se aspoň pousmál, bych spočítal na prstech.(11.7.2010)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu. (Terva)