V hlavní roli já

Scénografie:

Eleanor Wood

Kostýmy:

Maeve Paterson

Nápad, který nemá šanci utáhnout celovečerní film, a to ani v případě, že ten film má jen 90 minut a v hlavních rolích Dylana Morana a Marka Dohertyho. Rád se zasměju idiotům s blbými nápady, kterým se hroutí svět, ale tohle dílko, které si vzalo za cíl vystavět zápletku trochu jinak, než v běžných filmech, mi to neumožnilo. Protože postavy mi byly ukradené a hlavně - protože to nebylo vtipné. Scény, u nichž bych se aspoň pousmál, bych spočítal na prstech.(11.7.2010)

Předestírám, že Blackbooks nesleduji, takže jsem nebyl předem ničím poznamenán... Ještě nikdy nebylo umírání tak originální a vtipné jako s touhle černou komedií. Zanechala pozitivní dojem a nebyla to žádná tuctovka. Ale stejně to chtělo obsadit nějaké známější (a kvalitnější) herce, možná trochu zpestřit to prostředí a taky aby ten závěr nebyl tak bezradnej (ne: "Policie na všechno skočila!")... Takže hezké ***.(18.11.2009)

Kdyby se to sralo v mým životě stejně jako tady hlavní postavě, asi bych si už dávno hodil mašli. Možná i dvě, protože s mým štěstí by nademnou prasknul trám, když bych se začal věšet. O to větší průser je, že tahle komedie je tak černá, až je nevtipná a to je velká škoda. Nápad je to totiž parádní a ti herci jsou dokonalí. Hlavně Dylan Moran, který hraje to, co umí nejlíp. Věčně nalitýho chlapa bez života. Škoda jen, že i komedie samotná je tak trošku bez života.(26.5.2010)

Určité situace se opravdu blbě vysvětlují kupříkladu když zavrže gauč zrovna když z něj vstáváte, nebo když čekáte v trenýrkách a tílku ve skříni na tramvaj (kdo zná vtip ten pochopí) co se ale vysvětluje úplně nejhůře je situace, kdy máte byt plný mrtvol a fakt za to nemůžete. Krásná černá komedie o tom, že ne každý, kdo má v bytě mrtvoly je masovej vrahoun. Dylan Moran opět famozní (scéna se spoutáváním policistky izolepou mě dostala) a jak film plyne, tak si říkáte, že z tohodle už se prostě nemůžou naši hrdinové vykecat a rovnou je postaví ke zdi nebo na šibenici. Parádní cynická jízda a jediné co mě odradilo byl začátek. Prostě prvních patnáct, dvacet minut se budete celkem nudit a třeba to budete chtít vypnout...NEDĚLEJTE TO !!! Připravíte se o hodinu skvělé zábavy a to by byla škoda.(8.9.2014)

• Morholt

nápad dával prostor pro spoustu gagů, hlášek i šílených situací, stejně jako pro charakteristický britský rukopis. Ale ani jednoho jsem se, až na výjimky, nedočkal. Lví podíl na tom má nejen režie, ale i dvojice hlavních představitelů, kteří jsou ve svých rolích naprosto bezkrevní. Tady bych byl snad i spokojenější s uřvaným americkým remakem, než s touhle nudou. 30%(31.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu. (Terva)