• Španělsko

Španělsko, 2009, 90 min

Daniel Benmayor

Mario Schoendorff
  • darkrobyk

Film z řady tzv. loveckých snímků. Naivní hráči se nechají s pytli na hlavách odvézt do pustiny, kde zjistí, že není hra, jako hra. Slibný námět v těžce amatérském provedení. Nepříjemná skákající kamera nutí oči kmitat sem tam. Navíc často mate, jelikož divák neví, zda kamera jen ukazuje, a nebo zda je očima někoho jiného. Postava pak stojí uprostřed lesa, kamera se okolo ní plíží a různě poskakuje, čekáte, kdo ji přepadne, a pak nic. Kamera totiž jen snímala scénu... Hrubě zklamaly gore efekty, které v černobílém vidění působí až směšně. Postavy zoufale pobíhají, blábolí nesmysly, ženský předpisově ječí a vzdychají a všichni dělají takový bengál, že by je našel okamžitě hluchý i slepý. Hvězda za les, druhá za závěr, který trošku napnul. Celkové odfláknutí potvrzuje již v úvodu mikrofon trčící zhora v autě...(29.12.2011)

Až tak mizerné ohodnocení si španělský "Paintball", rozhodně nezaslouží. Jasně, potenciál byl veliký...chybičky a nelogičnosti by se také našly ale mít mírně nad 30% ? To se na mě nezlobte, ale to fakt ne ! Už za ten originální nápad, je potřeba mít trochu toho respektu. Paintballová střílečka, jenž se zvrtne v boj o přežití. To se málokdy vidí. Možná, v minimální souvislosti s Renčovým filmem "Válka barev". Jinak, ale nikoli. Dalším plusem je roztřesená kamera. Pro někoho naprostá zbytečnost, pro mě zase exkluzivita a způsob, jak být do děje vtažen. Nemluvě o záběrech z termální kamery a velice dobře zvládnutými scénami zabíjení. Navíc, to celé dává smysl a jakýsi odkaz, že dnešní společnost bohatých a zkorumpovaných lidí, se baví opravdu nechutnou zábavou, kdy jde opravdu o život. V tom vidím největší smysl tohoto filmu. Ukázat, jak povrchní a cyničtí můžou být lidé ze střední a vyšší vrstvy. Španělsko produkuje jeden zajímavý projekt za druhým. Stává se z něj, nová mekka pro originalitu v hororech.(27.9.2011)

• SOLOM.

Film Paintball patří mezi nejhorší kousky španělské produkce, které jsem do dnešního dne měl šanci vidět. Jde o podprůměrné akční béčko, které se vetřelo do hororového žánru díky postupnému vyvražďovaní jednotlivých postav. Nejvíc ho sráží otřesná třepotající se kamera, nudnost, spousta nelogických scén a stupidní chování postav. Nicméně mě jako skalního fandu této hry nejvíc zaujalo prostředí a úvodní přestřelka. Jinak je ale film jedna velká nuda, kterou si už asi nikdy nepustím. Slabé 2*(29.3.2010)

• Druby

Ač mám filmy typu "last man standing" rád, tak tohle byla tragédie. Jediné, co bylo víc než dobré, je námět - bohužel, ten byl zprzněn tak, až to hezké není. Snad ani jedna smrt není uvěřitelná, snad ani jeden charakter reálný - navíc do sebe nezapadají. Těžkej brak, tupé dialogy..od nuly zachraňuje stopáž a přežití vcelku sympatické postavy..s bídou 15%(8.2.2011)

A už je to tu zase. Asi mám vkus na hovno, ale opět nechápu tak malé hodnocení. Já byl absolutně překvapenej. Kamera super, dlouhé scény bez střihů, což je dnes málo vidět. Téma super. Herci ok.... Nevím, co se komu nelíbí. Ten pohled z očí vraha přes termovizi je luxusní a efekty celého filmu to samé. Dal bych 3, ale za to hodnocení dám schválně 4! Asi nechápete, že tento film má mraky pozitivů oproti jiným vyvražďovacím slátaninám, které mají 60 až 70% kvůli kozatým kurvám a debilním komerčáckým hláškám puberťáckých imbecilů. Raději si pusťte Ulici a Ordinaci, abyste dali pálku mamrdi.(9.3.2013)