Soeur Sourire

Usmievavá sestra

Drama / Životopisný / Hudební

Belgie / Francie, 2009, 119 min

• KrestanFilms

Zprvu příjemný filmík, který se ale začal zvrhávat až... Ale popořadě: Mladá puberťačka uteče z domova do kláštera, kde má problém zapadnout - kvůli pýše. Během pobytu napíše píseň, která obletí svět a její pýcha ji zavelí opustit klášter a spustit se za slávou. Jenže lidská sláva - polní tráva - uhasla skoro v zápětí. Naše puberťačka tak zpívá alespoň po barech, což ji ale také omrzí. A taxe vrací za svou dávnou homokamarádkou s níž vstupuje do lesbicého vztahu a... konec filmu. Scéna, kde se obě lesbičky spolu nahé koupou ve vaně a k tomu hraje v pozadí písnička o Bohu je opravdu odporná. Za tuto scénu musím dát čistý odpad...(26.4.2013)

K filmu som sa dostal úplnou náhodou, ale zaujal, takže som ostal. Usmievavá sestra bola sympatická a jej kukuč mi bol povedomý a po chvíli mi zaplo, že tie jej oči som videl vo filme C. Eastwooda Život po živote. Na Cecil De France si už dám pozor. Má talent ženská jedna...Príbeh usmievavej sestry je natočený podľa skutočnej udalosti a aj to bol dôvod mojej zvedavosti. Šikovná a sympatická sestra naspievala hit , z ktorého sa predalo milióny cd-čiek a cirkev z toho pochopiteľne pekne profitovala. Nádejnej speváčke túžiacej po sláve však po vystúpení z kláštora dali cirkevní papaláši jasne pocítiť, kto je tu pán a podľa hesla, keď nie si s nami si proti nám usmievavá sestra aj dopadla. Príbeh o rýchlej sláve , ale aj o rýchlom páde na dno odhaľuje tvrdšiu cirkevnú tvár, čo sa cirkvi určite páčiť nebude. Konzervatívne spôsoby matky predstavenej a jej nadriadených by dnešný pápež František asi neschvaľoval. Feri vyzerá na pápeža, ktorý je otvorený všetkému. Takmer. 80%.(7.12.2014)

Sebedestrukční cesta zpovykaného puberťáka, kterému pomohla dospět až Afrika. Cécile De France dokázala optimálně popřít svoji ženskost, byla enormně umanutá jeptiška, věřila v boha i život. A to vše v rychlém sledu jako Jeanine Deckers.(11.11.2011)

Životopisný film přesně tak, jak si klasický životopisný film vysluhuje. Cécile De Franca zahrála poctivě. Životem Jeanine nás režisér provedl obstojně, ale vracet se k němu víceméně nehodlám.(28.11.2014)

Precizni a ruzne interpretace nabizejici zivotopisny film o autorce hitu "Dominique nique niique". Nic neni tak jednoduche, jak to vypada a po zaverecne scene uz zbydou jen otazky, proc to cele doslo prave az k tomuto konci. Ale napeti mezi hrdinkou, cirkvi, touhou po vlastni realizaci a idely, stejne jako napeti prakticky ve vsech vztazich titulni hrdinky jsou mistrne vybalancovane. Film je to krasny a smutny. Kombinace, kterou mam rad(13.4.2011)