The Butterfly Effect 3: Revelations

Patrick Banister

Kostýmy:

Roemehl Hawkins
  • Kalimero13

Nesouhlasím s některými komentáři, které staví trojku nad dvojku. Dvojka nebyla nic moc ale s nálepkou "video film" je mnohem lepší. Trojka je stupidní ve všech směrech. Skákání už není vůbec zajímavé. Děje se tak často a cíleně. Daná osoba, herecky velice nesympatická (jak z akčních béček minulého desetiletí), uplně popírá princip předchozích dílů. Dokáže se přenést kamkoliv i když na tom místě ani nebyla. A ten finiš....bože ten finiš. Pointa byla jasná hned, jakmile akce v minulosti neměnili adekvátně budoucnost. Navíc to divadýlko...joj.(9.10.2009)

Po úbohej a zbytočnej druhej časti tu máme 3.pokračovanie výborného Butterfly Effectu a môžem povedať, že sa vcelku podarilo. Príbeh je založený na tom, že hlavný hrdina Sam si je vedomý svojej schopnosti ovplyvňovať a pozorovať udalosti už minulé a toto aj využíva na spoluprácu s políciou pri chytaní zločincov. Raz sa však rozhodne vrátiť do vlastnej minulosti, všetko však dopadne horšie ako si predstavoval. Dej je zaujímavý a napínavý, samotný film je o dosť temnejší a dospelejší než jeho predchodcovia, herecké obsadenie je tiež slušné, len škoda, že samotné finálne rozuzlenie je možné úspešne predvídať už približne v polke filmu. Bez ohľadu na "značku" Butterfly Effect však ide o podarený, atmosférický film zo série After Dark Horrorfest 2009.(30.7.2010)

Po druhém zhlédnutí přehodnocuju svůj původní ne moc dobrý názor. Na rozdíl od dvojky, zde byla snaha o nějakou menší originalitu, tedy skoky v čase obstarala tentokrát cesta myšlenek se soustředěním a děj se zabýval více kriminální cestou - hledáním vraha. Trochu by mi vadilo to obohacení (naštěstí jen jednou) erotickou scénkou a hromadou explicitní krvavosti. Ale dobře, z čeho jiného může film určený pro DVD vytěžit? Jinak i docela zajímavé, napínavé, konec těžce překvapivý (jen z hlediska prvního zhlédnutí) a opět rozporuplný. Na první díl to sice nemá ani zdaleka, ale mohu s jistotou říct, že si vedl o něco zajímavěji a lépe, než nemastný neslaný druhý díl. 60%(4.11.2015)

Tak jako šla dvojka přesně po stopách prvního dílů, tak tady je to úplně jiný. Cestování lze ovlivňovat, následky ovšem ne a docela jsem čuměl jak moc se přilila brutalita. Některé záběry a vraždy jsou až hororový. Dost dlouho jsem se ale nudil, nevím proč, ale chytla mě hlavně až poslední 20minutovka, která je víc než dobrá a nechybí celkem nekompromisní závěr, ke kterýmu se v předchozím dílu režisér neodvážil. Pohodová jednohubka. 55%(2.9.2011)

S jedničkou se to nedá srovnávat. Dvojka podle mě byla lepší. Hlavně kvůli tomu, že v obou dílech byla alternativní přítomnost po změně drobnosti v minulosti daleko drsnější a hlavní hrdina v zoufalejší situaci. Tady jsem si kolikrát říkal, proč to vůbec řeší, když teď může ještě v pohodě žít. Akorát si to posere ještě víc. Proč dávám teda tři hvězdičky? Protože mám slabost pro filmy s cestováním v čase. Je ale fakt, že jsem chvíli uvažoval o dvou hvězdičkách. Když ale odpustím v některých scénách slabší herecké výkony v čele s hercem v hlavní roli, pak přičtu půl bod za již zmíněnou oblibu filmů s cestováním v čase a pak ještě přičtu další půl bod za neobvyklou brutalitu a na Američany dost ostrou erotickou scénu, jsou to ty tři hvězdy. Jen škoda, že v té zmíněné erotické scéně je opravdu to, co už jsem předtím četl tady na ČSFD a myslel jsem si o tom, že to je jen nadsázka. Nebyla. Hlavní hrdina opravdu při scéně hraničící s pornem vystřídá pět šílenejch poloh. Při jedné například buší do svý milenky zezadu, ona je natisknutá na skleněným stole, přes který jsou rozpláclé kozy na celé jeho ploše. Při další švihá bokama jak univerzální voják, že ty kozy lítaj víc než boxovací hruška Rockyho Balboa. No a nakonec po pěti minutách divokého souložení se týpek zasekne a řekne se smrtelně vážným výrazem po tom co zahlédne fotku své bejvalky: "Ne, já nemůžu!" Bylo to směšné samo o sobě a když k tomu ještě přičtu opravdu hodně špatně zahraný výraz herce v hlavní roli, bylo to ultrasměšné. Škoda takových slabých momentů, nedotažených nápadů, které sice osvěžovaly zažitý koncept předchozích dvou dílů, ale chtělo to ještě zapracovat, páč tomu něco chybělo. Dále je škoda divné a nedotažené zápletky a divného konce, o kterém nevím, co si mám myslet. Proč jsem i přes tuto kritiku dal tomu filmu tři hvězdičky jsem už vysvětlil. Jsem si vědom, že lidé, kteří nemají rádi filmy s cestováním v čase a neodpustí hercům a tvůrcům některé zmíněné chyby si zřejmě od mého hodnocení jednu, dvě nebo tři hvězdičky odečtou.(27.4.2009)

• - Natáčalo sa od roku 2008 v USA a to najmä v Detroite a v Kanade. (Greenpeacak)

• - Film mal premiéru na festivale hororov After Dark Horror Fest, ktorý je známy aj pod názvom 8 Films to Die For. (Greenpeacak)

• - Špeciálne efekty filmu zabezpečovali spoločnosti CIS Vancouver a Image Engine Design. (Greenpeacak)