The Butterfly Effect 3: Revelations

Scénografie:

Patrick Banister

Kostýmy:

Roemehl Hawkins

Po špatné a zbytečné dvojce obrovsky milé překvapení. Trojka je plně srovnatelná s jedničkou, a proto ji taky (jako jedničku) nemám problém osolit silnými čtyřmi. Tenhle typ mysteriózních béček prostě miluju, a v mých očích jsou podobné kousky stokrát přitažlivější a zábavnější, než všelijaké namachrované komerční blockbustery. Temný, napínavý a skvěle vypointovaný příběh, jehož rozuzlení jsem sice minimálně od poloviny tušil, ale opravdu jistý jsem si jím nebyl až do samého konce. A výborná Rachel Miner - na tuhle herečku se fakt hrozně rád dívám, protože vůbec nevypadá ani nehraje jako většina ostatních hereček.(1.2.2016)

Rozhodne mnohem lepsi nez dvojka! Pribeh je pojaty trosku jinak. Je to spis thriller s prvkem cestovani casu nez klasicka myslenka Butterfly Effectu. Bohuzel scenar ma hodne nedotazenosti a logickych der, coz je skoda. Z nametu slo rozhodne dostat vic. Zas tak spatne to neni, ale za tu odflaklost scenare jen 60%.(9.8.2009)

Po nepovedém druhém díle jsem nedoufal, že by trojka mohla nějak překvapit, ale mýlil jsem se. Další snímek který má s prvním dílem společný pouze název a nápad s cestováním v čase mě hodně zaujal. Klasicky jsme svědky mladého muže, který se umí vracet do minulosti. V tomto snímku používá schopnost k dopadení zločinců. Jako vždy se něco semele a tak jsme svědky mnoha jiných realit a alternativ. Příběhově velice slušné a líbil se mi nápad s vrahem. Dále jsem nečekal nějaký náznak gore a nakonec ho tu bylo docela požehnaně. závěrečný twist nějak extra nepřekvapí, ale taky nezklame. Jsem potěšen.(6.12.2013)

• Vojťas

Film je poměrně slušně zpracovaný, ale jsem opravdu alergický na typy snímků, používající název svých předchůdců a majících přitom minimum společného. Oproti předchozím dílům (naprosto excelentní jedničce a spíše průměrné dvojce) tu máme sice dalšího "cestovače" v čase, ALE.... Tohle je bohužel velké ALE, jelikož celá myšlenka cestování pouze pomocí zapsaných či vyfocených vzpomínek se mění na lítání do kteréhokoliv data, co si hlavní hrdina vzpomene. Snímek se stává podprůměrným také kvůli celkovému nepochopitelného zmatku ve změnách přítomností a i když je vyústění překvapivé a celý film by posunul o příčku výše, má smůlu. ... Prostě a jednoduše, jde o """pokračování""" => musí nastat konfrontace s předchůdci.(23.5.2011)

Na první film se dotáhnout nemůže a lehce strádá i za druhým dílem, ovšem Butterfly effect zkrátka má jako nápad svou kvalitu a i třetí díl je velmi slušný. Celý film nechává diváka na pochybách, kdo je ve skutečnosti vrahem a jestli jím není samotný hlavní hrdina. Konečné rozuzlení nakonec ale není pravda tak překvapující, ovšem závěrečná scéna s hořícím domem je opravdu krutá a já u ní jen seděl s otevřenou pusou a přál jsem si ať to skončí jinak. Slušný Carmackův výkon, docela ucházející hudba a moc bych si přál čtvrté pokračování, ale zřejmě už se toho nedočkám.(3.9.2011)

• - Špeciálne efekty filmu zabezpečovali spoločnosti CIS Vancouver a Image Engine Design. (Greenpeacak)

• - Film mal premiéru na festivale hororov After Dark Horror Fest, ktorý je známy aj pod názvom 8 Films to Die For. (Greenpeacak)

• - Natáčalo sa od roku 2008 v USA a to najmä v Detroite a v Kanade. (Greenpeacak)