Nowhere Man

Belgie, 2008, 95 min

Spoiler: Příběh muže, který svou krizi středního věku řeší utěkem do Jižní Ameriky mohl být přinejmenším zajímavě natočený. Nicméně, happy end se nekonal a on se po pěti letech vrací domů jak zpráskanej pes. Tam na něj čeká jeho bývalá manželka (která se mezitím znovu vdala) a spolu rozehrávají velice zvláštní vztah. Konec byl pro mě rozhodně neuspokojivý. Takový typický festivalový film, ačkoliv vůbec nevím čím se takové filmy vyznačují. (Febio 2009)(29.3.2009)

• hygienik

Píp... Čo to malo znamenať? Prečo tí ľudia konali tak, ako konali? O čom to bolo??? Do píp... Ak takto naozaj vyzerá mužská kríza stredného veku, tak to aby som si už začal kupovať zásobu konzerv a k tomu stan. Tomuto sa proste nedalo veriť. A tá jeho manželka? Tak určite :) SUNDANCE 2006 NAJLEPŠÍ SCENÁR(24.1.2016)

Film, který podle mě lidé našeho věku (do 30 let) nemohou zcela pochopit a dostatečně ocenit a to proto, že prostě nezažili krizi středního věku a přijde jim jako něco nelogického. Proč ten vůl, když měl VŠECHNO, odcházel od manželky, domu, práce a peněz?! Několik starších porotců mi řeklo něco ve smyslu: "Jo, tenhle film je přesně o mně. Jenže rozdíl je, že on odejít dokázal, já ne". Je potřeba to vidět, je potřeba ho tolerovat.(4.4.2009)