Anne a Mark tvoria mladý, šialene navzájom do seba zamilovaný pár. Presťahujú sa do nového bytu, rozhodnú sa zosobášiť, chcú si založiť rodinu. Ich idylický sen sa však začne neočakávane rozplývať. Pri náhodnom vyšetrení u lekára sa Mark dozvedá, že trpí zákerným zriedkavým ochorením. Obaja sú odrazu vystavení ťažkej skúške vzájomných citov a navyše konfrontovaní s úskaliami vážnej choroby. Nerovný boj môže mať len jedného víťaza. Režisér René Feret spracoval tému inšpirovanú autobiografiou spôsobom, v ktorom aj napriek skľúčujúcemu príbehu môžeme cítiť radosť a odhodlanie k životu. Film zachytáva naozajstné emócie v tej najúprimenjšej podobe. O krutosti osudu, strachu zo smrti, osamelosti a čistej láske. (oficiální text distributora)

Radko odpad!

Určite existujú diváci, u ktorých takéto vydestilované trtošiny s morálnym nábojom zaberú. Možno sú aj vo väčšine (viď IMDb - 83%), no pre mňa je to dokonale zabudnuteľná záležitosť, ktorej kvality vystihol užívateľ JohnnyD. Niečo podobné každodennému rituálu, ktorý sa síce odohrá vždy inak, ale v podstate tak isto. To je na film dosť málo. ()

JohnnyD

Typický eurocrap. Naivné patetické dialógy, množstvo samoúčelnej erotiky, strašní herci a to všetko dookola vyše hodinu a pol v akomsi "arte". Dvaja katastrofálni herci (byť férový, hlavný hrdina je horší ako jeho nepochopiteľne často nahá priateľka) v hlavných rolách zo svojich úst vypúšťajú také vety, že človek je na vážkach či sa smiať alebo rovno sa vyvracať. Odporne naivné. ()