Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokračování kasovně úspěšného rakouského hororu z roku 2006 líčí příběh jedné z postav, která přežila vražedné šílenství. Děj se tentokrát netočí kolem party dospívajících v ohrožení vraždícím maniakem. Jeho osu tvoří pátrání hlavní hrdinky po stopách zmizelé přítelkyně, s níž ji pojí prožitá tragédie. V tyrolských Alpách se rozehrává drama, které podobně jako první díl těží ze zaoceánské žánrové tradice. Středoškolský slasher však tentokrát autoři vyměnili za inspiraci filmy jako Hory mají oči (1997) nebo Texaský masakr motorovou pilou (1974). V působivých vysokohorských kulisách originálně reagují jak na novodobou vlnu remaků jmenovaných snímků, tak na jejich skrytý společensko kritický přesah. (Febiofest)

(více)

Recenze (25)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Byl-li první díl recyklací teenagerovských slasherů z devadesátých let, tak dvojka je rakouskou pararází na novodobé hixploitation filmy. Prochaska jako režisér bohužel stojí za houby, a tak i když pracuje s relativně zajímavými prvky, pěkným prostředím a ne úplně marnou skvadrou záporáků, nedokáže vykřesat ani trochu atmosféry, natož napětí. Jestli ulítáváte na buranských vyvražďovačkách, tak snímek zkuste, jinak raději ne. 5/10 ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie skvelého rakúskeho slasheru sa zaoberá príbehom Niny, ktorá spolu s kamarátkou Monou prežila vražedné udalosti z prvého dielu a po čase odlúčenia sa ju rozhodne vyhľadať. Po Mone sa však zľahla zem a stopy ju zavedú až do zasneženého Tirolska. Po tom ako sa Nina ocitla v tomto krásnom prostredí, som ostal veľmi potešený, navnadený a opäť mi prišiel na myseľ výborný Fritt Vilt. No približne od polovice filmu je jasné, že film pôjde trochu iným smerom a zo slasheru sa pomaličky stal exploitation. Našťastie však vydarený, napínavý a miestami aj vcelku brutálny, takže hoci je pokračovanie iné ako prvý diel, bavilo ma približne rovnako. Po väčšinu času som bol napätý, atmosféra bola hustá, dobrí herci i prostredie a nechýbali ľakačky ani gore. Ja som spokojný a bol by som veľmi rád, keby nám rakúšania pripravili i ďalšie pokračovania, pretože by z toho kľudne mohla byť príjemná hororová séria. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Odkoukáno s mirným trápením.. První Hodinu se nedělo Nic.. Tím NIC myslím vážně NIC... Film měl velké problémy si udržet mou pozornost a tak jsem to viděl velice bledě.. Naštěstí ve druhé Půlce se to rozjelo.. Ukázalo se celkem slušné Gore, místy napětí.. Ale dojem z filmu mám zcela průměrný.. Škoda těšil jsem se ! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Rakousko! To není jen alpské lyžování, Vídeň, Sigmund Freud, Mozart, Josef Fritzl nebo rodiště Arnolda Schwarzeneggera. Tamní tvůrci umějí také solidně zabrnkat na nervy hororových fandů. Ač jsem neviděl původní kousek, pokračování ve sněhem zaváté chatě docela chutná. Hlavní hrdinka tu hledá kamarádku, se kterou ji pojí nepříjemné zážitky z minula. Brzy se však (tak trochu svou neprozíravostí) dostane do potíží, kdy několikrát logicky hodně šlápne vedle, ale její jednání mezi všemi těmi ukousnutými penisy a kladivem rozmašírovanými lebkami je veskrze fajn. Stejně jako její „protivníci“.. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Ještěže tu ty Rakušany máme! I oni totiž dokážou natočit "perfektní horor se skvělýma barvama a excelentnim zvukem!" To nám, Čecháčkům, to zase nandali! Ale jako vážně... Jednička byla strašná nuda a výcuc toho nejprovařenějšího klišé v teen-vyvražďovačkách. Dvojka ale překvapivě skáče do vod buranských hixploitationů, kde je konečně větší prostor pro nějakou tu krvavou zábavu. Sice to chvíli trvá, než se s hlavní postavou dostaneme do sněhem zaváté chaty, ale sympatická hrdinka by vám to měla vynahradit. Třeba i odhalením svých koziček, což je od minule další příjemná změna. Druhá polovina už zarytě dodržuje pravidla subžánru a mění se ve slušnou vybíjenou, kde není nouze o ukousnuté žaludy nebo kladivem rozmlácené hlavy. To, že film obsahuje klasické a méně příjemné prvky (jako třeba jeden slabší článek v rodince psychopatů nebo brzké opuštění úkrytu hned potom, co vrah zaleze za roh), je věc druhá. Palec přesto nahoru. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama