In 3 Tagen bist du tot 2

Dead in 3 Days 2

Horor / Thriller

Rakousko, 2008, 95 min

Ještěže tu ty Rakušany máme! I oni totiž dokážou natočit "perfektní horor se skvělýma barvama a excelentnim zvukem!" To nám, Čecháčkům, to zase nandali! Ale jako vážně... Jednička byla strašná nuda a výcuc toho nejprovařenějšího klišé v teen-vyvražďovačkách. Dvojka ale překvapivě skáče do vod buranských hixploitationů, kde je konečně větší prostor pro nějakou tu krvavou zábavu. Sice to chvíli trvá, než se s hlavní postavou dostaneme do sněhem zaváté chaty, ale sympatická hrdinka by vám to měla vynahradit. Třeba i odhalením svých koziček, což je od minule další příjemná změna. Druhá polovina už zarytě dodržuje pravidla subžánru a mění se ve slušnou vybíjenou, kde není nouze o ukousnuté žaludy nebo kladivem rozmlácené hlavy. To, že film obsahuje klasické a méně příjemné prvky (jako třeba jeden slabší článek v rodince psychopatů nebo brzké opuštění úkrytu hned potom, co vrah zaleze za roh), je věc druhá. Palec přesto nahoru.(2.6.2013)

Odkoukáno s mirným trápením.. První Hodinu se nedělo Nic.. Tím NIC myslím vážně NIC... Film měl velké problémy si udržet mou pozornost a tak jsem to viděl velice bledě.. Naštěstí ve druhé Půlce se to rozjelo.. Ukázalo se celkem slušné Gore, místy napětí.. Ale dojem z filmu mám zcela průměrný.. Škoda těšil jsem se !(14.11.2012)

• eraserhead666

Andreas Prochaska se zřejmě rakouské horrorové fanoušky ve své sérii rozhodl postupně seznámit se základními prvky horrorového žánru, respektive jeho subžánry. A tak po minulém vykrádačském tajemství loňského vřískotu přišel na řadu vykradený alpsko-texaský family masakr. Copak asi Ninu potká v případné trojce? Oplodní ji upír? Stane se z Rakouska Zombieland? Nebo ji snad posedne ďábel? O malinko lepší než předchozí díl (tam kde předchozí začal nudit, tenhle začal alespoň trochu bavit), leč pořád slabé. Stále zde náhoda funguje více a častěji než logika, stále to vypadá, jako by scénář napsal čerstvě náctiletý horrorový fanoušek, který viděl pět nejznámějších horrorů a rozhodl se taky tedy napsat vlastní horrorový příběh. Stále je tím výrazně nejlepším na celém filmu Sabrina Reiter coby Nina. A to odhalení v závěru..., na to škoda slov.(11.1.2012)

Kdyby to byl můj první film v tomto subžánru (expoitation/hixploitation), tak bych asi hodnotil lépe. Ale přece jenom jsem už podobných filmů viděl poměrně dost, takže mě tento rakouský kousek moc nepřekvapil. Film je až příliš dlouhý, trvá 108 minut, ne jen 95 jak je tu napsáno. Ale jinak je to ve svém subžánru určitě nadprůměrné dílo. Atmosféra je hodně povedená a některé momenty jsou velmi peprné a fandové gore si přijdou na své. Jednou to hodně zabolelo, že pánové... Auuu! 65%(17.3.2011)

Byl-li první díl recyklací teenagerovských slasherů z devadesátých let, tak dvojka je rakouskou pararází na novodobé hixploitation filmy. Prochaska jako režisér bohužel stojí za houby, a tak i když pracuje s relativně zajímavými prvky, pěkným prostředím a ne úplně marnou skvadrou záporáků, nedokáže vykřesat ani trochu atmosféry, natož napětí. Jestli ulítáváte na buranských vyvražďovačkách, tak snímek zkuste, jinak raději ne. 5/10(2.7.2009)