Viktor, Viktorie

Victor Victoria

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 1982, 132 min

Oscar 1 : Hudba - A + 6 nominací: Herec VR - Robert Preston, Herečka HR - Julie Andrews, Herečka VR - Lesley Ann Warren, Výprava, Kostýmy, Scénář - A(2.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,215,453Tržby Celosvetovo $29,000,000(30.4.2010)

Uhranula mne geniální verze Kurta Hummela. "Le Jazz Hot". Od něj byl jen krůček k tomuhle filmu. Byť s koncem značně ztrácí dech, nelze Viktora nemilovat. Zvláštním způsobem zahraná, tak trochu Kabaretovská (r. Fosse) nádhera, jež mít o něco větší světovou kultovnost, pak by se směle mohla řadit k těm snímkům, které nutí diváka oblékat se na půlnoční projekce v šatech hlavních hrdinů. Jako Rocky Horror Picture Show. Možná přeháním, vím, leč Viktor by za to stál.(18.11.2013)

Nesmírně vtipná záležitost. Mohla bych si jej pouštět pořád dokola.(4.2.2009)

Jistě, povedený muzikál, ale postupem času už jsem z těch převleků a záměn pohlaví ztrácel přehled. A byla to chyba filmu, ne moje - přehnané.(24.10.2004)

R-kova komedia pre pamatnikov.(14.9.2012)

40. Zlatý Glóbus za rok 1982 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julie Andrews + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Robert Preston, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Lesley Ann Warren, Nejlepší hudba - Henry Mancini(23.12.2008)

Blake Edwards uměl jako jeden z mála režisérů natočit komedie, u kterých jste si místy říkaly, že jsou naprosto ztřeštěné, ale hned v další scéně jste si mohli říct, že jsou vlastně docela chytré. A k tomu ještě příběh, který má hlavu a patu a dává smysl. Navíc je vše okořeněno výbornými hereckými výkony hlavních představitelů.(15.6.2017)

myslím, že docela neprávem neznámý film. Téma sice není tak vyjímečné, ale zato je velmi dobře zpracovaný a drží se aspoň dle mého názoru na hraně, kdy ještě nespadne do kýče a přitom je dost zábavný. Jak nemám moc rád muzikály, tak tady ty hudební čísla byla na úrovni. Film mi sedl velmi dobře a celou dobu jsem se bavil a tak jinak než 5* nemůžu dát. I po druhém shlédnutí nechám pět hvězdiček - škoda jen, že nejsou titulky i k hudebním číslům. Zajímal by mě německé originál - proto jen za originalitu jednička. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]](10.5.2012)

Musím dát *****, ty písničky mně pořád znějí v hlavě a film je taky výborný, pohodový a nese v sobě kouzlo starých holywoodských kusů. Nesporně patří do mé TOP 20.(19.5.2003)

Klasické, vtipné, dobře napsané a zahrané a zreřírované, skvělá výprava, krásná hudba, rozkošná atmosféra Paříže 30 let. Doufám, že jsem nezapoměl něco vyjmenovat. AAA, dobrý film a čím vícekrát jej vzhlédnu, je tím i lepší.(4.12.2007)

Při prvním zhlédnutí mě přiznám se Viktor/Viktorie až tak neupoutal, ale pak jsem ještě týden nemohla dostat z hlavy písně z filmu a tak jsem se odhodlala si ho pustit ještě jednou, napodruhé už si mě pak film naprosto získal. Scénář je neskutečně vtipný, nabitý gagy, zejména glosující Toddy baví celý film a u závěrečného čísla jsem málem slzela smíchy. Julie Andrews bravurně zvládá dvojroli a pro mě se tak řadí mezi nejlepší herečky, mám ji v této poloze dokonce radši než jako najivku ze Sound of music. Jak už tady zmínílo víc lidí čím víckrát si film, ať už celý nebo jen muzikálová čísla, pouštím, tím víc mě baví, řadí se mezi nejlepší a nejzábavnější muzikály co znám.(18.11.2010)

Naprostá klasika, umělecký úspěch všech zúčastněných po všech stánkách. Kultovní muzikálový film se vším všudy. Skvělá Julie Andrews (kdo by čekal, že něžná Maria ze slaďáku The Sound Of Music na náročnou dvojroli v tomto filmu nemá, se velmi mýlil), fantastigká jazzová hudba Henryho Manciniho. Robert Preston je v písni „The Shady Dame From Seville“ opravdu neodolatelný. Lze vidět opakovaně - film - lahůdka!(20.6.2010)

Někdy možná trochu lámání přes koleno, no rozhodně moc příjemná podívaná a rozmilí protagonisté, kupodiva pro mě (nemusím totiž teatrální výstupy a podobné šarády) velmi koukatelná vystoupení, to vše korunováno hudbou skvělého Henry Manciniho a ostrovtipem.(29.9.2016)

Znovu jsem se přesvědčila o kvalitě starších holywoodských muzikálu (poprvé jsem měla tu čest s The Sound of Music). Děj příjemně plyne (neshledala jsem žádná slabší místa), hudba vás chytí a nepustí, žasnu nad naprosto dokonalými a přirozenými výkony herců - až se tajil dech, když si Julie Andrews( coby žena) sundala paruku na konci každého vystoupení a proměnila se v "muže". Já bych jí to spolkla i s navijákem. Navíc mě překvapila otevřenost a velmi nekontroverzní přístup k tématu (na tu dobu) :-). Škoda, že se nynější tvůrci honí pouze za výdělkem a nemyslí na kvalitu...(24.9.2014)

Neuvěřitelné vzkříšení již dávno zaniklého žánru.. varietního muzikálu. Mé oči byly po celou dobu upřené na obrazovku a buď slzely smíchem anebo přívětivě pomrkávaly v rytmu přenádherných a (doufám že věčných) melodií. Perfektně vystavěné dialogy nádherně korespondují s výpravným příběhem plným paradoxů. Odbourává tu většinové myšlení o předstírání, sexualitě a o postavení žen a mužů vůbec. Mezi Julie Andrews a Jamesem Garnerem to jenom jiskří. Tohle byl vůbec poslední její muzikál, poté bohužel ztratila hlas, ale také tu podala nejvíce tragikomický, pěvecký i taneční výkon. Dalo by se mluvit o vyvrcholení její nádherné a záviděníhodné kariéry. Ovšem i další herci se zasloužili o tuhle panoptikální podívanou stejně skvěle: ať už Robert Preston jako charismatický a zkušený homosexuál, Graham STark jako otrávený číšník anebo vůbec nejkomičtější a nejstupidnější žena historie v podání Lesley Ann Warren. Kompaktnost a přirozenost tohoto muzikálu kazí jen pocit, že není zasazen so správného prostředí. Co si budeme povídat, ale takhle to v Paříži v meziválečném období opravdu nevypadalo. Přesto se hluboce klaním Blakeovi a celému týmu a lehce tomuto zázraku nadržuji. 90%(22.6.2016)