Králíček Sameťáček aneb Jak hračky ožívají

USA, 2009, 97 min

Cindy Kelley

Eric Cayla
  • piglit

Tyhlety emocionální sračky mě vždycky dostanou. Šarlatová horečka (Scarlet Fever) je ve skutečnosti spála - v současnosti poměrně snadno léčitelná pomocí antibiotik, dříve byla patrně vyšší úmrtnost. Pálit povlečení a hračky bylo samozřejmě zbytečné - na zničení baktérií stačilo normálně vyprat. To platí i pro králíčka. Přesto na můj vkus bylo ve filmu málo sexu... :-p(8.12.2009)

Rozpočet $5,5miliónaTržby USA $143,715Tržby Celosvetovo $143,715▐ klasická rodinná polo-rozprávka, ktorá má svoje čaro ale nedá nič viac na vrch /50%/(4.8.2014)

Skvělý film, u kterého jsem na konci koukala s otevřenou pusou. Posledních cca půl hodiny jsem jenom zírala, jak to nakonec dopadlo. Bylo mi z toho opravdu smutno, když jsem viděla co udělal králíček Sameťáček pro svého Tobyho. Poté, když pálí pytel s nebezpečnými věcmi pro Tobyho, bylo mi smutno ještě víc, dokud jsem neviděla, jak z pytle vyskakuje něco překrásného. Byl to králíček Sameťáček, který byl milován a i sám miloval, a proto ožil ve skutečného králíčka. Určitě doporučuji se podívat.(31.12.2013)

Velmi příjemné, civilní, nepřeplácané, vhodné pro děti i dospělé. No fakani možná budou řvát při grilování králíka, ale gut. Nejvíc mě však baví hnidy, svými rodiči nemilované a do děcáku mezi cigory odložené dětičky, které rády pičují a dávají nízké hodnocení. Ten film nemůže za to, že vás matka narkomanka nechtěla.(10.3.2015)

Už si přesně nepamatuju, jak se film liší od knížky, nicméně hlavní myšlenka je zde dodržena. Dochází zde ke konfrontaci dětského světa plného ideálů ale také zklamání se světem dospělých, kteří zapomínají na fantazii a radosti ze života. Někdy se až moc hraje na city, avšak o tom tenhle film je - rozlousknout tu "dospěláckou" zamračenou skořápku a vypustit ven skutečnou osobnost plnou ideálů.(8.5.2014)