poster

Dead, The

Horor

Velká Británie, 2010, 105 min

Kamera:

Jonathan Ford

Hudba:

Imran Ahmad
 • oLí
  ****

  Trefa do mýho vkusu zombie filmů. Ne že bych měl nějakou averzi k rychlonožkám se zběsilým střihem, ale až na výjimky je to pořád to samý dokolečka dokola... Tady jde z umrlců strach, neděsí svým vzhledem, plouží se všude a pomalu a i když by je předběhla i bába s chodítkem po zlomenině krčku s cihlou přilepenou na zádech, tak si vás vždycky najdou a člověk musí zatraceně zvážit, kdy vypálí drahocenou kulku. Dobré prostředí i atmosféra, po novém Residentu hotový balzám na duši, tak proč ne 4*, byť slabší. 7.5/10(8.6.2013)

 • ricci.s
  *****

  No konečne nejaký horor, u ktorého vítam prepísknutú stopáž. Bavilo ma to, a vlastne ani nemám čo vytknúť. Dvaja hlavní hrdinovia - africký vojak dezertér, hľadajúci svojho syna, a americký mechanik, musia spojiť svoje sily proti množstvu negerských zombíkov. Je to ináč trochu v štýle Stake Land, hlavní hrdinovia si pokojne putujú po africkej stepi, okolo nich je kvantum "nemŕtvych" a povaľujúcich sa končatín, no a z času na čas sa do deja pripletú vojaci a zopár ich odprásknu. Pekná kamera a prostredie, sympatické postavy, jednoduchý, ale slušný vzhľad zombíkov a kvalitné gore... tak prečo by som tomu nedal "pätorku"? Veď tých kvalitných zombie hororov v súčasnosti veľa nie je - a tento je určite jeden z tých naj. V žiadnom prípade však nečakajte výraznú akciu, drsné hlášky, naháňačky, neustálu paľbu a podobne, jedná sa totiž skôr o taký pomalší a pokojný hororík.(16.9.2011)

 • bouncer
  ***

  Poctivá zombie filmařina. Z filmu jsem měl pocit, že autoři se nechtějí jen svézt na popularitě tématiky, ale opravdu nad tím přemýšlejí a chtějí udělat dobrý film. A měli opravdu dobré nápady - posadit zombie nákazu do Afriky - geniální. Atmosféra není špatná, je to jeden z těch reálnějších zombie filmů. Vše je bohužel dost přibržděno velice pomalým dějem a slabšími herci - tyhle dvě věci dohromady to bohužel snižují na průměrný film. přesto si myslím, že je to dobrý příspěvek do žánru, kde jsem myslel, že už nic nového neuvidím.(30.9.2011)

 • Ruut
  *****

  Hodně se mi líbí premisa, kdy se zombie nákaza rozšíří jen a jen na tom jediném odpískaném kontinentu světa. A pozor, vůbec tu nejde o gore ani o akci. je to v podstatě taková pomalá meditace o (ne)žití a přežívání a hledání motivace proč přežívat v beznadějné situaci.(24.1.2012)

 • Kryton
  odpad!

  Ultra levný bored-zombie film!!! Levný rozpočet = zombie mají jen bílé čočky + dlouhé a snad i opakující záběry nudné Afriky ( poušť, vesnice, poušť, vesnice) + nesympatická verze McGyvera. Ve výsledku se víc než celý film člověk kouká jak šourající lidé někam jdou, něco jim upadne a něco kousnou. A jeden Američan tam kosí zombíky kalachem a mačetou zároveň, opravuje auta a rádia a ještě stihne zachraňovat malý děti (?!).(9.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace